0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Witamina B6 (P-5-P) 25mg Witamina B6 (P-5-P) 25mg 100 tab.
Aliness
24,90 zł

Witamina B6 (P-5-P) 25mg 100 tab.

od 3 sztuk tylko: 24,40 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

P5P (Witamina B6) 90 kaps.
P5P (Witamina B6) 90 kaps.
Apollo's Hegemony
39,00 zł
24,90 zł z VAT
0,25 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Witamina B6 w aktywnej, koenzymatycznej postaci
  • Małe, łatwe do połknięcia tabletki

Aliness Witamina B6 (P-5-P) to suplement diety w skład którego wchodzi pirydoksalo-5-fosforan, czyli aktywna, koenzymatyczna postać witaminy B6. Preparat jest odpowiedni dla osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej.

Witamina B6 to nie jeden, a sześć podobnie zbudowanych związków, będących pochodnymi pirydyny. Rozpuszczają się one w wodzie, w ludzkim organizmie pełnią szereg ważnych funkcji i stanowią niezbędny składnik dla prawidłowego funkcjonowania ustroju. Dobrym ich źródłem jest mięso, ryby, podroby oraz rośliny strączkowe.

W suplementacji najczęściej używaną formą witaminy B6 jest chlorek pirydoksyny. Nie jest to jednak forma aktywna metabolicznie i zanim tę aktywność osiągnie musi ulec odpowiednim przekształceniom enzymatycznym. Obecny w składzie prezentowanego suplementu pirydoksalo-5-fosforan (P-5-P) ma tę przewagę, że jest postacią aktywną.

Układ nerwowy: witamina B6 wspomaga prawidłowe funkcjonowania układu nerwowego i przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Jej aktywna forma jest kofaktorem enzymów zaangażowanych w biosyntezę kluczowych neurotransmiterów, wśród których wymienia się m.in. serotoninę.

Układ sercowo-naczyniowy: witamina B6 wspiera metabolizm homocysteiny i pomaga utrzymać jej właściwe stężenie w organizmie. Jest to ważne m.in. dla utrzymania zdrowia układu krążenia, gdyż nadmiar homocysteiny stanowi jeden z czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.

Metabolizm energetyczny: witamina B6 wspomaga metabolizm białka i glikogenu i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Sprzyja redukcji uczucia zmęczenia i znużenia.

Podsumowując, Aliness Witamina B6 (P-5-P) to efektywny sposób na uzupełnienie niedoborów witaminy B6. Trzeba pamiętać, że stężenie tej witaminy w organizmie może obniżać się na skutek nadmiernego spożywania alkoholu, palenia papierosów, a w przypadku kobiet również stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby