0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Lactase Drops Lactase Drops 15 ml
Seeking Health
98,00 zł

Lactase Drops 15 ml

od 3 sztuk tylko: 96,04 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Sodium Butyrate (Maślan Sodu 570mg) 240 kaps.
Sodium Butyrate (Maślan Sodu 570mg) 240 kaps.
Apollo's Hegemony
79,00 zł
98,00 zł z VAT
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Enzym odpowiedzialny za rozkład cukru mlecznego (laktozy)
 • Rekomendowany dla osób z zespołem jelita drażliwego (IBS)
 • Może służyć do przyrządzania produktów bezlaktozowych
 • Redukuje podrażnienia w przewodzie pokarmowym
 • Redukuje nudności, wzdęcia, gazy i bóle brzucha
 • Ułatwia trawienie produktów mlecznych
 • Idealny dla osób z nietolerancją laktozy
 • Praktyczna i funkcjonalna forma płynu
 • Wspiera pracę układu pokarmowego
 • Bezpieczny nawet dla małych dzieci
 • Eliminuje dyskomfort trawienny
 • Łagodzi dolegliwości gastryczne
 • Delikatny, słodkawy smak
 • Zapobiega biegunkom

Seeking Health Lactase Drops to suplement diety dostarczający laktazy – naturalnego enzymu odpowiedzialnego za trawienie obecnej w produktach mlecznych laktozy.

Preparat jest rekomendowany osobom z nietolerancją laktozy, które po spożyciu mleka lub jego przetworów cierpią na rozmaite dolegliwości ze strony układu pokarmowego (gazy, bóle brzucha, biegunki, skurcze jelit). Mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Suplementację powinny wziąć pod uwagę również osoby z zespołem jelita drażliwego – w świetle najnowszych badań laktaza może odgrywać dużą rolę w redukcji objawów IBS.

Preparat ma płynną postać, a specjalny dozownik ułatwia precyzyjne odmierzenie właściwej ilości. Przyjemny, słodki smak pozwala na komfortowe stosowanie doustne. Suplement może służyć do samodzielnego przygotowania bezlaktozowych produktów. Wystarczy dodać kilka kropel do mleka, jogurtu lub twarogu, by cieszyć się smakiem ulubionych przetworów mlecznych bez ryzyka dyskomfortu trawiennego.

Laktaza jest enzymem wchodzącym w skład grupy beta-galaktozydaz. Jej synteza odbywa się w jelicie cienkim, w szczytowej części kosmków jelitowych. Podobnie jak inne enzymy katalizuje ona reakcje chemiczne, w wyniku których większe cząsteczki zostają rozłożone na mniejsze, możliwe do przyswojenia w ustroju. Działanie laktazy jest skoncentrowane na laktozie, czyli cukrze mlecznym. Laktaza hydrolizuje go do łatwo przyswajalnej galaktozy i glukozy.

Redukcja dyskomfortu trawiennego związanego z nietolerancją laktozy
Przyczyna nietolerancji laktozy tkwi w niedostatku laktazy. Aktywność tego enzymu w naturalny sposób maleje wraz z wiekiem, stąd tak powszechny problem z trawieniem mleka i jego przetworów u osób dorosłych. Niedoborom laktazy sprzyjają również alergie pokarmowe przebiegające z uszkodzeniem śluzówki jelit, zakażenia pasożytnicze, niektóre infekcje jelitowe.

Nietolerancja laktozy jest dość łatwa do zdiagnozowania. Objawia się dolegliwościami gastrycznymi (mdłości, bóle brzucha, gazy, rzadkie stolce, bulgotanie i „przelewanie się” w jelitach), które występują po spożyciu produktów mlecznych. Winna temu jest zalegająca w jelitach laktoza, która zatrzymuje wodę i nasila aktywność jelitowej flory bakteryjnej. Dochodzi do procesu fermentacji, w którym wydzielają się takie związki jak wodór, dwutlenek węgla i metan. Działają one drażniąco na przewód pokarmowy, co z kolei powoduje dyskomfort trawienny – wzdęcia, gazy, kolki jelitowe, nudności, biegunki.

Nietolerancja laktozy nie musi oznaczać wyeliminowania nabiału z diety. Prostym sposobem na pozbycie się tych dolegliwości jest uzupełnienie laktazy za pomocą suplementu. Na jego bazie można również samodzielnie przygotować bezlaktozowe produkty mleczne. Mleko z dodatkiem kilku kropli laktazy jest bezpieczne dla osób z nietolerancją laktozy, a jego spożywanie nie niesie ryzyka wystąpienia problemów trawiennych. Nie musi być konieczne spożyte od razu po przyrządzeniu – można je bezpiecznie przechowywać w lodówce do 48 godzin. Podobnie można zrobić z jogurtem, twarogiem, lodami itp. Suplement ma słodkawy, przyjemny smak, a ilości konieczne dla zneutralizowania laktozy są na tyle małe, że finalny smak produktu lub potrawy nie zmienia się.

Laktaza na dolegliwości trawienne u dzieci
Laktaza jest bezpiecznym związkiem i może być spożywana nawet przez niemowlęta. Szeroko zakrojone badania prowadzone w Irlandii udowodniły, że stosowanie syntetycznej laktazy nie hamuje wytwarzania endogennego enzymu. Co więcej poprzez włączenie laktazy do diety matek karmiących piersią udało się wyeliminować uporczywe kolki aż u 45% badanych niemowląt.

Zaburzenia trawienne są niezwykle powszechne u dzieci z autyzmem. Naukowcy wskazują na ich korelację ze zmniejszoną aktywnością disacharydaz (laktaza, sacharaza i maltaza), która często towarzyszy autyzmowi. Uzupełnienie poziomu laktazy może stanowić potencjalne rozwiązanie problemu.

Laktazę można podawać dzieciom, które doświadczają przejściowej nietolerancji laktozy na skutek przebytej infekcji jelitowej (najczęściej po zakażeniu rotawirusem) lub z uwagi na obecność pasożytów (np. lamblie, tasiemce).

Zmniejszenie objawów IBS
Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) to przewlekła choroba jelit, której towarzyszą dolegliwości ze strony układu trawiennego. Jej patogeneza nie jest do końca rozpoznana, jednak w świetle najnowszych doniesień naukowych wyrównanie poziomu enzymów trawiennych może przyczynić się do redukcji większości uciążliwych objawów (nadmiar gazów jelitowych, wzdęcia, bóle brzucha, nieregularne wypróżnienia). W badaniach dowiedziono, że u 1 na 5 pacjentów cierpiących na IBS włączenie laktazy zmniejszyło natężenie symptomów choroby.

Łagodzenie podrażnień w przewodzie pokarmowym
Badania sugerują, że niedobór laktazy jelitowej może zwiększać skłonność do występowania podrażnień w obrębie przewodu pokarmowego i negatywnie wpływać na stan śluzówki jelit. To z kolei rozregulowuje pracę układu trawiennego i nasila biegunki. W takich przypadkach rozwiązaniem problemu może być włączenie do diety syntetycznej laktazy.

Podsumowując, Lactase Drops to idealny sposób na to, by cieszyć się smakiem nabiału i korzystać z jego wartości odżywczych bez ryzyka dyskomfortu trawiennego. Suplement jest odpowiedni nawet dla małych dzieci. Płynna forma zapewnia łatwość stosowania i jest o tyle wygodna, że pozwala nawet na samodzielne sporządzanie pozbawionych laktozy produktów mlecznych. Subtelny, słodkawy posmak suplementu na pewno nie zaszkodzi żadnej potrawie przyrządzonej na bazie produktów mlecznych z jego dodatkiem.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby