0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
True Focus True Focus 90 kaps.
Now Foods
69,00 zł

True Focus 90 kaps.

Bez GMO

Jako alternatywę polecamy:

Bacopa Monnieri 90 kaps.
Bacopa Monnieri 90 kaps.
Apollo's Hegemony
69,00 zł
Opis produktu
  • Wspiera jasność i bystrość umysłu
  • Poprawia przewodnictwo nerwowe
  • Wyzwala pozytywny nastrój
  • Dodaje energii i witalności
  • Wpływa korzystnie na funkcje mózgu
  • Zalecane przez Julie M. A. Ross
  • Bogactwo najlepszych składników

Now Foods, True Focus to suplement diety zawierający prekursory neuroprzekaźników – noradrenaliny i dopaminy oraz odpowiednie kofaktory przyspieszające ich produkcję. Mediatory te są kluczowe dla utrzymania czujności, ostrości psychicznej i promujące poczucie ogólnego dobrego samopoczucia. W organizmie wytwarzane są z aminokwasów L-tyrozyny i L-fenyloalaniny. Ten proces konwersji wymaga obecności także witaminy C i B-6.

Now Foods, True Focus łączy powyższe aminokwasy i witaminy z innymi składnikami, takimi jak Ginkgo Biloba, DMAE, tauryna i ubichinon. Efektem tego połączenia jest maksymalizacja sprawności umysłowej bez negatywnych skutków ubocznych.

Witamina C (z askorbinianu potasu) jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu oraz wspomagania jego rozwoju. Ponadto zwalcza wolne rodniki, usprawniając pracę mózgu, jest również kofaktorem w konwersji dopaminy do noradrenaliny. Pobudza aktywność neuronów, ułatwia tworzenie engramów (śladów pamięciowych), ułatwia uczenie i zapamiętywanie oraz odtwarzanie informacji. Wzmaga koncentrację, poprawia samopoczucie. Jest silnym przeciwutleniaczem.

Witamina B-6 (pirydoksyna HCL) to witamina rozpuszczalna w wodzie, która występuje w postaci sześciu, podlegających wzajemnym przekształceniom, związków - pirydoksyny, pirydoksaminy, pirydoksalu i estrów fosforanowych tych związków. Po spożyciu jest wchłaniana z przewodu pokarmowego i magazynowana głównie w mięśniach i wątrobie jako fosforan pirydoksalu.

Synteza dopaminy z lewodopy wymaga katalizatora w postaci enzymu dekarboksylazy dopy, który potrzebuje obecności fosforanu pirydoksalu (witaminy B6) pełniącego rolę koenzymu w tej reakcji. Zatem dopamina, która jest neuroprzekaźnikiem przyjemności, motywacji, koordynacji i koncentracji nie powstanie przy deficycie tej witaminy.

Dostarczając dodatkowe dawki witaminy B6 można zwiększyć psychiczne i fizyczne poziomy energii, rozwinąć komunikację pomiędzy komórkami mózgu, a nawet zapobiec niektórym z rodzajów uszkodzenia neuronów ze względu na ich starzenie się. Ponadto udowodniono, że zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona oraz wykazuje pozytywny skutek na zachowanie dzieci autystycznych.

Potas ( z askorbinianu potasu) wspomaga dotlenienie mózgu oraz czynność nerwów. Dzięki niemu mózg jest lepiej dotleniany, a to powoduje, że koncentracja i procesy myślowe ulegają poprawie.

L-Tyrozyna (wolna forma) organiczny związek chemiczny. Stereoizomer L jest jednym z 20 podstawowych aminokwasów białkowych. Niezbędna do syntezy neuroprzekaźników, noradrenaliny i dopaminy, koniecznych dla uzyskania jasności i szybkości myślenia, długotrwałej pamięci oraz poczucia równowagi i przytomności umysłu. Dodatkowa tyrozyna zawarta w Now Foods, True Focus podniesie Twoją motywację

L-Fenyloalanina (wolna forma) jest niezbędnym aminokwasem, czyli takim który należy dostarczać z pożywieniem, ponieważ nie jest syntezowany w organizmie. Jako jeden spośród 20 aminokwasów kodowanych przez DNA, stanowi podstawowy budulec większości naturalnie występujących białek. Forma L występuje w przyrodzie naturalnie.

L-fenyloalanina jest niezbędnym aminokwasem, który ulega konwersji do L-tyrozyny w wątrobie. W dodatku może zostać przekształcona w mózgu, ponieważ może przenikać przez barierę krew-mózg, co wiąże się z jej skutecznością. Ponadto jest prekursorem fenyloetyloaminy (PEA) – neuromodulatora odpowiedzialnego za efekt euforii biegacza.

Tauryna (wolna forma) wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Przypisuje się jej funkcje neuroprzekaźnika. Jest m.in. agonistą receptorów GABA(A). Tauryna poprawia funkcje poznawcze i pomaga w nauce, poprzez zwiększenie metabolizmu komórek glejowych i, pośrednio, wszystkich neuronów.

Ekstrakt z pestek winogron (Vitis Vinifera) (standaryzowany na polifenole) zawiera OPC i inne przeciwutleniacze, składniki te chronią mózg i układ nerwowy, przez co wpływają korzystnie na ich pracę, chronią przed demencją, czy też wspomagają naturalne terapie w leczeniu hiperaktywności. Jednocześnie OPC aktywizuje witaminę C i wzmacnia jej działanie.

DMAE (z dwuwinianu dimetylaminoetanolu) w organizmach jest prekursorem do syntezy acetylocholiny. Dimetyloaminoetanol (DMAE) to związek występujący naturalnie w mózgu. Poprawia pamięć, nastrój i koncentrację.

Ekstrakt z Ginkgo Biloba (liść) (50:1 ekstrakt standaryzowany, min. 24% Ginkgo flawonglykozydy) pomaga stymulować pracę mózgu. Wspomaga pamięć i poprawia koncentrację. Działa zapobiegawczo, chroniąc przed powstawaniem migreny. Zawiera związki inhibitujące monoaminooksydazę.

Wyciąg z Ginkgo Biloba wpiera centralny układ nerwowy i wrażliwość receptorów na działanie serotoniny, zwanej „hormonem szczęścia”, a także ułatwiają transport dopaminy, tak ważnej dla koordynacji ruchowej.

Ginkgo Biloba wpływa na poprawę pamięci i wzrost umiejętności skupiania się. Dlatego stosowany jest do leczenia lub spowolniania procesów demencji zarówno u osób starych, jak i cierpiących na stwardnienie rozsiane oraz przy chorobie Alzheimera, szczególnie w jej początkowym stadium.

CoQ10 (Koenzym Q10) (jako ubichinon) hamuje starzenie, eliminuje wolne rodniki, wzmacnia odporność, usprawnia mózg, daje energii. Ubichinon jest niezbędny w oddychaniu komórkowym, gdzie pełni funkcję przenośnika elektronów i protonów od FADH2, co jest niezbędne do syntezy ATP, ponieważ energia elektronów umożliwia transport protonów wodoru do przestrzeni międzybłonowej w mitochondrium, natomiast powracające jony H(+) przekazują energii kinetyczną, która zostaje zamieniona w energię komórkową i gromadzona w cząsteczkach ATP.

Podsumowując, Now Foods, True Focus to suplement diety przeznaczony dla osób pracujących dużo umysłowo oraz zmęczonych pracą fizyczną ze względu na poprawę działania układu nerwowego. Profilaktycznie zalecany każdemu zważywszy na cenne działanie prozdrowotne. Zastosowanie terapeutyczne przejawia się w zapobieganiu chorobom układu nerwowego oraz poprawą nastroju.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby