0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Taurynian Magnezu 100mg z B6 Taurynian Magnezu 100mg z B6 100 kaps.
Aliness
54,90 zł

Taurynian Magnezu 100mg z B6 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 53,80 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Magnesium Citrate 120 kaps
Magnesium Citrate 120 kaps
MZ-STORE
29,00 zł
54,90 zł z VAT
0,55 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Magnez w innowacyjnej formie taurynianu magnezu
  • Wzbogacony koenzymatyczną formą witaminy B6
  • Odpowiedni dla wegan i wegetarian

Aliness Taurynian Magnezu z B6 (P-5-P) to suplement diety w skład którego wchodzą dwie substancje czynne: taurynian magnezu, będący unikalną, wysoce biodostępną i doskonale przyswajalną formą magnezu oraz aktywna forma witaminy B6.

Magnez to jeden z czterech najbardziej rozpowszechnionych w organizmie człowieka kationów. Głównym miejscem jego występowania są kości, mięśnie, tkanki miękkie oraz przestrzeń wewnątrzkomórkowa. Pełni on rolę kofaktora dla dużej grupy enzymów, które warunkują prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w produkcję energii sprzyja redukcji uczucia zmęczenia i znużenia. Ponadto warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pomaga w utrzymaniu optymalnych funkcji psychologicznych.

Taurynian magnezu jest chelatem aminokwasowym powstałym z połączenia jonów magnezu oraz tauryny. W porównaniu z innymi, powszechnie spotykanymi formami magnezu wyróżnia się większą biodostępnością i łatwym wchłanianiem. Przypuszcza się też, że dzięki taurynie wykazuje lepsze działanie w obrębie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Witamina B6 jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla organizmu człowieka. Promuje prawidłową pracę układu nerwowego i przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Ponadto jest zaangażowana w utrzymywanie właściwego poziomu homocysteiny. Jej podwyższone stężenie jest uznawane za czynniki ryzyka schorzeń układu krążenia. Witamina B6 ma jeszcze jedną zaletę – przypuszczalnie wspomaga wchłanianie magnezu.

Większość dostępnych na rynku suplementów diety zawiera pirydoksynę, która uzyskuje aktywność biologiczną w ustroju dopiero po przekształceniu do fosforanu pirydoksalu. W skład prezentowanego preparatu wchodzi P-5-P, czyli taka forma witaminy B6, która od razu wchodzi we właściwe sobie szlaki metaboliczne i nie wymaga żadnych przekształceń.

Podsumowując, Aliness Taurynian Magnezu z B6 (P-5-P) to preparat, który pomaga uzyskać prawidłowy poziom magnezu w organizmie. Innowacyjne połączenie magnezu z tauryną oraz obecność witaminy B6 może przynieść dodatkowe korzyści dla organizmu, wynikające z ustrojowej aktywności aż trzech różnych substancji.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby