0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Prenatal Gels + DHA Prenatal Gels + DHA 180 softgels
Now Foods
149,00 zł

Prenatal Gels + DHA 180 softgels

od 3 sztuk tylko: 146,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Halal

Jako alternatywę polecamy:

Diamond Prenatal Multivitamin 120 kaps.
Diamond Prenatal Multivitamin 120 kaps.
Apollo's Hegemony
129,00 zł
149,00 zł z VAT
2,48 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Kompleksowy preparat multiwitaminowy dla kobiet w ciąży
  • Pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały
  • Wzbogacony o składniki uzupełniające (w tym EPA, DHA i GLA)
  • Wspomaga prawidłowy rozwój siatkówki i układu nerwowego dziecka
  • Niezbędne wsparcie dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią
  • Bogactwo składników wspierających prawidłowy rozwój dziecka
  • Może zmniejszać ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u płodu

Now Foods Prenatal Gels + DHA to bogato skomponowany suplement diety stworzony specjalnie z myślą o kobietach ciężarnych oraz karmiących piersią. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety o kompleks najważniejszych witamin i mikroelementów. Dzięki swojej wyjątkowej formule, pomaga zapewnić dzienne zapotrzebowanie na składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, zarówno podczas ciąży, jak i po niej.

Do prawidłowego rozwoju dziecka potrzebne jest bardzo wiele elementów. Ich odpowiednia podaż może zapobiegać występowaniu wad wrodzonych u płodu, wspierać funkcjonowanie układu immunologicznego, a także działać stymulująco na rozwój kośćca. Także kobiety karmiące piersią muszą dbać o zapewnienie codziennej, odpowiedniej dawki niezbędnych składników odżywczych, ponieważ są one w dalszej kolejności wykorzystywane do tworzenia pełnowartościowego pokarmu dla dziecka, co przekłada się na jego zbilansowany rozwój.

Suplement zawiera wszystkie składniki w przebadanej, wysoko biodostępnej formie, co zapewnia ich maksymalne działanie na organizm, zarówno matki, jak i dziecka.

Zbilansowany kompleks witamin
Suplement jest skomponowany w oparciu o kluczowe dla rozwoju płodu oraz prawidłowego funkcjonowania matki witaminy. Zawiera witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - A, D, E, K oraz w wodzie - witaminę C i kompleks witamin z grupy B (w tym kwas foliowy). Dzięki takiemu składowi możliwe jest zachowanie homeostazy ustroju, a także dostarczenie do ponad 100% dziennego zapotrzebowania na te ważne związki. Są one niezbędne do zachodzenia wielu procesów biochemicznych kluczowych dla utrzymania zdrowia i rozwoju.

Kwas foliowy jest szczególnie ważnym związkiem w codziennej suplementacji kobiet ciężarnych, ponieważ wpływa na prawidłowy rozwój cewy nerwowej u płodu. Skutkami niedoboru tej ważnej witaminy mogą być m.in. wady rozwojowe układu nerwowego i niedorozwój łożyska, co może przekładać się na problemy z donoszeniem ciąży i urodzeniem zdrowego dziecka.

Wyrównanie niedoborów witamin jest bardzo istotne na każdym etapie planowania rodziny - od zajścia w ciążę przez utrzymanie jej aż do porodu. Dzieje się tak dlatego, że deficyty witamin u matki mogą skutkować problemami z rozwojem układu nerwowego, kostnego lub krwionośnego u dziecka. Dodatkowo należy pamiętać, że zapotrzebowanie na witaminy w trakcie trwania ciąży i karmienia piersią wzrasta.

Starannie dobrane składniki mineralne o wysokiej biodostępności
Producent zadbał również o to, by oprócz witamin w skład suplementu wchodziły także ważne w codziennej diecie minerały. Obok popularniejszych pierwiastków, takich jak wapń, żelazo, jod, magnez, cynk czy potas, w skład suplementu wchodzą pierwiastki nieczęsto spotykane w tego typu produktach: mangan, miedź, chrom i molibden. Tak jak witaminy, stanowią one niezbędny element codziennej diety. Wpływają na przebieg wielu procesów metabolicznych zachodzących w organizmie ludzkim - m.in. regulują wzrost i proliferację komórek, ułatwiają utrzymanie homeostazy wodno-elektrolitowej, a także pełnią funkcje budulcowe, wchodząc w skład zębów, kości i skóry.

Znakomita większość składników mineralnych obecnych w tym produkcie występuje w formie bardzo wysoko przyswajalnych, opatentowanych chelatów (TRAACS®). Dzięki temu ich szybkość działania na komórki docelowe jest zmaksymalizowana, a ryzyko przedawkowania zredukowane.

Żelazo zawarte w tym suplemencie cechuje się bardzo wysoką biodostępnością. Jest ono niezbędnym składnikiem hemoglobiny, a jego niedobór prowadzi do występowania groźnych anemii. Również wśród kobiet w ciąży niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza to stosunkowo powszechny problem. Jest to związane m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem na ten pierwiastek w tym okresie. Deficyt żelaza może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu, zwłaszcza w obrębie układu immunologicznego i nerwowego.

Dodatek substancji uzupełniających działanie preparatu
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) należy do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Ze względu na to, że nie może być syntezowany w organizmie ludzkim, musimy go dostarczać z pożywieniem, aby uniknąć niedoborów. Jego naturalnym źródłem są algi morskie oraz tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk czy makrela. DHA wykazuje szereg pozytywnych działań na ustrój – obniża stężenie triacylogliceroli we krwi, co przyczynia się do redukcji ryzyka rozwoju miażdżycy i chorób układu krwionośnego. Ponadto jego niedobór może korelować ze zwiększonym ryzykiem występowania ADHD, nadciśnienia tętniczego czy chorób układu immunologicznego.

Kwas eikozapentaenowy (EPA) również jest wielonienasyconym kwasem tłuszczowym z grupy omega-3. Stanowi on substrat w procesie syntezy DHA, więc w okresach niedoborów może być łatwo w niego przekształcany. Rolą EPA jest m.in. przekazywanie informacji między włóknami nerwowymi, co przekłada się bezpośrednio na proces nauki oraz na koncentrację.

Kwas gamma-linolenowy (GLA), pozyskany z oleju z nasion ogórecznika lekarskiego, należy do nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-6. GLA wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów dokrewnych, a także sprzyja właściwej pracy układu immunologicznego. Składnik ten, podawany poprzez pokarm matki, może także zredukować skłonność dziecka do alergii.

Cholina występująca w suplemencie charakteryzuje się wyjątkowo dużą biodostępnością, ponieważ jako winian jest lepiej transferowana do osocza, co pomaga w utrzymaniu jej stężenia na wysokim poziomie. Cholina wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, ponieważ jest prekursorem acetylocholiny - głównego neurotransmitera układu cholinergicznego. Dzięki temu wspiera koncentrację, ułatwia zapamiętywanie oraz poprawia funkcje poznawcze mózgu. Wpływa również na płód. Badania dowodzą, że suplementacja choliną może obniżać ryzyko wystąpienia wad wrodzonych układu nerwowego.

Inozytol to związek odgrywający istotną rolę w gospodarce hormonalnej. Wspiera on syntezę hormonów tarczycy (tyreotropiny) oraz stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu. Dodatkowo reguluje poziom cukru we krwi niwelując hiperinsulinemię obecną w schorzeniach takich jak np. zespół policystycznych jajników (PCOS).

Luteina pozyskana z kwiatów nagietka jest związkiem wpływającym na prawidłowy rozwój gałki ocznej dziecka. Dzięki swojemu działaniu antyoksydacyjnemu chroni siatkówkę przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników.

Podsumowując, Now Foods Prenatal Gels + DHA to doskonale zbilansowany, nowoczesny suplement diety polecany kobietom zaangażowanym w proces planowania rodziny. Polecany może być nie tylko kobietom w ciąży i karmiącym, ale także starającym się o dziecko w celu wyrównania niedoborów składników odżywczych. Formuła preparatu oparta jest o nowoczesne formy witamin i minerałów, takich jak chelaty, co znacznie zwiększa ich biodostępność i szybkość działania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby