0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Folinic Acid 800mcg Folinic Acid 800mcg 60 pastylek
Seeking Health
85,00 zł

Folinic Acid 800mcg 60 pastylek

Waga wysyłki: 150g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

B-Balance  120 kaps.
B-Balance 120 kaps.
Apollo's Hegemony
89,00 zł
85,00 zł z VAT
1,42 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Kwas foliowy w aktywnej i wysoce biodostępnej formie
  • Idealny dla osób wrażliwych na składniki metylowane
  • Niemetylowana forma witaminy B9

Seeking Health Folinic Acid to suplement diety, który zwiera wysoce biodostępny kwas foliowy w postaci soli wapniowej kwasu folinowego. Forma ta jest aktywna metabolicznie, ale niezależna od procesów metylacji, dlatego dobrze sprawdza się u osób wrażliwych na metylowane składniki odżywcze.

Kwas foliowy (witamina B9) to organiczny związek chemiczny mający fundamentalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka. Bardzo wiele kluczowych procesów biochemicznych zachodzących w ustroju zależy od jego właściwej podaży.

Trzeba wiedzieć, że kwas foliowy właściwie nie występuje w pożywieniu, natomiast jest stosowany jako dodatek do produktów spożywczych, suplement diety albo lek. Stanowi on najbardziej podstawową formę występujących w żywności folianów. Jednak aby spełnił swoje zadanie w ustroju musi zostać przekształcony do formy metabolicznie aktywnej. Proces ten jest skomplikowany, a do jego prawidłowego przebiegu niezbędne są zarówno inne składniki odżywcze, jak i właściwa ekspresja kilku enzymów.

Foliany uczestniczą w wielu procesach zachodzących w ciele. Są zaangażowane w podziały komórek, przemiany aminokwasów, konwersję homocysteiny do metioniny, produkcję krwi. Wspierają pracę układu nerwowego i pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu odpornościowego. Ich niedobór pociąga za sobą poważne zaburzenia, mogące upośledzać wzrost, rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu

Kwas folinowy (5-formylotetrahydrofolian) ma tę przewagę nad kwasem foliowym, że wykazuje aktywność metaboliczną i bardzo łatwo konwertuje do metylofolianu, stanowiącego ostateczny produkt cyklu folianów w organizmie. Wykazuje ponadto wysoką biodostępność, szacowaną na ok. 92%. Forma ta znajduje zastosowanie zwłaszcza u osób wykazujących większą wrażliwość na składniki odżywcze, które wpływają na procesy metylacji. W grupie tej znajdują się m.in. pacjenci z histapenią oraz osoby z mutacjami genu MHTFR.

Podsumowując, Seeking Health Folinic Acid to wysoce biodostępna, aktywna metabolicznie forma kwasu foliowego. Preparat jest polecany zwłaszcza osobom nie mogącym przyjmować zwykłego kwasu foliowego czy też jego metylowanych form.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby