Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Prenatal Gels + DHA Prenatal Gels + DHA 180 softgels
Now Foods
149,00 zł
Magazyn: eu

Prenatal Gels + DHA 180 softgels

od 3 sztuk tylko: 146,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Halal
149,00 zł z VAT
2,48 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Kompleksowy preparat multiwitaminowy dla kobiet w ciąży
  • Pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały
  • Wzbogacony o składniki uzupełniające (w tym EPA, DHA i GLA)
  • Wspomaga prawidłowy rozwój siatkówki i układu nerwowego dziecka
  • Niezbędne wsparcie dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią
  • Bogactwo składników wspierających prawidłowy rozwój dziecka
  • Może zmniejszać ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u płodu

Now Foods Prenatal Gels + DHA to bogato skomponowany suplement diety stworzony specjalnie z myślą o kobietach ciężarnych oraz karmiących piersią. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety o kompleks najważniejszych witamin i mikroelementów. Dzięki swojej wyjątkowej formule, pomaga zapewnić dzienne zapotrzebowanie na składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, zarówno podczas ciąży, jak i po niej.

Do prawidłowego rozwoju dziecka potrzebne jest bardzo wiele elementów. Ich odpowiednia podaż może zapobiegać występowaniu wad wrodzonych u płodu, wspierać funkcjonowanie układu immunologicznego, a także działać stymulująco na rozwój kośćca. Także kobiety karmiące piersią muszą dbać o zapewnienie codziennej, odpowiedniej dawki niezbędnych składników odżywczych, ponieważ są one w dalszej kolejności wykorzystywane do tworzenia pełnowartościowego pokarmu dla dziecka, co przekłada się na jego zbilansowany rozwój.

Suplement zawiera wszystkie składniki w przebadanej, wysoko biodostępnej formie, co zapewnia ich maksymalne działanie na organizm, zarówno matki, jak i dziecka.

Zbilansowany kompleks witamin
Suplement jest skomponowany w oparciu o kluczowe dla rozwoju płodu oraz prawidłowego funkcjonowania matki witaminy. Zawiera witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - A, D, E, K oraz w wodzie - witaminę C i kompleks witamin z grupy B (w tym kwas foliowy). Dzięki takiemu składowi możliwe jest zachowanie homeostazy ustroju, a także dostarczenie do ponad 100% dziennego zapotrzebowania na te ważne związki. Są one niezbędne do zachodzenia wielu procesów biochemicznych kluczowych dla utrzymania zdrowia i rozwoju.

Kwas foliowy jest szczególnie ważnym związkiem w codziennej suplementacji kobiet ciężarnych, ponieważ wpływa na prawidłowy rozwój cewy nerwowej u płodu. Skutkami niedoboru tej ważnej witaminy mogą być m.in. wady rozwojowe układu nerwowego i niedorozwój łożyska, co może przekładać się na problemy z donoszeniem ciąży i urodzeniem zdrowego dziecka.

Wyrównanie niedoborów witamin jest bardzo istotne na każdym etapie planowania rodziny - od zajścia w ciążę przez utrzymanie jej aż do porodu. Dzieje się tak dlatego, że deficyty witamin u matki mogą skutkować problemami z rozwojem układu nerwowego, kostnego lub krwionośnego u dziecka. Dodatkowo należy pamiętać, że zapotrzebowanie na witaminy w trakcie trwania ciąży i karmienia piersią wzrasta.

Starannie dobrane składniki mineralne o wysokiej biodostępności
Producent zadbał również o to, by oprócz witamin w skład suplementu wchodziły także ważne w codziennej diecie minerały. Obok popularniejszych pierwiastków, takich jak wapń, żelazo, jod, magnez, cynk czy potas, w skład suplementu wchodzą pierwiastki nieczęsto spotykane w tego typu produktach: mangan, miedź, chrom i molibden. Tak jak witaminy, stanowią one niezbędny element codziennej diety. Wpływają na przebieg wielu procesów metabolicznych zachodzących w organizmie ludzkim - m.in. regulują wzrost i proliferację komórek, ułatwiają utrzymanie homeostazy wodno-elektrolitowej, a także pełnią funkcje budulcowe, wchodząc w skład zębów, kości i skóry.

Znakomita większość składników mineralnych obecnych w tym produkcie występuje w formie bardzo wysoko przyswajalnych, opatentowanych chelatów (TRAACS®). Dzięki temu ich szybkość działania na komórki docelowe jest zmaksymalizowana, a ryzyko przedawkowania zredukowane.

Żelazo zawarte w tym suplemencie cechuje się bardzo wysoką biodostępnością. Jest ono niezbędnym składnikiem hemoglobiny, a jego niedobór prowadzi do występowania groźnych anemii. Również wśród kobiet w ciąży niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza to stosunkowo powszechny problem. Jest to związane m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem na ten pierwiastek w tym okresie. Deficyt żelaza może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu, zwłaszcza w obrębie układu immunologicznego i nerwowego.

Dodatek substancji uzupełniających działanie preparatu
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) należy do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Ze względu na to, że nie może być syntezowany w organizmie ludzkim, musimy go dostarczać z pożywieniem, aby uniknąć niedoborów. Jego naturalnym źródłem są algi morskie oraz tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk czy makrela. DHA wykazuje szereg pozytywnych działań na ustrój – obniża stężenie triacylogliceroli we krwi, co przyczynia się do redukcji ryzyka rozwoju miażdżycy i chorób układu krwionośnego. Ponadto jego niedobór może korelować ze zwiększonym ryzykiem występowania ADHD, nadciśnienia tętniczego czy chorób układu immunologicznego.

Kwas eikozapentaenowy (EPA) również jest wielonienasyconym kwasem tłuszczowym z grupy omega-3. Stanowi on substrat w procesie syntezy DHA, więc w okresach niedoborów może być łatwo w niego przekształcany. Rolą EPA jest m.in. przekazywanie informacji między włóknami nerwowymi, co przekłada się bezpośrednio na proces nauki oraz na koncentrację.

Kwas gamma-linolenowy (GLA), pozyskany z oleju z nasion ogórecznika lekarskiego, należy do nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-6. GLA wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów dokrewnych, a także sprzyja właściwej pracy układu immunologicznego. Składnik ten, podawany poprzez pokarm matki, może także zredukować skłonność dziecka do alergii.

Cholina występująca w suplemencie charakteryzuje się wyjątkowo dużą biodostępnością, ponieważ jako winian jest lepiej transferowana do osocza, co pomaga w utrzymaniu jej stężenia na wysokim poziomie. Cholina wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, ponieważ jest prekursorem acetylocholiny - głównego neurotransmitera układu cholinergicznego. Dzięki temu wspiera koncentrację, ułatwia zapamiętywanie oraz poprawia funkcje poznawcze mózgu. Wpływa również na płód. Badania dowodzą, że suplementacja choliną może obniżać ryzyko wystąpienia wad wrodzonych układu nerwowego.

Inozytol to związek odgrywający istotną rolę w gospodarce hormonalnej. Wspiera on syntezę hormonów tarczycy (tyreotropiny) oraz stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu. Dodatkowo reguluje poziom cukru we krwi niwelując hiperinsulinemię obecną w schorzeniach takich jak np. zespół policystycznych jajników (PCOS).

Luteina pozyskana z kwiatów nagietka jest związkiem wpływającym na prawidłowy rozwój gałki ocznej dziecka. Dzięki swojemu działaniu antyoksydacyjnemu chroni siatkówkę przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników.

Podsumowując, Now Foods Prenatal Gels + DHA to doskonale zbilansowany, nowoczesny suplement diety polecany kobietom zaangażowanym w proces planowania rodziny. Polecany może być nie tylko kobietom w ciąży i karmiącym, ale także starającym się o dziecko w celu wyrównania niedoborów składników odżywczych. Formuła preparatu oparta jest o nowoczesne formy witamin i minerałów, takich jak chelaty, co znacznie zwiększa ich biodostępność i szybkość działania.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 180 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 3 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 60
w porcji (3 kapsułki)zawartość%ZDS
Kalorie15
Kalorie z tłuszczu15
Całkowita zawartość tłuszczu1,5 g**
Witamina A (100% jako beta-karoten)5,000 IU63%
Witamina C (z askorbinianu wapnia)120 mg200%
Witamina D3 (jako cholekalcyferol)400 IU100%
Witamina E (jako d-alfa octan tokoferylu) 100 IU333%
Witamina K (jako menachinon K2 i fitomenadion K1)35 mcg**
Tiamina (witamina B1) ) (z chlorowodorku tiaminy)5 mg294%
Ryboflawina (witamina B2)5 mg250%
Niacyna (witamina B3) (jako niacynamid)13 mg65%
Witamina B6 (z chlorowodorku pirydoksyny )10 mg400%
Folian (jako kwas foliowy)800 mcg100%
Witamina B12 (jako metylokobalamina)500 mcg6250%
Biotyna300 mcg100%
Kwas pantotenowy (witamina B5) (z pantotenianu wapnia )20 mg200%
Wapń [z węglanu wapnia (Aquamin® Seasweed Derived Minerals), cytrynianu wapnia i askorbinianu wapnia]400 mg31%
Żelazo (z bisglicynianu żelaza Ferrochel®)27 mg150%
Jod (z jodku potasu)150 mcg100%
Magnez (z tlenku magnezu Aquamin® Minerały pochodzące z wodorostów i cytrynianu magnezu)200 mg44%
Cynk (z bisglicynianu cynku) (TRAACS®)15 mg100%
Selen (kompleks glicynianu selenu (Albion®)70 mcg**
Miedź (z bisglicynianu miedzi) (TRAACS®)2 mg100%
Mangan (z bisglicynianu manganu) (TRAACS®)2 mg**
Chrom (z glicynatu nikotynianu chromu) (TRAACS®)120 mcg**
Molibden (z glicynianu molibdenu) (TRAACS®)75 mcg**
Potas (z chlorku potasu)25 mg**
Koncentrat oleju z ryb650 mg**
DHA (kwas dokozaheksaenowy)250 mg**
EPA (kwas eikozapentaenowy)90 mg**
Olej z nasion ogórecznika lekarskiego125 mg**
GLA (kwas gamma-linolenowy)25 mg**
Cholina (z dwuwinianu choliny)10 mg**
Inozytol10 mg**
Luteina (z kwiatów nagietka)500 mcg**
Likopen (z naturalnego ekstraktu z pomidorów)350 mcg**

Pozostałe składniki

Kapsułka żelowa (żelatyna, gliceryna, woda, chleb świętojański), olej z otrębów ryżowych, wosk pszczeli, lecytyna sojowa i naturalny olej cytrynowy.

Zawiera ryby (tuńczyk, anchois) i soję.

W procesie produkcji nie zostały użyte: pszenica, gluten, mleko, jaja, skorupiaki lub orzechy. Wyprodukowano w obiekcie DPP (spełniającym standardy Dobrej Praktyki Produkcyjnej), który przetwarza inne składniki zawierające te alergeny.

 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027