0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
SAMe SAMe 200mg 30 tab.
Life Extension
98,00 zł

SAMe

4 (2 opinii)

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 96,04 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez GMO

Jako alternatywę polecamy:

Kanna 90 kaps.
Kanna 90 kaps.
Apollo's Hegemony
89,00 zł
98,00 zł z VAT
3,27 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu
  • Wspomaga proces detoksykacji organizmu
  • Wspiera prawidłowe funkcje kognitywne
  • Pomaga zwiększyć mobilność stawów
  • Promuje prawidłowe funkcje wątroby
  • Wykazuje właściwości przeciwbólowe
  • Wspiera procesy metylacji

Life Extension SAMe to suplement diety w skład którego wchodzi S-adenozylometionina - substancja naturalnie występująca w organizmie, zaangażowana we wszystkie najistotniejsze procesy biochemiczne. Każda tabletka zawiera aż 200 mg S-adenozylometioniny i jest pokryta specjalną otoczką dojelitową, która zapobiega uszkodzeniu i dezaktywacji składnika czynnego.

Szerokie spektrum prozdrowotnych właściwości SAMe pozwala na wykorzystanie preparatu zarówno w celu promowania dobrego samopoczucia psychicznego, jak i fizycznego. Suplement może przynieść ulgę przy dolegliwościach ze strony układu kostno-stawowego i dysfunkcjach wątroby. Potencjalnie może stanowić wsparcie dla osób walczących z depresją. Jednocześnie jest to jeden z najpopularniejszych środków nootropowych wspomagająych funkcje poznawcze.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Bardzo dobry preparat. Zdecydowana poprawa samopoczucia jak i wsparcie pracy wątroby.
06/11/2019 Justyna

S-adenozylometionina (SAMe, SAM) to organiczny związek, który można znaleźć niemal we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu, a największe jego ilości są zmagazynowane w mózgu i wątrobie. Powstaje z trifosforanu adenozyny (ATP) i metioniny przy udziale kwasu foliowego i witaminy B12.

Do tej pory zidentyfikowano aż 50 procesów biochemicznych zależnych od SAMe. Substancja ta ten reguluje wszystkie kluczowe funkcje – uczestniczy w procesie metylacji i jest głównym biologicznym donorem grup metylowych w reakcjach katalizowanych przez metylotransferazy. Łatwo przekracza barierę krew-mózg, dzięki czemu może działać bezpośrednio w ośrodkowym układzie nerwowym.

Działanie przeciwdepresyjne
SAMe może złagodzić objawy depresji, a jej skuteczność niekiedy jest porównywalna z syntetycznymi środkami farmakologicznymi (np. impiraminą). Co więcej – w toku licznych badań klinicznych udowodniono, że na SAMe mogą reagować nawet pacjenci, u których standardowe leczenie nie przynosi poprawy. Nie wywołuje przy tym skutków ubocznych, charakterystycznych dla leków przeciwdepresyjnych (tycie, uczucie suchości w ustach, zaparcia, spadek libido). Dodatkowo SAMe zdaje się działać znacznie szybciej.

Te pozytywne efekty są możliwe dzięki podniesieniu poziomu serotoniny i dopaminy – dwóch najważniejszych dla dobrego samopoczucia neuroprzekaźników. SAMe odgrywa kluczową rolę w ich powstawaniu.

Wzmocnienie funkcji poznawczych
SAMe bywa stosowana dla poprawy sprawności umysłowej. Jako idealny donor grup metylowych zapewnia grupy metylowe dla neurotransmiterów, DNA, RNA, fosfolipidów, białek i innych istotnych dla organizmu cząsteczek. W ten sposób pomaga pobudzić podział i naprawę komórek, wspiera ich prawidłowy rozwój i różnicowanie. Wszystkie te procesy sprzyjają utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

SAMe ma istotny udział w tworzeniu fosfatydylocholiny – jednej z najważniejszych substancji warunkujących sprawność umysłową. Zbyt niski jej poziom w organizmie objawia się trudnościami w przyswajaniu nowych informacji, rozkojarzeniem, kłopotami z koncentracją i ogólnym obniżeniem wydajności intelektualnej.

SAMe uczestniczy w tworzeniu mieliny otaczającej aksony komórek nerwowych. Głównym zadaniem osłonek mielinowych jest zwiększenie prędkości i utrzymanie prawidłowości przewodzenia impulsów nerwowych. Sprawna komunikacja pomiędzy neuronami przekłada się na przyswajanie wiedzy, zdolność kojarzenia faktów, bezproblemowe przywoływanie wspomnień i logiczne myślenie.

Wsparcie układu kostno-stawowego
SAMe może przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym z powodu dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego. Może być wsparciem w terapii zapalenia kości i stawów, zwyrodnień czy artretyzmu.

SAMe wspomaga włączanie grup siarczanowych do proteoglikanów – białek utrzymujących prawidłowe funkcje chrząstek stawowych. Dzięki temu sprzyja produkcji chrząstki, chroni ją przed degeneracją, może zwiększać mobilność i przywracać prawidłową ruchomość w obrębie stawów.

SAMe może łagodzić ból i niwelować stany zapalne towarzyszące chorobie zwyrodnieniowej stawów z siłą porównywalną do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Sprzuja hamowaniu aktywności mediatorów stanu zapalnego, pomaga chronić stawy przed uszkodzeniami powodowanymi działaniem czynnika TNF-alfa, przyczynia się do zmniejszenia obrzęków.

Ochrona wątroby
Hepatoprotekcyjne właściwości SAMe są realizowane głównie poprzez podniesienie poziomu glutationu – najważniejszego przeciwutleniacza, który chroni komórki wątroby przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i szkodliwym wpływem toksyn.

SAMe może przyspieszać metabolizm i wydalanie alkoholu, zabezpiecza hepatocyty przed jego toksycznością. Ponadto jest zaangażowana w przeciwdziałanie cholestazji, czyli patologicznemu gromadzeniu żółci w wątrobie oraz przyczynia się do normalizacji poziomów kluczowych enzymów wątrobowych.

Podsumowując, SAMe to wyjątkowy preparat o wielokierunkowym działaniu prozdrowotnym. Jest rekomendowany zwłaszcza osobom w podeszłym wieku, cierpiącym z powodu zwyrodnień stawów i narzekającym na spadek funkcji poznawczych. Suplement może być cennym wsparciem w terapii depresji. Jednocześnie jest to jedna z najlepiej przebadanych substancji, a jej bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone w licznych testach.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (2)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby