0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Memoxan Memoxan 90 kaps.
Hepatica
79,00 zł

Memoxan 90 kaps.

Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Bacopa Monnieri 90 kaps.
Bacopa Monnieri 90 kaps.
Apollo's Hegemony
69,00 zł
Opis produktu
 • Opatentowany ekstrakt z winogron i borówek (!)
 • Silna koncentracja biodostępnych flawonoidów
 • Profilaktyka chorób neurodegeneracyjnych
 • Odwraca starzenie się mózgu nawet o 10 lat
 • Zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych
 • Wzmacnia pamięć krótko - i długotrwałą
 • Bezkonkurencyjny profil biochemiczny
 • Zwiększa pojemność pamięci roboczej
 • Skuteczność udowodniona naukowo
 • Zestaw silnych przeciwutleniaczy
 • Uszczelnia naczynia krwionośne
 • Wysoka standaryzacja wyciągu
 • Synergia działania składników
 • Przyspiesza proces uczenia się
 • Zwiększa plastyczność mózgu
 • Stabilizuje ciśnienie tętnicze
 • Zmniejsza deficyty pamięci
 • Stymuluje funkcje mózgu
 • Usprawnia krążenie krwi
 • Działa przeciwzapalnie
 • Pobudza neurogenezę

Hepatica Memoxan to suplement diety w skład którego wchodzi opatentowany ekstrakt z owoców winogron i borówek, standaryzowany na zawartość związków flawonoidowych. Tworzą one unikalną kompozycję cechująca się ponadprzeciętnym profilem biochemicznym i najwyższą możliwą biodostępnością. W licznych badaniach klinicznych potwierdzono ich prokognitywne i lecznicze właściwości oraz zdolność do wzmacniania pamięci.

Produkt został zaprojektowany w celu poprawy wydajności poznawczej, wzmocnienia funkcji poznawczych oraz zahamowania pogarszania pamięci. Rekomenduje się go w szczególności pracownikom umysłowym i osobom narażonym na duży wysiłek intelektualny. Może być stosowany zarówno przez uczniów i studentów, którzy pragną zwiększyć tempo i skuteczność przyswajania wiedzy, jak i osoby starsze, zaniepokojone deficytami pamięci, które pojawiają się wraz z upływającym czasem.

Z uwagi na lecznicze właściwości flawonoidów suplementacja jest wskazana również dla osób zagrożonych nadciśnieniem oraz cierpiących z powodu niewydolności żylnej kończyn dolnych Preparat stanowi także wartościowy element profilaktyki chorób przewlekłych, zwłaszcza tych związanych z obumieraniem komórek mózgowych.

Winorośl właściwa (Vitis vinifera) pochodzi z południowej Europy i Azji Zachodniej. Jej owoce, czyli popularne winogrona, zawierają wiele cennych składników czynnych farmakologicznie, w tym flawonoidy, polifenole, proantocyjanidy, procyjanidy oraz stilbeny. Ekstrakty z winogron posiadają szerokie spektrum działania farmakologicznego i terapeutycznego. Są silnymi antyoksydantami, hamują stany zapalne, mają właściwości przeciwbakteryjne, kardioprotekcyjne oraz neuroprotekcyjne.

Borówka niska (Vaccinium angustifolium) należy do rodzaju jagodowych, rośnie głównie we Kanadzie oraz północno-wschodnich rejonach Stanów Zjednoczonych. Rodzi małe, słodkie, ciemnoniebieskie owoce, bardzo popularne i chętnie spożywane również w Polsce. Z uwagi na bogactwo związków flawonoidowych borówki niskie znalazły się pod lupą naukowców, a ich ekstrakty zyskują na popularności jako środki prozdrowotne. Poleca się w szczególności w ramach prewencji chorób sercowo-naczyniowych oraz neurodegeneracyjnych.

Memoxan™ to unikalny, chroniony patentem ekstrakt z owoców winorośli właściwej i borówki niskiej, standaryzowany na zawartość związków flawonoidowych. Nie wszystkie związki flawonoidowe mają jednakową biodostępność i takie samo działanie. Memoxan™ łączy w sobie tylko biodostępne flawonoidy i konkretnie te, które najsilniej oddziałują na funkcje poznawcze.

Dobór owoców również nie jest przypadkowy. W toku badań udowodniono, że cztery aktywne związki wyizolowane z borówki niskiej w zestawieniu z monomerami ekstrahowanymi z winogron są aż trzykrotnie lepiej wchłaniane i przyswajane niż podawane samodzielnie lub w połączeniu z substancjami pochodzącymi z innych owoców. Synergistyczne działanie składników zawartych w preparacie przekłada się na jego niebywałą skuteczność i siłę działania.

Mechanizm działania i korzyści dla zdrowia poznawczego
Długoletnie badania kliniczne z udziałem osób w podeszłym wieku doprowadziły do zaskakujących rezultatów – okazało się, że regularne spożycie polifenoli może odwrócić starzenie się mózgu nawet o 10 lat (!). Badane osoby przyjmujące Memoxan™ we wszystkich testach poznawczych wykazywały podobną wydajność pamięciową i sprawność umysłową jak osoby o 10 lat młodsze.

Zawarte w preparacie związki flawonoidowe mają zdolność do przekraczania bariery krew-mózg. Po dotarciu do narządu docelowego, czyli mózgu, pozytywnie oddziałują na szereg współczynników związanych z pamięcią i funkcjami kognitywnymi. Mechanizm ich działania obejmuje cztery główne parametry.

Związki flawonoidowe stymulują plastyczność mózgu. Jest to cecha właściwa neuronom, oznaczająca zdolność do wytwarzania nowych szlaków komunikacyjnych pomiędzy nimi. Jest ona kluczowa nie tylko dla naprawy i kompensacji uszkodzeń w układzie nerwowym, wpływa również na umiejętność przyswajania nowych informacji, zapamiętywania, kojarzenia faktów, łatwego przystosowywania się do nowych, nieznanych sytuacji. Plastyczność synaptyczna jest modulowana przez aktywność genów regulowanych wpływem czynnika transkrypcyjnego CREB. Badania wykazały, że flawonoidy mogą wpływać na aktywację białka CREB.

Związki flawonoidowe pobudzają neurogenezę, czyli w dosłownym znaczeniu „narodziny neuronów”. Jest to proces formowania nowych komórek nerwowych w mózgu oraz przebudowy drzewek dendrytycznych, który ma ogromne znaczenie dla procesów uczenia się i zapamiętywania. Im więcej sprawnie działających neuronów, tym łatwiej przychodzi nauka skomplikowanych zagadnień i praca wymagająca intensywnego wysiłku umysłowego.

Związki flawonoidowe poprawią mikrocyrkulację. Flawonoidy są znane ze swojego pozytywnego wpływu na stan tętnic i naczyń krwionośnych. Zapobiegają ich kruchości, wzmacniają i uszczelniają ścianki, polepszają stan śródbłonka wyściełającego naczynia krwionośne. Wszystko to przekłada się na prawidłowe rozszerzanie naczyń krwionośnych i sprawne krążenie krwi. To z kolei jest niezbędne dla zaopatrywania mózgu w tlen i substancje odżywcze, np. glukozę. Tylko dobrze odżywiony i prawidłowo utleniony mózg jest w stanie szybko i wydajnie pracować.

Związki flawonoidowe działają przeciwutleniająco. Utrzymując odpowiednią równowagę pomiędzy procesami utleniania i redukcji zapobiegają powstawaniu nadmiaru wolnych rodników i chronią neurony przed uszkodzeniami powodowanymi stresem oksydacyjnym. Zaburzenia w procesach oksydacyjno-redukcyjnych zachodzące w okolicach mózgu są szczególnie niebezpieczne. Zależnie od stopnia nasilenia generują rozmaite niepokojące objawy, takie jak pogorszenie pamięci i spadek sprawności umysłowej. W najgorszych przypadkach prowadzą do obumierania neuronów i rozwoju ciężkich postaci chorób neurodegeneracyjnych. Antyoksydanty nie tylko odgrywają istotną rolę w terapii i prewencji schorzeń neurodegeneracyjnych, ale mogą nawet zmieniać przebieg choroby.

Właściwości prozdrowotne
Związki flawonoidowe mają działanie hipotensyjne. Wpływają na główne czynniki odpowiedzialne za prawidłowe ciśnienie tętnicze – poprawiają krążenie, stymulują funkcje komórek śródbłonka w naczyniach krwionośnych, pobudzają syntezę tlenku azotu .

Związki flawonoidowe mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu niewydolności żylnej kończyn dolnych. Wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, poprawiają kondycję tętnic oraz naczyń włosowatych. Zapobiegają nadmiernej agregacji płytek krwi. Tym samym zapewniają prawidłowe krążenie żylne

Związki flawonoidowe działają hepatoprotekcyjnie. Chronią wątrobę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, zmniejszają niedokrwienie wątroby, stymulują regenerację hepatocytów.

Związki flawonoidowe zmniejszają ryzyko miażdżycy i chorób sercowo - naczyniowych. Poprawiają ukrwienie mięśnia sercowego, obniżają poziom cholesterolu, zapobiegają zakrzepom.

Podsumowując, Memoxan™ to rewolucyjny suplement, który pozwala na osiągnięcie nieprzeciętnych rezultatów w zakresie wzmocnienia pamięci i funkcji kognitywnych przy jednoczesnej poprawie stanu zdrowia. Idealnie sprawdza się w okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego, przed egzaminami, testami oraz w sytuacjach, kiedy w krótkim czasie trzeba przyswoić dużą dawkę nowej wiedzy. Preparat można polecić również seniorom, u których deficyty pamięci są naturalną konsekwencją upływającego czasu.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby