0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Co to jest za składnik Witamina K2 MK-7?

Witamina K2 MK-7 jest długołańcuchową formą witaminy K2 (menakinonu) zawierającą 7 izoprenowych reszt w łańcuchu bocznym. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Zazwyczaj bywa przyjmowana jako uzupełnienie suplementacji witaminą D, w celu uzyskania synergii działania i redukcji możliwych działań niepożądanych.

Najsilniejszy wpływ wywiera na zdrowie kości i układu krążenia. Najdonioślejszą rolą witaminy K2 MK-7 jest aktywacja osteokalcyny – hormonu wytwarzanego przez kości, który między innymi uczestniczy w transporcie wapnia do kości i zębów. Dzięki temu zwiększa się gęstość mineralna kości oraz ogranicza ryzyko odkładania wapnia w tkankach miękkich, takich jak naczynia krwionośne, redukując tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy.

Inne korzyści zdrowotne opierają się na możliwości wzrostu poziomu testosteronu, dzięki stymulacji komórek Leydiga w jądrach oraz właściwościach neuroprotekcyjnych, ochraniających układ nerwowy przed degeneracją i rozwojem demencji.

Witaminę K2 MK-7 w monopreparatach, preparatach łączonych z witaminą D3 oraz kompleksach witaminowych znaleźć można w ofercie sklepu muscle-zone.pl

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Apollo's Hegemony
79,00 zł
(8)

Najlepiej przyswajalne, naturalne formy witamin D3 i K2. Pomoc w utrzymaniu zdrowych kości.

Kupuję
MZ-STORE
30,00 zł
(1)

Idealne połączenie witaminy D3 z K2 MK-7. Pomoc w utrzymaniu zdrowych kości.

Kupuję
Apollo's Hegemony
59,00 zł
(1)

Witamina K2 MK-7 w aktywnej, najlepiej przyswajalnej formie. Wsparcie hemostazy i zdrowia układu kostnego.

Kupuję
Optimal Prenatal Chwilowo brak
Seeking Health
289,00 zł

Formuła dostosowana do każdego etapu ciąży - od planowania, poprzez ciążę aż do karmienia piersią.

Powiadomienie
K2MK7 + D3 Chwilowo brak
Hepatica
47,90 zł

Mikrokapsułkowane, synergistycznie działające witaminy D3 i K2MK7. Kompleksowe wsparcie dla kośćca.

Powiadomienie
Witaminy proADEK Chwilowo brak
Aliness
42,90 zł

Zestaw witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E, K). Z olejem słonecznikowym dla lepszego wchłaniania.

Powiadomienie

Witamina K2 MK-7 to jeden z podtypów witaminy K, będącej niezbędnym składnikiem odżywczym dla ludzkiego organizmu. W swojej strukturze zawiera siedem nienasyconych reszt izoprenoidowych w łańcuchu bocznym. W porównaniu z podtypem MK-4 ta postać witaminy K jest bardziej aktywna. Ma też dłuższy okres półtrwania i większą biodostępność niż witamina K1. Jeśli chodzi o jej funkcje fizjologiczne, to nie różnią się one od funkcji, jakie pełnią inne podtypy witaminy K2. Przyjmuje się za to, że z uwagi na większość aktywność suplementacja witaminą K2 MK-7 może być skuteczna przy znacznie mniejszych dawkach. 

   Występowanie witaminy K2

Głównym źródłem witaminy K2 jest pożywienie, a przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli sery, masło, fermentowane przetwory mleczne, podroby (zwłaszcza nerki). Szczególnie zasobne w tę witaminę jest natto – tradycyjna japońska potrawa, którą przyrządza się ze sfermentowanych nasion soi. 

   Rola witaminy K2 MK-7

W ustroju rola witaminy K2 MK-7 jest przypuszczalnie taka sama, jak rola innych podtypów witaminy K2.  Witamina K2 ma udowodniony naukowo, bezpośredni wpływ na metabolizm kostny. Ponadto stymuluje ona osteoblastogenezę i hamuje dojrzewanie i różnicowanie osteoklastów. Tym samym pomaga z utrzymaniu zdrowych kości. Witamina K bierze również udział w procesie krzepnięcia krwi. 

   Zapotrzebowanie na witaminę K

Ogólne zalecenia określają dzienne zapotrzebowanie na witaminę K, nie różnicując na K1 i K2, na 75 µg witaminy K na dobę dla osoby dorosłej. W piśmiennictwie można spotkać się z zaleceniami specjalistów, aby duża cześć witaminy K w diecie była dostarczona w formie witaminy K2 MK-7. 

    Objawy niedoboru witaminy K

Deficyt witaminy K może niekorzystnie wpływać na proces krzepnięcia krwi, co będzie się objawiało dłuższym czasie gojenia się ran oraz nieuzasadnionymi, silnymi krwawieniami. Ponadto poziom witaminy K warto oznaczyć w przypadku problemów z gęstością kości i osteoporozą. 

    Objawy nadmiaru witaminy K

Teoretycznie witaminę K można przedawkować, zwłaszcza wtedy, kiedy jest długotrwale suplementowana. Do objawów nadmiaru należy zwiększona potliwość, uczucie gorąca, bóle w okolicy serca, bóle wątroby. U niektórych osób może rozwinąć się także niedokrwistość.  

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje