0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Dzięgiel chiński (Dong Quai) to roślina, której korzeń używany jest od tysięcy lat w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, przynosząc korzyści głównie kobietom – niweluje dyskomfort towarzyszący menstruacji oraz menopauzie. Z tego względu roślina ta nazywana jest niekiedy „kobiecym żeń-szeniem”.

Za większość prozdrowotnych działań rośliny odpowiada kumaryna, która wpływa m.in. na rozszerzenie naczyń krwionośnych (zwiększając ukrwienie macicy i innych narządów) oraz funkcjonowanie układu nerwowego (uspokaja, niweluje objawy depresyjne i wahania nastroju). Dodatkowo w roślinie znaleźć może substancje takie jak fitoestrogeny, beta-sitosterol czy kwas ferulowy.

Dong Quai optymalizuje gospodarkę hormonalną, przeciwdziała osteoporozie, pomaga uregulować cykle miesiączkowe, łagodzi objawy menopauzy i PMS, poprawia libido. Wykazano także, że posiada właściwości antyoksydacyjne i wzmacnia odporność. Może się sprawdzać również w przypadku nadciśnienia, zaparć, łuszczycy, napadów alergii i anemii.

Suplementacja Dong Quai polecana jest w szczególności płci pięknej, przynosząc ulgę w przypadku dolegliwości natury kobiecej.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Female Balance Chwilowo brak
Now Foods
69,00 zł

Kompleksowe wsparcie dla kobiecego organizmu. Reguluje gospodarkę hormonalną, łagodzi objawy PMS i menopauzy.

Powiadomienie

Dzięgiel chiński (Angelica sinensis), znany także jako Dong Quai, to roślina z rodziny selerowatych, naturalnie występująca w Chinach. Jest znana i chętnie wykorzystywana w systemie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC). TMC podkreśla jej zbawienny wpływ na zdrowie kobiecego organizmu, dlatego dzięgiel chiński bywa określany mianem
„żeńskiego żeń-szenia”.  W Europie zastosowanie rośliny jest nieco szersze, obejmuje również wsparcie układu moczowo-płciowego i wspomaganie kondycji stawów. Roślinę ceni się także za właściwości antyoksydacyjne. 

   Surowiec zielarski

Najcenniejszą częścią dzięgla chińskiego jest korzeń. Cały lub pokruszony, wolny od korzonków, wysuszony w dymie, stanowi skarbnicę składników aktywnych biologicznie. Jest zasobny w fitoestrogeny, kwas ferulowy i olejki eteryczne. Zawiera także kumarynę i sporą dawkę witaminy E. Oprócz tego można w nim znaleźć kwas foliowy i witaminę B12

   Dzięgiel chiński – lecznicze właściwości

Wyciągi wodne i etanolowe z korzenia dzięgla chińskiego korzystnie wpływają na ciało i wspierają ogólną kondycję psychofizyczną. Obecne w roślinie substancje wspomagają transport tlenu w organizmie i chronią komórki oraz tkanki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Ponadto przyczyniają się do utrzymania prawidłowego stanu stawów i mają zbawienny wpływ na kobiecy układ moczowo – płciowy. 

Zielarze najczęściej polecają dzięgiel chiński kobietom, zarówno miesiączkującym, jak i tym, które weszły w okres klimakterium. Na rynku są dostępne preparaty zawierający wyłącznie dzięgiel chiński, choć bardzo często łączy się go z innymi roślinami, znanymi z korzystnego wpływu na kobiecy organizm (np. pluskwica groniasta, niepokalanek mnisi, dziki pochrzyn). 

    Przeciwwskazania do stosowania 

Badań naukowych nad właściwościami dzięgla chińskiego jest niewiele, a roślina ta jest popularna głównie w Chinach. Z tego powodu nie ma danych dotyczących dawkowania i jest mało informacji na temat bezpieczeństw stosowania. Wiadomo na pewno, że preparaty na bazie tej rośliny nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Odradza się je również kobietom, które stosują doustną antykoncepcję i hormonalną terapię zastępczą. Ostrożność powinny zachować osoby uczulone na rośliny selerowate (seler, marchew, anyż), gdyż u nich dzięgiel chiński może wywołać reakcję alergiczną. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje