Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Willow Willow 60 kaps.
Nature's Way
79,00 zł
Magazyn: eu

Willow 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 77,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

Ashwagandha Diamond 100 kaps.
Ashwagandha Diamond 100 kaps.
Apollo's Hegemony
69,00 zł
79,00 zł z VAT
2,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Wysokiej jakości ekstrakt z kory wierzby białej
  • Standaryzowany na zawartość salicyny (15%)
  • Naturalny odpowiednik aspiryny
  • Łagodny dla śluzówki żołądka

Nature’s Way Willow to suplement diety w skład którego wchodzi ekstrakt z kory wierzby białej standaryzowany na zawartość salicyny, uzupełniony niewielką ilością sproszkowanej kory tej rośliny. Preparat działa podobnie jak aspiryna. Jest uznawany za bezpieczny dla organizmu, a zwłaszcza dla śluzówki żołądka.

Wierzba biała (Salix alba L.) to pospolite, wysokie drzewo z rodziny wierzbowatych. Do celów leczniczych wykorzystuje się przede wszystkim korę (rzadziej liście), która jest bogatym źródłem substancji bioaktywnych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.

Dominującymi substancjami w korze wierzby białej jest glikozyd fenolowy zwany salicyną oraz jego pochodne. Na uwagę zasługują również flawonoidy, fenolokwasy oraz katechina i jej polimery. Chociaż w kontekście wierzby białej mówi się głównie o salicynie, to naukowcy podkreślają, że lecznicze właściwości tej rośliny wynikają z synergistycznego działania wszystkich związków obecnych w korze.

Roślinny odpowiednik aspiryny
Wyciąg z kory wierzby białej jest uznawany za naturalny zamiennik aspiryny i popularnych leków z grupy NLPZ. W niektórych krajach sproszkowana kora wierzby białej jest powszechnie przyjmowana wraz z aspiryną po to, by wzmocnić efekt terapeutyczny i zminimalizować ryzyko skutków ubocznych.

Zawarta w w korze drzewa salicyna i jej pochodne (salikortyna, tremulacyna, triandryna, wimalina, fragilina, populina) po podaniu doustnym, są metabolizowane do kwasu salicylowego. Mogą dawać praktycznie takie same efekty jak syntetyczny kwas acetylosalicylowy. Ze względu na czas, jaki jest wymagany do metabolizmu organicznych salicylanów, efekty pojawiają się nieco później.

Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe
Mechanizm działania odpowiadający za przeciwbólowe i przeciwzapalne właściwości ekstraktów z kory wierzby białej obejmuje hamowanie aktywności cyklooksygenaz COX-1 i COX-2. Enzymy te katalizują przemiany fosfolipidów błon komórkowych, w konsekwencji czego powstają prostanoidy, do których należą m.in. prozapalne prostaglandyny. Do najważniejszych inhibitorów cykooksygenaz należy oczywiście salicyna i jej pochodne, ale badania wskazują, że dla osiągnięcia efektu przeciwzapalnego równie istotne znaczenie mają flawonoidy, taniny i związki potencjale przeciwutleniającym.

W podwójnie ślepych, kontrolowanych placebo badaniach klinicznych dowiedziono, że ekstrakty z kory wierzby białej redukują dolegliwości bólowe u pacjentów z przewlekłym bólem okolicy lędźwiowo-krzyżowej równie skutecznie jak podstawowe leki przeciwzapalne.

Podobne badania prowadzono z udziałem osób cierpiących na migrenowe bóle głowy. Osoby leczone za pomocą ekstraktów z kory wierzby białej odnotowały znaczną poprawę samopoczucia, podczas gdy w grupie przyjmującej placebo nie zaobserwowano żadnych istotnych zmian.

Działanie przeciwzakrzepowe
Ekstrakty z kory wierzby białej były badane pod kątem aktywności przeciwzakrzepowej. W kilku badaniach dowiedziono ich skuteczności w tym zakresie. W testach klinicznych potwierdzono, że salicyna i jej pochodne upośledzają uwalnianie ADP, który odgrywa kluczową rolę w inicjowaniu sygnałów prowadzących do zmiany kształtu płytek krwi i syntezy tromboksanu A2. Stąd przypuszczanie będą one hamowały agregację płytek krwi i działały przeciwzakrzepowo.

Bezpieczny dla przewodu pokarmowego
Syntetyczny kwas acetylosalicylowy oprócz wielu zalet ma jedną poważną wadę – upośledza wydzielanie śluzu w ścianach żołądka i sam bezpośrednio podrażnia błony śluzowe przewodu pokarmowego. Znacznie zwiększa ryzyko perforacji i krwawienia z przewodu pokarmowego.

Ekstrakt z kory wierzby białej ma nad nim tę przewagę, że pomimo tożsamego działania nie wpływa negatywnie na przewód pokarmowy. W badaniach klinicznych potwierdzono, że jego stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem uszkodzenia błony śluzowej żołądka czy dwunastnicy.

Podsumowując, Nature’s Way Willow to ciekawy, naturalny środek o właściowościach przypomominających działanie aspiryny.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji (2 kapsułki)zawartość%ZDS
Wierzba biała (Willow) (kora)500 mg **
Ekstrakt z kory wierzby białej (Willow) standaryzowany do 15% salicyny (60 mg)400 mg **
Pozostałe składniki

Kapsułka pochodzenia roślinnego (hypromeloza), stearynian magnezu.

 

 
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Progresja siłowa poprzez objętość

Progresja siłowa poprzez objętość

Rola intensywności treningowej Intensywność jako metoda progresji, która jest wysoce specyficzna dla treningu siłowego jest niezbędna do utrzymywania...

czytaj więcej

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof Coffee to wysokokaloryczny napój kawowy, który ma zastąpić śniadanie. Składa się z 1 lub 2 porcji kawy, 2 łyżek (20-30 gramów) masła i 1-2...

czytaj więcej

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@muscle-zone.pl +48 501 537 027