Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Kolagen Activ Plus Kolagen Activ Plus 80 tab.
Olimp
26,00 zł
Magazyn: eu

Kolagen Activ Plus 80 tab.

Waga wysyłki: 200g
Opis produktu
  • Zawiera wysokiej jakości hydrolizowany kolagen
  • Wzbogacony kompozycją witamin i minerałów
  • Wzmacnia strukturę włosów, skóry i paznokci
  • Odbudowuje zniszczone chrząstki stawowe
  • Przyspiesza rekonwalescencję pourazową
  • Ogranicza ryzyko kontuzji sportowych
  • Poprawia jędrność i nawilżenie skóry
  • Redukuje bolesność kości i stawów
  • Zwiększa elastyczność ścięgien
  • Niweluje drobne zmarszczki

Olimp Kolagen Activ Plus to suplement diety w skład którego wchodzi najwyższej jakości kolagen, otrzymany w procesie enzymatycznej hydrolizy. Dla jeszcze lepszego działania preparat został wzbogacony pakietem witamin i minerałów.

Suplement może być stosowany w celach leczniczych i kosmetycznych. Pomaga utrzymać właściwe funkcje układu kostno-stawowego i korzystnie wpływa na kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Jest szczególnie polecany osobom narażony na przeciążenia w obrębie aparatu ruchu oraz rekonwalescentom dochodzącym do zdrowia po urazach i kontuzjach.

Kolagen to rodzaj białka fibrylarnego, które współtworzy prawie wszystkie tkanki i narządu w organizmie. Jest naturalnie produkowany w ustroju, a największe jego ilości gromadzą się w skórze, chrząstkach stawowych, kościach, ścięgnach i więzadłach oraz rogówce oka.

W ustroju spełnia kilka ważnych funkcji. Nadrzędną jest rola budulca, czyli odpowiedzialność za utrzymanie odpowiednio zintegrowanych, sprężystych i wytrzymałych struktur tkanki łącznej. Oprócz tego kolagen wpływa na rozwój narządów, bierze udział w regeneracji uszkodzeń w tkankach i warunkuje gojenie się ran. Wykazuje również zdolność oddziaływania z różnymi receptorami, które odpowiadają za proliferację i adhezję komórek.

Witaminy B6 i C wspomagają produkcję kolagenu. Witamina C warunkuje proces przemian prokolagenu w kolagen właściwy. Jej niedobór może doprowadzić do utraty biologiczno-mechanicznych właściwości kolagenu, co sprzyja pogorszeniu kondycji skóry, chrząstek stawowych i naczyń krwionośnych. Witamina B6 bierze udział w syntezie łańcuchów peptydowych oraz dojrzewaniu kolagenu. W badaniach na zwierzętach zaobserwowano, że jej deficyt koreluje ze obniżeniem zawartości kolagenu w organizmie.

Wapń i magnez to pierwiastki kluczowe dla kondycji układu kostno-stawowego. Działają synergistycznie, warunkują mineralizację i rozwój kośćca, odpowiadają za zdrowie tkanki chrzęstnej i pracę układu mięśniowego.

Wsparcie dla układu kostno-stawowego
Kolagen stanowi aż 90% organicznej masy kostnej, dlatego zdrowie i kondycja aparatu ruchu w dużej mierze zależą od jego ilości i prawidłowego uformowania. Podawany w formie suplementu korzystnie wpływa na obrót kostny, może zwiększyć stopień mineralizacji kości i poprawić ich gęstość. Stanowi cenny element prewencji i terapii osteoporozy.

Suplementacja kolagenem jest szczególnie wskazana dla osób borykających się ze stanami zapalnymi w obrębie stawów i chorobą zwyrodnieniową. W badaniach udowodniono, że uzupełnienie kolagenu sprzyja zwiększeniu mobilności w zaatakowanych chorobą stawach, niweluje ból i zmniejsza sztywność stawów. Może nawet pobudzić chondrocyty do regeneracji uszkodzeń w tkance chrzęstnej.

Kolagen znajduje zastosowanie również w suplementacji sportowej. Wzmacnia obciążony intensywnym wysiłkiem fizycznym aparat ruchu, zwiększa wytrzymałość stawów, ścięgien i więzadeł. Może ograniczyć ryzyko kontuzji, ale także ułatwia odzyskanie pełnej sprawności po doznanym urazie.

Wsparcie dla urody
Skóra, włosy i paznokcie to kolejne elementy, które mogą skorzystać na suplementacji peptydami kolagenowymi. Kolagen pomaga skórze odzyskać jej młodzieńczy wygląd, poprawia jędrność, wygładza i zmniejsza drobne zmarszczki. Korzystnie wpływa na gęstość i sprężystość włosów, przyspiesza ich porost i ogranicza wypadanie. Jest wskazany również w przypadku słabych i kruchych paznokci.

Kolagen można wykorzystać w rekonwalescencji pourazowej. Skraca on czas gojenia się ran i zapobiega powstawaniu blizn w miejscu przerwania ciągłości skóry. Dla procesu zabliźniania uszkodzeń w skórze szczególnie istotny jest kolagen typu III, gdyż jego niedobór sprzyja odkładaniu tkanki bliznowatej.

Coś dla osób w podeszłym wieku
Starzenie się organizmu pociąga za sobą zmniejszenie endogennej biosyntezy kolagenu. Obniża się również jakość wyprodukowanego w organizmie kolagenu, jego włókna stają się cieńsze i sztywniejsze. Negatywnie odbija się to na kondycji tkanki łącznej.

Doustna suplementacja kolagenem u osób w podeszłym wieku może spowolnić niekorzystne procesy, jakie dotykają macierz komórkową. Poprawia komfort życia, sprzyja utrzymaniu zdrowia i prawidłowej kondycji układu kostno-stawowego. Korzystnie wpływa na stan skóry i sprawia, że symptomy upływającego czasu, takie jak zmarszczki, utrata jędrności, nie są tak widoczne.

Podsumowując, Olimp Kolagen Activ Plus to dobry wybór dla wzmocnienia kondycji aparatu ruchu i poprawy stanu skóry, włosów i paznokci. Zastosowane przez producenta rozwiązania przekładają się na skuteczność i wysoką efektywność preparatu. Suplement idealnie sprawdzi się u osób aktywnych fizycznie.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 80 tabletekPorcja dzienna: 8 tabletekIlość porcji w opakowaniu: 10
w porcji dziennej (8 tabletek)zawartość%ZDS
Kolagen7,2 g*
Witamina C (kwas L-askorbinowy)24 mg30%
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)0,4 mg30%
Wapń (węglan wapnia)240 mg30%
Magnez (węglan magnezu)112,5 mg30%

Pozostałe składniki

Substancja wypełniająca - sorbitol; maltodekstryna, regulator kwasowości - kwas jabłkowy; substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych; aromaty; substancje słodzące - acesulfam K, sukraloza.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027