0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
DIM + CDG 250mg DIM + CDG 250mg 30 kaps.
Jarrow Formulas
109,00 zł

DIM + CDG 250mg 30 kaps.

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez glutenu
Wegetariański
Wegański
Dla kobiet

Jako alternatywę polecamy:

DIM 60 kaps.
DIM 60 kaps.
Apollo's Hegemony
79,00 zł
109,00 zł z VAT
3,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Pomocny w przypadku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH)
 • Sprzyja eliminacji z organizmu ksenoestrogenów i ksenobiotyków
 • Wspiera równowagę hormonalną u kobiet i mężczyzn
 • Odpowiedni dla kobiet w okresie menopauzalnym
 • Równoważy poziom estrogenu i testosteronu
 • Korzystnie wpływa na proces glukuronidacji
 • Stymuluje produkcję „dobrych” estrogenów
 • Łagodzi objawy dominacji estrogenowej
 • Pośrednio promuje wzrost testosteronu
 • Normalizuje metabolizm estrogenów
 • Zapobiega nowotworom prostaty
 • Usprawnia proces detoksykacji
 • Zmniejsza ryzyko raka piersi
 • Poprawia pracę wątroby

Jarrow Formulas DIM + CDG to suplement diety łączący w sobie dwa unikalne związki – diindolilometan (DIM) i D-glukaran wapnia (CDG). Złożona formuła zapewnia podwójne działanie – wspiera równowagę estrogenową i testosteronową, a dodatkowo usprawnia proces odtruwania organizmu.

Produkt jest rekomendowany w celu poprawy równowagi hormonalnej. Zwalcza oznaki dominacji estrogenów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wspiera rozkład tzw. „złych” form metabolitów estrogenu i wspomaga wątrobę w detoksykacji. Pozwala na sprawne usunięcie z organizmu zagrażających zdrowiu ksenoestrogenów, ksenobiotyków i innych toksycznych związków. Wiele badań wskazuje, że zawarte w preparacie substancje zmniejszają czynniki ryzyka zachorowania na nowotwory hormonozależne.

Diindolilometan (diindolometan, w skrócie DIM) jest metabolitem indolo-3-karbinolu (I3C) - związku naturalnie występującego w warzywach krzyżowych, takich jak brokuły, kapusta, brukselka, czy kalafior. I3C po dostaniu się do organizmu jest poddawany działaniu enzymu mirozynazy, który katalizuje jego rozkład na DIM i indolykarbazol.

DIM wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim u obu płci korzystnie wpływa na metabolizm hormonów i moduluje ich poziom w organizmie. Dodatkowo działa przeciwutleniająco, przeciwzapalnie i antynowotworowo.

D-glukaran wapnia (CDG) to związek będący połączeniem wapnia i kwasu glukarowego. W organizmie bierze udział w procesie glukuronidacji, w czasie której dochodzi do zneutralizowania i usunięcia z ustroju metabolitów lekarstw, kancerogenów i innych niebezpiecznych substancji toksycznych. Tym samym jest to jeden z najważniejszych związków odpowiadających za efektywne odtruwanie organizmu.

Poprawa metabolizmu estrogenów
Metabolizm estrogenów jest kluczowy w zapobieganiu nadmiernemu poziomowi tych hormonów w organizmie. Od sprawności tego procesu zależy, czy w organizmie nie pozostaną niekorzystne metabolity estrogenu, które zaburzają równowagę hormonalną i zwiększają ryzyko nowotworów.

DIM poprawia metabolizm estrogenów poprzez zmianę rozkładu metabolitów estrogenu. Wywierając wpływ na enzymy uczestniczące w metabolizmie estrogenów zwiększa produkcję 2-hydroksyestradiolu i 2-hydroksyestronu, ograniczając jednocześnie wytwarzanie 4-hydroksyestronu i 16-hydroksyestradiolu. 2-hydroksyestradiol i 2-hydroksyestron chronią organizm i stanowią tzw. „dobry” estrogen, podczas gdy 4-hydroksyestron i 16-hydroksyestradiol mają działanie kancerogenne i są obwiniane za większość szkodliwych skutków dominacji estrogenowej.

CDG uzupełnia działanie DIM. Niski poziom CDG w organizmie koreluje z wyższym poziomem enzymu beta-glukuronidazy. Wysokie stężenie beta-glukuronidazy zwiększa liczbę receptorów estrogenu. Oznacza to, że metabolity estrogenu, które mogłyby zostać wydalone z organizmu wiążą się z większą ilością receptorów i pozostają w organizmie zakłócając równowagę hormonalną. Uzupełnienie poziomu CDG odwraca ten niekorzystny proces. W jednym z badań udowodniono, że CDG był w stanie zmniejszyć liczbę receptorów estrogenu o 48%, dzięki czemu udało się obniżyć poziom estrogenów w surowicy o 23%.

Usprawnienie procesu detoksykacji
CDG jest jednym z najważniejszych związków, jakie biorą udział w procesie glukuronidacji. Reakcje glukuronidacji pozwalają na zwiększenie polarności niebezpiecznych substancji toksycznych, metabolitów leków i pozostałości po rozpadzie hormonów, dzięki czemu mogą być one łatwo związane i wydalone z ustroju wraz z moczem i żółcią.

Glukuronidacja prowadzi do całkowitego unieszkodliwienia lub eliminacji niebezpiecznych związków chemicznych z ustroju. Jej tempo zależy m.in. od obecności enzymu β-glukuronidazy. Podwyższony poziom β-glukuronidazy utrudnia proces detoksykacji i koreluje z wieloma różnymi chorobami, zwłaszcza nowotworowymi. CDG hamuje aktywność β-glukuronidazy, dzięki czemu usprawnia główny szlak detoksykacji organizmu.

Właściwości antykancerogenne
Wiele badań klinicznych potwierdziło przeciwnowotworowe i chemoprewencyjne właściwości DIM i CDG. Dzięki usprawnieniu metabolizmu estrogenów i efektywnej detoksykacji organizmu wyeliminowane zostają główne przyczyny nowotworów hormonozależnych (raka piersi, trzonu i szyjki macicy oraz gruczołu krokowego).

DIM jest skuteczny również wtedy, gdy dojdzie do zachorowania – spowalnia rozwój choroby i ogranicza ryzyko przerzutów. Promuje apoptozę (zaprogramowana śmierć komórek) w komórkach nowotworowych. Hamuje angiogenezę (tworzenie się naczyń krwionośnych w istniejących komórkach nowotworowych), dzięki czemu pozwala na odcięcie guza od niezbędnych do wzrostu składników odżywczych.

Korzyści dla kobiet
Nadmiar estrogenów w kobiecym organizmie jest odpowiedzialny m.in. za wahania nastroju, kłopoty z cerą, trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała czy obniżenie libido. Poprzez przywrócenie równowagi hormonalnej DIM niweluje wszystkie niekorzystne objawy dominacji estrogenów.

DIM może być wykorzystywany w terapii nasilonych symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Stanowi również bezpieczną alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej stosowanej u kobiet w okresie menopauzalnym.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej narażają kobiety na choroby nowotworowe – w szczególności raka piersi, trzonu i szyjki macicy. Dzięki zdolności do równoważenia poziomu „dobrych” i „złych” estrogenów DIM obniża to ryzyko, a tym samym jest cennym elementem profilaktyki hormonozależnych chorób kancerogennych.

Korzyści dla mężczyzn
DIM jest coraz powszechniej stosowany przez mężczyzn w celu utrzymania równowagi pomiędzy poziomem testosteronu a estrogenu. Naturalną konsekwencją upływającego czasu jest spadek poziomu testosteronu, co może prowadzić do dominacji estrogenowej w organizmie. Badania wskazują, że mężczyźni z niewielką nadwyżką estrogenów są trzy razy bardziej narażeni na udar mózgu, rozwój choroby wieńcowej czy nowotwór gruczołu krokowego. Ponadto dominacja estrogenów często wiąże się z występowaniem ginekomastii i sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co utrudnia pracę nad wymarzoną sylwetką.

DIM nie tylko usprawnia metabolizm estrogenów i zapobiega niekorzystnym objawom dominacji estrogenów, ale może zwiększyć poziom testosteronu we krwi. Związek ten działa jak inhibitor aromatazy – enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu w estrogen. Hamując działanie aromatazy w naturalny sposób sprawia, że w organizmie zostaje większa pula wolnego testosteronu.

Wielu kulturystów, którzy korzystają z naturalnych lub syntetycznych boosterów testosteronu włącza do suplementacji DIM w celu zahamowania konwersji nadwyżki testosteronu do estrogenów i zapobiegania ewentualnym skutkom ubocznym.

DIM jest również stosowany w celu zapobiegania łagodnemu przerostowi gruczołu krokowego (BHP). Niweluje również niekorzystne objawy (parcie na mocz, trudności w oddawaniu moczu, dolegliwości bólowe) u mężczyzn już chorujących.

Podsumowując, DIM + CDG to suplement odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Łączy w sobie dwa doskonale przebadane związki o udowodnionej naukowo skuteczności. Stosując jeden preparat można zadbać o prawidłową gospodarkę hormonalną i skuteczną detoksykację organizmu, a dodatkowo zmniejszyć ryzyko zachorowania na hormonozależne typu nowotworów.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby