0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Thyrocsin Thyrocsin 120 kaps.
Thorne Research
189,00 zł

Thyrocsin 120 kaps.

od 3 sztuk tylko: 185,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g

Jako alternatywę polecamy:

Potassium Iodide 90 kaps.
Potassium Iodide 90 kaps.
Apollo's Hegemony
29,90 zł
189,00 zł z VAT
3,15 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Przywraca prawidłowe funkcje tarczycy
  • Pomocny przy niedoczynności tarczycy
  • Reguluje syntezę hormonów T3 i T4
  • Kompletne wsparcie dla tarczycy
  • Optymalizuje przemianę materii
  • Usprawnia konwersję T4 do T3
  • Tylko naturalne składniki
  • Zwiększa poziom energii
  • Poprawia metabolizm

Thorne Thyrocsin to kompletna formuła ukierunkowana na wsparcie pracy tarczycy. Zawiera zestaw starannie wyselekcjonowanych witamin, minerałów i substancji odżywczych, wzbogacony o ekstrakt z ashwagandhy. Synergistyczne działanie wszystkich składników pozwala na przywrócenie prawidłowych funkcji tarczycy i zapobiega zaburzeniom w jej działaniu.

Preparat stanowi idealny element profilaktyki chorób tarczycy. Szczególnie poleca się go osobom, które cierpią z powodu objawów typowych dla niedoczynności tarczycy, takich jak zmęczenie bez wyraźnego powodu, obniżenie nastroju, ciągłe uczucie zimna, przybieranie na wadze mimo prawidłowego bilansu kalorycznego. Wskazaniem do suplementacji mogą być również pogarszające się wyniki badań hormonalnych. Nawet jeśli nadal mieszczą się w granicach norm laboratoryjnych, to jeśli są na ich skraju, mogą sugerować, że działanie tarczycy słabnie i wymaga ona gruntownego wsparcia.

Znaczenie tarczycy dla organizmu
Tarczyca to niewielki gruczoł wydzielania wewnętrznego złożony z dwóch płatów, kształtem przypominających motyla, położony w dolnej części szyi. Zasadniczą rolą tarczycy jest produkcja dwóch hormonów – tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Są one niezbędne dla prawidłowej pracy praktycznie każdej komórki organizmu, regulują metabolizm i odpowiadają za utrzymanie właściwej dynamiki życia człowieka.

Jest wiele czynników, jak choćby chroniczny stres, nieprawidłowa dieta, niedobór niektórych witamin i minerałów, przyjmowane środki farmakologiczne (np. doustna antykoncepcja hormonalna), które mogą zaburzać funkcje tarczycy. Najczęściej okazuje się, że osłabiona tarczyca produkuje za mało hormonów T3 i T4, a konwersja T4 do T3 jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb ustroju. Czasem dochodzi do tego również hipertrofia odwróconej trójjodotyroniny (rT3), która poprzez blokowanie receptorów hormonów tarczycy hamuje niezbędne przemiany hormonalne.

Istnieje cała gama naturalnych związków, które mogą usprawnić pracę tarczycy i stymulują jej prawidłowe działanie w przypadku osłabienia. Niekiedy wystarczy zapewnić organizmowi właściwą podaż odpowiednich witamin, minerałów i substancji odżywczych, by tarczyca pracowała bez żadnych zakłóceń. Producent preparatu zawarł w produkcie wszystkie najistotniejsze związki. Zarówno ich dawki, jak i formy zostały dobrane tak, by zapewnić optymalną bioretencję i w pełni pokryć zapotrzebowanie ustroju.

Kompleks zwiększający poziom T3 i T4 obejmuje kluczowe substancje odżywcze i roślinne, które poprzez złożone mechanizmy działania wykazują zdolność podnoszenia poziomu hormonów tarczycy. Największe znaczenie ma zwłaszcza stymulacja produkcji tyroksyny, która służy jako substrat do przemiany w trójjodotyroninę.

Jod wchodzi w skład grupy tzw. pierwiastków śladowych. Nie tyle wspiera pracę tarczycy, co jest niezbędny do jej prawidłowego funkcjonowania. Tarczyca wykorzystuje jod do syntezy hormonów – wytworzona przez nią trójjodotyronina ma trzy atomy jodu, a tyroksyna cztery.

L-tyrozyna to jeden z głównych, endogennych aminokwasów. Dla pracy tarczycy najistotniejsze znaczenie ma to, że tyrozyna współdziała z jodem i jest prekursorem T3 i T4. Zarówno trójjodotyronina jak i tyroksyna to jodowane pochodne tyrozyny. Zbyt niska podaż tyrozyny zakłóca produkcję hormonów tarczycy, a jej konsekwencją jest zwykle niedoczynności tego narządu.

Ashwagandha pochodzi z Indii, gdzie ma długą historię leczniczego stosowania. Tradycyjnie jest wykorzystywana jako zioło adaptogenne, pomagające przywrócić homeostazę i ułatwiające przystosowanie się organizmu do niekorzystnych warunków (np. chronicznego stresu). Te właściwości są niezwykle cenne również dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Przedłużający się stres generuje nadprodukcję kortyzolu, co z kolei zwiększa poziom rT3 i zakłóca działanie T3.

Jako adaptogen ashwagandha wspiera prawidłową odpowiedź organizmu na stres. W badaniach udowodniono, że wraz z redukcją poziomu kortyzolu, ekstrakty z ashwagandhy zwiększają stężenie T3 i T4 w surowicy. W eksperymentach prowadzonych na gryzoniach dowiedziono, że po zaledwie 20 dniach suplementacji poziom T3 wzrósł o 18%, a T4 aż o 111%. Z kolei w badaniach z udziałem ludzi wykazano, że u pacjentów stosujących ashwagandhę nie tylko wzrósł poziom T4, ale dodatkowo poprawiły się parametry wyników TSH.

Kompleks stymulujący konwersję T4 do T3 zawiera zestaw minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego przebiegu procesu konwersji T4 do T3. Jest to o tyle istotne, że tarczyca uwalnia około dwadzieścia razy więcej T4 niż T3, ale to T3 jest kluczowe i działa dużo silniej niż T4. Wraz ze spadkiem konwersji T4 do T4 obniża się poziom T3 i fT3 (wolna trójjodotyronina), a wzrasta sekrecja nieaktywnej rT3. Wszystko to prowadzi do poważnych zaburzeń w pracy funkcjonowaniu układów i organów zależnych od tarczycy.

Selen uczestniczy w syntezie hormonów tarczycy, ogranicza produkcję przeciwciał tarczycowych i poprawia konwersję T4 do T3. Jest niezbędnym składnikiem grupy enzymów, które odpowiadają za usunięcie cząsteczki jodu z tyroksyny w trakcie przekształcania jej w trojjodotyroninę. W licznych badaniach wykazano, że pacjenci cierpiący z powodu rozmaitych zaburzeń pracy tarczycy zawsze mają zbyt niski poziom selenu w ustroju.

Selen odgrywa również znaczącą rolę w ochronie tarczycy. Zabezpiecza jej komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które mogą powstawać w reakcjach prowadzących do wytworzenia hormonów, kiedy to wydziela się również nadtlenek wodoru. Odpowiednio wysoki poziom selenu jest również niezbędny dla ochrony komórek tarczycy przed zniszczeniami powodowanymi nadmiernym stężeniem jodu.

Cynk jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych dla organizmu. Tylko w jego obecności tarczyca może przekształcić T4 w T3. Co więcej, cynk jest potrzebny również dla podwzgórza. Dzięki niemu podwzgórze uwalnia hormon TSH, który z kolei wysyła sygnał do przysadki mózgowej, by ta pobudziła tarczycę do pracy.

Miedź występuje w organizmie w bardzo małych ilościach, ale naukowcy udowodnili, że jej niedobory są potencjalnie śmiertelnie. Miedź tworzy specyficzny duet z cynkiem. Duże dawki cynku utrudniają jej wchłanianie i mogą prowadzić do groźnego w skutkach deficytu, dlatego zaleca się, by podczas suplementacji cynku uzupełniać również miedź.

Niedobór miedzi hamuje konwersję T4 do T3, a dodatkowo upośledza pracę podwzgórza. Bez odpowiedniej ilości miedzi nie jest ono zdolne do prawidłowego regulowania pracy tarczycy.

Kompleks składników uzupełniających obejmuje witaminy, które są niesłusznie pomijane w mieszankach sprofilowanych na poprawę pracy tarczycy. Tymczasem poprzez usprawnienie procesów biochemicznych zachodzących w ustroju przynoszą realne korzyści również dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Witamina B12 głównie reguluje pracę układu nerwowego, krwionośnego i pokarmowego, jednak w wielu badaniach wykazano, że jej niedobory są skorelowane z zaburzeniami pracy tarczycy, zwłaszcza niedoczynnością tego narządu. Niektórzy naukowcy sugerują, że przy zbyt niskiej podaży witaminy B12 zwiększa się produkcja rT3, czyli biologicznie nieczynnej postaci hormonu T3.

Witamina C jest rzadko kojarzona z tarczycą, tymczasem jej właściwa podaż jest niezbędna dla prawidłowej pracy tego organu. Zaburzenia tarczycy bardzo często są konsekwencją wyczerpania nadnerczy i nadprodukcji kortyzolu w wyniku chronicznego stresu. Przewlekły stres zakłóca oś przysadka – podwzgórze - nadnercza (HPA). Tarczyca jest aktywowana pracą podwzgórza i przysadki, więc wszystko, co zaburza oś HPA, negatywnie odbija się również na pracy tarczycy. I odwrotnie – to co pomaga obniżyć stężenie kortyzolu i przywrócić homeostazę na osi HPA, poprawia pracę tarczycy.

Witamina C jest jednym z najskuteczniejszych środków usprawniających pracę nadnerczy i regulujących poziom kortyzolu. W wielu badaniach udowodniono, że zwiększenie podaży witaminy C pomaga przywrócić prawidłowe wartości TSH.

Witamina E jest niezwykle silnym przeciwutleniaczem. W tym zakresie wspiera ją również witamina C – kolejny skuteczny antyoksydant. Ochrona komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników jest kluczowa również dla tarczycy. Przeciwutleniacze zabezpieczają przed uszkodzeniami wątrobę – narząd najbardziej narażony na stres oksydacyjny. Wątroba jest miejscem konwersji T4 do T3 i centrum wydzielania białek nośnikowych dla hormonów tarczycy. W wielu badaniach udowodniono, że niewydolność wątroby upośledza pracę tarczycy.

Witamina E może również zmniejszać stres oksydacyjny spowodowany niedoczynnością tarczycy. Ogranicza niekorzystny proces peroksydacji lipidów i zabezpiecza komórki przed uszkodzeniami wywoływanymi aktywnością wolnych rodników.

Podsumowując, Thyrocsin to sprawdzone połączenie najskuteczniejszych związków, które wspierają pracę tarczycy na wiele sposobów. Tarczyca jest organem regulującym całą aktywność życiową człowieka, dlatego dbałość o jej prawidłowe funkcje jest niezbędna dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz leki.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu nienasłonecznionym.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data znajduje się z boku opakowania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Składniki
w 1 porcji (2 kapsułki)zawartość%RWS
Witamina C (jako kwas askorbinowy)200 mg250%
Witamina E (jako d-alfa-tokoferol)67 mg558%
Witamina B12 (jako Metylokobalamina)100 mcg4000%
Jod (jako jodek potasu)225 mcg150%
Cynk (jako pikolinian cynku)5 mg50%
Selen (jako pikolinian selenu)100 mcg182%
Miedź (jako pikolinian miedzi)500 mcg50%
L-Tyrozyna500 mg*
Ashwagandha (Withania somnifera) ekstrakt (korzeń)90 mg*
Pozostałe składniki

Kapsułka z hypromelozy (pozyskana z celulozy), leucyna, dwutlenek krzemu.

Informacje dodatkowe
Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 60
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby