Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Bio Soplówka Jeżowata Bio Soplówka Jeżowata 25g
Natvita
12,90 zł
Magazyn: eu

Bio Soplówka Jeżowata

Wszystkie gramatury:

od 3 sztuk tylko: 12,64 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 110g
Ekologiczny
Bez dodatków
Naturalny

Jako alternatywę polecamy:

Lion's Mane 90 kaps.
Lion's Mane 90 kaps.
Apollo's Hegemony
55,00 zł
porównaj skład
12,90 zł z VAT
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Najwyższej jakości sproszkowana soplówka jeżowata
  • Surowiec z certyfikowanych upraw ekologicznych
  • Wspomaga pamięć i funkcje poznawcze
  • Wspomaga układ sercowo-naczyniowy
  • Wspiera pracę układu pokarmowego

NatVita Bio Soplówka Jeżowata to suplement diety w skład którego wchodzi sproszkowany grzyb medyczny powszechnie znany jako Lion’s Mane. Producent gwarantuje najwyższą jakość surowca, który został pozyskany z certyfikowanych upraw ekologicznych. Sproszkowana forma zapewnia komfort suplementacji i łatwe dostosowanie dawki do własnych potrzeb.

Preparat cieszy się dużą popularnością. Najczęściej sięgają po niego osoby narażone na duży wysiłek intelektualny; dążące do zwiększenia wydajności umysłu i poprawy koncentracji.

Soplówka jeżowata (Hericium Erinaceus) to jadalny grzyb, który naturalnie rośnie w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Jest znany głównie jako Lion’s Mane (lwia grzywa). Nazwa ta pochodzi od kulistego kształtu grzybni, która jest pokryta długimi „soplami”, wyglądającymi podobnie do grzywy króla zwierząt. Mieszkańcy Japonii oraz Chin traktują soplówkę jeżowatą jako przysmak i chętnie sięgają po nią w kuchni. Jest ona zasobna w białko, zawiera cenne polisacharydy oraz mikroelementy (selen, cynk, potas żelazo).

W grzybni i owocni soplówki jeżowatej występuje szereg związków wykazujących dużą aktywność farmakologiczną. Są to przede wszystkim diterpenoidy (w tym erinacyny i hericenony) oraz unikalne kwasy. Naukowcy podkreślają, że specyficzne właściwości grzyba są efektem synergistycznego działania wszystkich związków, a nie tylko jednego z nich.

Potencjał nootropowy
Soplówce jeżowatej przypisuje się działanie prokognitywne. Jej użytkownicy raportują znaczącą poprawę pamięci i umiejętności długotrwałego skupienia uwagi. Twierdzą również, że dzięki niej wzrasta zdolność przyswajania nowej wiedzy, przyspiesza tempo procesów myślowych, polepsza się zdolność zapamiętywania i kojarzenia faktów.

Takie działanie mogłoby być wynikiem np. zwiększenia poziomu czynnika wzrostu nerwów (NGF). W badaniach in vitro i in vivo udowodniono, że ma on kluczowe znaczenie dla utrzymania prawidłowych funkcji neuronów cholinergicznych. Warunkuje również zmiany plastyczne w hipokampie i korzystnie wpływa na proces mielinizacji. Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego, że wyizolowane z soplówki jeżowatej erinacyny i hericenony mogą indukować syntezę NGF w komórkach nerwowych.

Wydaje się również, że soplówka jeżowata sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu acetylocholiny, substancji kluczowej dla dobrej pamięci i sprawności umysłowej. Dzieje się tak za sprawą wspomagania ekspresji acetylotransferazy cholinowej – enzymu odpowiedzialnego za katalizowanie syntezy acetylocholiny z choliny. Jak dotąd potwierdzono to jedynie w badaniach na gryzoniach, ale wyniki w tym zakresie są bardzo obiecujące.

Potencjał antydepresyjny
W subiektywnej opinii użytkowników preparatów z soplówką jeżowatą w trakcie suplementacji poprawie ulega nie tylko działanie umysłu, ale także samopoczucie psychiczne. Użytkownicy donoszą, że mają lepszy nastrój, lepiej znoszą stres i lepiej śpią.

Jak dotąd nie zidentyfikowano mechanizmu, który mógłby za to odpowiadać. Być może to również jest efekt ustrojowej aktywności NGF. Należy bowiem pamiętać, że ten neuropeptyd oddziałuje także na autonomiczny układ nerwowy, który jest silnie zaangażowany w reakcję „walcz albo uciekaj”.

W nielicznych badaniach z udziałem ludzi potwierdzono, że osoby, które borykały się obniżeniem nastroju i łagodnymi zaburzeniami lękowo-depresyjnymi po trwającej kilka tygodni suplementacji odczuły poprawę samopoczucia. Takich efektów nie uzyskano w grupie przyjmującej placebo. Jednak na chwilę obecną jest to zbyt mała próba, by móc z całą pewnością mówić o konkretnym działaniu antydepresyjnym grzyba.

Potencjał prozdrowotny
Należy pamiętać, że soplówka jeżowata, to grzyb jadalny i bardzo zdrowy, który może przyczynić się do poprawy ogólnej kondycji organizmu. Wspomaga odporność – dzięki zawartym w grzybni polisacharydom sprzyja prawidłowej aktywności makrofagów oraz komórek NK, które stanowią pierwszą linię obrony organizmu przed patogenami.

Podsumowując, NatVita Bio Soplówka Jeżowata to suplement wspomagający zarówno zdrowie poznawcze, jak i ogólną kondycję organizmu. Doskonale sprawdzi się w okresach wytężonej pracy intelektualnej, będzie też dobrym wyborem dla osób starszych, narzekających na deficyt pamięci i osłabienie funkcji poznawczych.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 25gPorcja jednorazowa: 1-2 łyżeczki
w 100gzawartość%ZDS
Wartość energetyczna1180 kJ / 283kcal*
Tłuszcz2.8 g*
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone1.2 g*
Węglowodany23.9 g*
- w tym Cukry3.2 g*
Błonnik41.4 g*
Białko20.1 g*
Sól< 0.1 g*
100% bio soplówka jeżowata (Lions’ Mane) (Hericium erinaceus), grzyb mielony2 g*

Pozostałe składniki

Brak.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027