Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Galantamine Galantamine 60 kaps.
Labolic
119,00 zł
Magazyn: eu

Galantamine 60 kaps.

Waga wysyłki: 150g
Naturalny

Jako alternatywę polecamy:

Galantamine 60 kaps.
Galantamine 60 kaps.
Apollo's Hegemony
119,00 zł
porównaj skład
119,00 zł z VAT
1,98 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Naturalna substancja, używana w medycynie o wysokim potencjale nootropowym
  • Idealny dla osób podejmujących wytężony wysiłek intelektualny
  • Kompleksowe wsparcie zdolności kognitywnych
  • Sprawniejsze procesy myślowe
  • Lepsza jakość snu

Labolic Galantamine to preparat będący źródłem roślinnej substancji, poddanej licznym badaniom naukowym, która wykazuje szeroki potencjał prokognitywny.

Galantamina – roślinny alkaloid, który swoją nazwę zawdzięcza pierwotnej ekstrakcji z cebulek przebiśniegu Galanthus caucasicus i Galanthus woronowii. Związek ten był wielokrotnie poddawany próbom klinicznym, dzięki temu w niektórych krajach został zarejestrowany jako substancja stosowana w leczeniu zespołów otępiennych, czy chorób nerwowo-mięśniowych.

Nie da się ukryć, iż w obecnych czasach ludzie żyją zdecydowanie szybciej i bardziej intensywnie niż kilkadziesiąt lat temu. Mając do dyspozycji narzędzia nowych odkryć naukowych, wiele osób chce wesprzeć swój organizm w tym nieustającym wyścigu, szukając preparatów usprawniających funkcje ośrodkowego układu nerwowego. Idąc za oczekiwaniami rynku, producenci coraz chętniej dystrybuują neurosuplementy. Jednym z nich jest oferowany preparat galantaminy.

Zagłębiając się w mechanizm jej działania, należy nieco przybliżyć sposób komunikacji komórek nerwowych. Odbywa się ona m.in. za pomocą substancji mediatorowych, nazywanych neuroprzekaźnikami, do których należy acetylocholina. Jej nadmiar jest usuwany przez specyficzny enzym, acetylocholinesterazę, zaś galantamina stanowi jej inhibitor, sama dodatkowo stymulując receptor nikotynowy.

Jakie są wobec tego konsekwencje jej stosowania? Z racji, iż acetylocholina uczestniczy w modulowaniu funkcji kognitywnych, pośrednie zwiększenie jej ilości, doprowadza do wsparcia procesów zapamiętywania informacji, co jest szczególnie przydatne w okresie intensywnej nauki wśród uczniów, czy studentów. Dodatkowo podniesiona zostaje uwaga i zdolność koncentracji na wykonywanych czynnościach.

Zauważono także, iż galantamina może wpływać na poprawę jakości snu. Dzieje się to za sprawą zwiększenia jego głębokości, a także ułatwienie zasypiania poprzez łagodzenie lęków i działanie odprężające. Ponadto, przyjmowanie preparatu może skutkować nasileniem odczuwania marzeń sennych.

Podsumowując, Labolic Galantamine to preparat szczególnie przydatny każdemu zmagającemu się z pogorszeniem zdolności kognitywnych lub chcącego wesprzeć je ze względu na częsty i wymagający codzienny wysiłek intelektualny.

 

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Galantamina8 mg**

Pozostałe składniki

Mikrokrystaliczna celuloza, mąka ryżowa, żelatyna (otoczka kapsułki).

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Galantamina

Informacja

Galantamina to trzeciorzędowy alkaloid naturalnego pochodzenia, pozyskiwany z cebulek przebiśniegu, swobodnie pokonujący barierę krew-mózg i posiadający zdolność do odwracalnej inhibicji acetylocholinoesterazy.

Zgodnie z hipotezą cholinergiczną, uważaną obecnie za najbardziej prawdopodobną, u podłoża choroby Alzheimera leżą zaburzenia układu cholinergicznego. Obserwuje się także obniżoną ilość acetylocholiny. W oparciu o to zjawisko zastosowanie znajduje galantamina podawana jako lek osobom z otępieniem typu Alzheimera.

Mechanizm działania galantaminy opiera się na zwiększeniu poziomu acetylocholiny – neuroprzekaźnika biorącego udział w przewodzeniu impulsów nerwowych, zarówno w ośrodkowym, jak i obwodowym układzie nerwowym. Poprzez blokowanie rozkładającego ją enzymu, jakim jest acetylocholinoesteraza (AChE), dochodzi do wzrostu stężenia acetylocholiny w obszarach mózgu.

Jako składnik suplementów diety, galantamina znajduje zastosowanie jako substancja nootropowa, optymalizująca możliwości poznawcze, wyostrzająca umysł, poprawiająca pamięć, uwagę i motywację. Ponadto odznacza się działaniem odprężającym, dzięki czemu doskonale sprawdza się przyjmowana na noc, umożliwiając wywołanie głębokiego, wysokiej jakości snu.

Ostatnio na blogu

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

Od jakiegoś czasu dość popularna stała się tzw. kawa kuloodporna (BPC Bulletproff Coffee), czyli kawa z dodatkiem tłuszczu, ale...

czytaj więcej

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

Metoda na masę i siłę, czyli periodyzacja równoległa w praktyce. Jeśli kojarzycie Wodyna, to zapewne znacie jego autorską metodę 15-10-5, za pomocą...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

  Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD....

czytaj więcej

Wysoki poziom homocysteiny – jak sobie z nim radzić?

Wysoki poziom homocysteiny – jak sobie z nim radzić?

Powinniśmy zacząć od tego czym jest homocysteina. To aminokwas siarkowy, który powstaje w naszym organizmie w wyniku demetylacji aminokwasu...

czytaj więcej

Dlaczego warto suplementować cytrynian potasu?

Dlaczego warto suplementować cytrynian potasu?

Potas to minerał występujący w wielu produktach spożywczych, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka. Wraz z sodem,...

czytaj więcej

Jaki magnez wybrać? – Najlepsze formy magnezu!

Jaki magnez wybrać? – Najlepsze formy magnezu!

Magnez jest ostatnio suplementem niezwykle forsowanym w marketingu. Co rusz powstają kolejne reklamy, zapewniające o coraz większej bioretencji,...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027