Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
PQQ + CoQ10 PQQ + CoQ10 60 kaps.
Hepatica
108,00 zł
Magazyn: eu

PQQ + CoQ10 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 105,84 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

PQQ  60 kaps.
PQQ 60 kaps.
Apollo's Hegemony
99,00 zł
108,00 zł z VAT
1,80 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Połączenie pirolochinolinochinonu PQQ i koenzymu Q10
  • Profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Opóźnia procesy starzenia się organizmu
  • Korzystny wpływ na pracę serca
  • Wsparcie pracy mitochondriów
  • Działania antyoksydacyjne
  • Dodaje energii i sił witalnych
  • Polecany sportowcom

Hepatica PQQ+CoQ10 to suplement diety zawierający połączenie koenzymu Q10 i pirolochinolinochinonu PQQ.

Produkt polecany jest wszystkim chcącym kompleksowo zadbać o stan swoje zdrowia. Poprzez korzystny wpływ na kondycje mitochondriów oraz silne działanie przeciwutleniające suplement staje się produktem o szerokim, prozdrowotnym spektrum działania.

Koenzym Q10 naturalnie występuje w mitochondriach komórek. Jest podstawowym budulcem łańcucha oddechowego – bierze udział w przenoszeniu elektronów i protonów.

PQQ – pirolochinolinochinon, to substancja wykazująca silne działanie chroniące komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Uważany za substancje podobną do witaminy, pełni role kofaktora.

Potencjał antyoksydacyjny
Zarówno PQQ jak i koenzym Q10 wykazują silne działanie przeciwutleniające na błony komórkowe organizmu. Oznacza to, że niwelują stres oksydacyjny, wywołany poprzez nierównowagę pomiędzy reaktywnymi formami tlenu (RFT), a stężeniem antyoksydantów. Taka sytuacja może doprowadzić do mutacji na poziomie DNA, powstawania komórek nowotworowych oraz chorób układu sercowo-naczyniowego oraz przyspieszenia procesów starzenia się organizmu. Dodatkowo PQQ potęguje wzrost białek NRF-1 i NRF-2, nasilających stężenie naturalnych antyoksydantów znajdujących się w organizmie, takich jak na przykład glutation czy dysmutaza ponadtlenkowa.

Zdrowy układ sercowo-naczyniowy
U osób cierpiących na niewydolność serca zaobserwowano niskie stężenie koenzymu Q10 we krwi. Suplementacja CoQ10 w dawce 200mg przez ok. 8-10 tygodni zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca o ok. 43%. Jest to związane ze zdolnością koenzymu do produkcji energii oraz zmniejszaniem stanów zapalnych. Ponadto PQQ stosowane jest w przypadku przebytych ataków serca, powodujących uszkodzenia niedokrwienno-reperfuzyjne. Pirolochinolinochinon pomaga w niwelowaniu tych uszkodzeń, obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi, wspiera pracę serca oraz poprawia jakość życia pacjenta. PQQ i koenzym Q10 zmniejszają częstotliwość migotań serca oraz wyrównuje ciśnienie skurczowe w lewej komorze po przebytym ataku serca. Zapobiegają starzeniu się mięśnia sercowego i regulują jego pracę, co wpływa na kardioprotekcyjne właściwości tych substancji.

Zastosowanie w sporcie
Produkcja energii, zwiększona poprzez podawanie PQQ i CoQ10 wpływająca na poziom ATP, może przekładać się na lepsze wyniki wytrzymałościowo-siłowe u osób aktywnych fizycznie. ATP jest dostępną biologicznie energią dla komórek, która może zostać wykorzystana w każdej chwili. Do najbardziej energochłonnych organów w naszym ciele zaliczamy mięśnie, serce oraz mózg, dlatego prawidłowo funkcjonujące mitochondria oraz odpowiednia podaż ATP są niezbędne do zwiększenia ich wydajności i pracy. W badaniach klinicznych udowodniono, że podawanie koenzymu Q10 w dawce 100mg zwiększało produkcje energii w mięśniach o 144% w porównaniu do placebo.

Wsparcie pracy mitochondriów
Sprawnie funkcjonujące mitochondria naszych komórek warunkują długie i zdrowe życie. Nie bez powodu nazywane są centrami energetycznymi naszych komórek – stosowanie CoQ10 oraz PQQ zwiększa ich biogenezę, czyli proces powstawania nowych mitochondriów. Dzieje się tak m.in. za sprawą pobudzania białka CERB, które aktywuje wzrost nowych mitochondriów oraz wpływa na stężenie substancji chroniących centra energetyczna przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Liczne badania potwierdziły tezę, że uszkodzenia i śmierć naszych mitochondriów prowadzi do szeregu komplikacji zdrowotnych tj. choroba Alzheimera, cukrzyca typu 2 czy wady serca. Naturalne wsparcie substancjami tj. CoQ10 i PQQ aktywuje pracę komórek i zapobiega powstawaniu chorób zwyrodnieniowych. Zwiększona zostaje wydajność bioenergiczna, dzięki której mitochondria działają sprawniej, wydzielają więcej energii oraz promują zdrowie całego organizmu.

Poprawa funkcji kognitywnych
Zarówno PQQ jak i CoQ10 wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Zwiększają wydajność w rozumowaniu oraz szybkość reakcji. Wzmacnia koncentracje oraz poprawia pamięć. Wszystko za sprawą aktywacji BDNF – mózgowego czynnika wzrostu nerwów, który często uszkodzony jest w chorobie Parkinsona i innych schorzeniach o podłożu neurodegeneracyjnym.

Podsumowując, Hepatica PQQ+CoQ10 to kompleksowy suplement diety wspierający zdrowie naszych mitochondriów, układu sercowo-naczyniowego oraz chroniący przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Z właściwości zwiększających poziom ATP w komórkach, która przekłada się na wzrost siły i wytrzymałości wysiłkowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
PQQ (sól dwusodowa pirolochinolinochinonu)20 mg *
Koenzym Q10100 mg*
Pozostałe składniki

Celuloza mikrokrystaliczna, stabilizator- hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki kapsułki).

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Różni ludzie mają różne preferencje. Jedni z nich są typami samouków, inni wolą chodzić do szkoły i uczyć się w towarzystwie. To samo można...

czytaj więcej

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna od kilku lat zdobywa uznanie w wielu kręgach specjalistów. Ma na to wpływ szerokie spektrum działania. Prowadzone od 2016 roku...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027