0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
DIM + CDG 250mg DIM + CDG 250mg 30 kaps.
Jarrow Formulas
109,00 zł

DIM + CDG 250mg 30 kaps.

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez glutenu
Wegetariański
Wegański
Dla kobiet
109,00 zł z VAT
3,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Pomocny w przypadku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH)
 • Sprzyja eliminacji z organizmu ksenoestrogenów i ksenobiotyków
 • Wspiera równowagę hormonalną u kobiet i mężczyzn
 • Odpowiedni dla kobiet w okresie menopauzalnym
 • Równoważy poziom estrogenu i testosteronu
 • Korzystnie wpływa na proces glukuronidacji
 • Stymuluje produkcję „dobrych” estrogenów
 • Łagodzi objawy dominacji estrogenowej
 • Pośrednio promuje wzrost testosteronu
 • Normalizuje metabolizm estrogenów
 • Zapobiega nowotworom prostaty
 • Usprawnia proces detoksykacji
 • Zmniejsza ryzyko raka piersi
 • Poprawia pracę wątroby

Jarrow Formulas DIM + CDG to suplement diety łączący w sobie dwa unikalne związki – diindolilometan (DIM) i D-glukaran wapnia (CDG). Złożona formuła zapewnia podwójne działanie – wspiera równowagę estrogenową i testosteronową, a dodatkowo usprawnia proces odtruwania organizmu.

Produkt jest rekomendowany w celu poprawy równowagi hormonalnej. Zwalcza oznaki dominacji estrogenów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wspiera rozkład tzw. „złych” form metabolitów estrogenu i wspomaga wątrobę w detoksykacji. Pozwala na sprawne usunięcie z organizmu zagrażających zdrowiu ksenoestrogenów, ksenobiotyków i innych toksycznych związków. Wiele badań wskazuje, że zawarte w preparacie substancje zmniejszają czynniki ryzyka zachorowania na nowotwory hormonozależne.

Diindolilometan (diindolometan, w skrócie DIM) jest metabolitem indolo-3-karbinolu (I3C) - związku naturalnie występującego w warzywach krzyżowych, takich jak brokuły, kapusta, brukselka, czy kalafior. I3C po dostaniu się do organizmu jest poddawany działaniu enzymu mirozynazy, który katalizuje jego rozkład na DIM i indolykarbazol.

DIM wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim u obu płci korzystnie wpływa na metabolizm hormonów i moduluje ich poziom w organizmie. Dodatkowo działa przeciwutleniająco, przeciwzapalnie i antynowotworowo.

D-glukaran wapnia (CDG) to związek będący połączeniem wapnia i kwasu glukarowego. W organizmie bierze udział w procesie glukuronidacji, w czasie której dochodzi do zneutralizowania i usunięcia z ustroju metabolitów lekarstw, kancerogenów i innych niebezpiecznych substancji toksycznych. Tym samym jest to jeden z najważniejszych związków odpowiadających za efektywne odtruwanie organizmu.

Poprawa metabolizmu estrogenów
Metabolizm estrogenów jest kluczowy w zapobieganiu nadmiernemu poziomowi tych hormonów w organizmie. Od sprawności tego procesu zależy, czy w organizmie nie pozostaną niekorzystne metabolity estrogenu, które zaburzają równowagę hormonalną i zwiększają ryzyko nowotworów.

DIM poprawia metabolizm estrogenów poprzez zmianę rozkładu metabolitów estrogenu. Wywierając wpływ na enzymy uczestniczące w metabolizmie estrogenów zwiększa produkcję 2-hydroksyestradiolu i 2-hydroksyestronu, ograniczając jednocześnie wytwarzanie 4-hydroksyestronu i 16-hydroksyestradiolu. 2-hydroksyestradiol i 2-hydroksyestron chronią organizm i stanowią tzw. „dobry” estrogen, podczas gdy 4-hydroksyestron i 16-hydroksyestradiol mają działanie kancerogenne i są obwiniane za większość szkodliwych skutków dominacji estrogenowej.

CDG uzupełnia działanie DIM. Niski poziom CDG w organizmie koreluje z wyższym poziomem enzymu beta-glukuronidazy. Wysokie stężenie beta-glukuronidazy zwiększa liczbę receptorów estrogenu. Oznacza to, że metabolity estrogenu, które mogłyby zostać wydalone z organizmu wiążą się z większą ilością receptorów i pozostają w organizmie zakłócając równowagę hormonalną. Uzupełnienie poziomu CDG odwraca ten niekorzystny proces. W jednym z badań udowodniono, że CDG był w stanie zmniejszyć liczbę receptorów estrogenu o 48%, dzięki czemu udało się obniżyć poziom estrogenów w surowicy o 23%.

Usprawnienie procesu detoksykacji
CDG jest jednym z najważniejszych związków, jakie biorą udział w procesie glukuronidacji. Reakcje glukuronidacji pozwalają na zwiększenie polarności niebezpiecznych substancji toksycznych, metabolitów leków i pozostałości po rozpadzie hormonów, dzięki czemu mogą być one łatwo związane i wydalone z ustroju wraz z moczem i żółcią.

Glukuronidacja prowadzi do całkowitego unieszkodliwienia lub eliminacji niebezpiecznych związków chemicznych z ustroju. Jej tempo zależy m.in. od obecności enzymu β-glukuronidazy. Podwyższony poziom β-glukuronidazy utrudnia proces detoksykacji i koreluje z wieloma różnymi chorobami, zwłaszcza nowotworowymi. CDG hamuje aktywność β-glukuronidazy, dzięki czemu usprawnia główny szlak detoksykacji organizmu.

Właściwości antykancerogenne
Wiele badań klinicznych potwierdziło przeciwnowotworowe i chemoprewencyjne właściwości DIM i CDG. Dzięki usprawnieniu metabolizmu estrogenów i efektywnej detoksykacji organizmu wyeliminowane zostają główne przyczyny nowotworów hormonozależnych (raka piersi, trzonu i szyjki macicy oraz gruczołu krokowego).

DIM jest skuteczny również wtedy, gdy dojdzie do zachorowania – spowalnia rozwój choroby i ogranicza ryzyko przerzutów. Promuje apoptozę (zaprogramowana śmierć komórek) w komórkach nowotworowych. Hamuje angiogenezę (tworzenie się naczyń krwionośnych w istniejących komórkach nowotworowych), dzięki czemu pozwala na odcięcie guza od niezbędnych do wzrostu składników odżywczych.

Korzyści dla kobiet
Nadmiar estrogenów w kobiecym organizmie jest odpowiedzialny m.in. za wahania nastroju, kłopoty z cerą, trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała czy obniżenie libido. Poprzez przywrócenie równowagi hormonalnej DIM niweluje wszystkie niekorzystne objawy dominacji estrogenów.

DIM może być wykorzystywany w terapii nasilonych symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Stanowi również bezpieczną alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej stosowanej u kobiet w okresie menopauzalnym.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej narażają kobiety na choroby nowotworowe – w szczególności raka piersi, trzonu i szyjki macicy. Dzięki zdolności do równoważenia poziomu „dobrych” i „złych” estrogenów DIM obniża to ryzyko, a tym samym jest cennym elementem profilaktyki hormonozależnych chorób kancerogennych.

Korzyści dla mężczyzn
DIM jest coraz powszechniej stosowany przez mężczyzn w celu utrzymania równowagi pomiędzy poziomem testosteronu a estrogenu. Naturalną konsekwencją upływającego czasu jest spadek poziomu testosteronu, co może prowadzić do dominacji estrogenowej w organizmie. Badania wskazują, że mężczyźni z niewielką nadwyżką estrogenów są trzy razy bardziej narażeni na udar mózgu, rozwój choroby wieńcowej czy nowotwór gruczołu krokowego. Ponadto dominacja estrogenów często wiąże się z występowaniem ginekomastii i sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co utrudnia pracę nad wymarzoną sylwetką.

DIM nie tylko usprawnia metabolizm estrogenów i zapobiega niekorzystnym objawom dominacji estrogenów, ale może zwiększyć poziom testosteronu we krwi. Związek ten działa jak inhibitor aromatazy – enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu w estrogen. Hamując działanie aromatazy w naturalny sposób sprawia, że w organizmie zostaje większa pula wolnego testosteronu.

Wielu kulturystów, którzy korzystają z naturalnych lub syntetycznych boosterów testosteronu włącza do suplementacji DIM w celu zahamowania konwersji nadwyżki testosteronu do estrogenów i zapobiegania ewentualnym skutkom ubocznym.

DIM jest również stosowany w celu zapobiegania łagodnemu przerostowi gruczołu krokowego (BHP). Niweluje również niekorzystne objawy (parcie na mocz, trudności w oddawaniu moczu, dolegliwości bólowe) u mężczyzn już chorujących.

Podsumowując, DIM + CDG to suplement odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Łączy w sobie dwa doskonale przebadane związki o udowodnionej naukowo skuteczności. Stosując jeden preparat można zadbać o prawidłową gospodarkę hormonalną i skuteczną detoksykację organizmu, a dodatkowo zmniejszyć ryzyko zachorowania na hormonozależne typu nowotworów.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby