Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Undecylenic Acid Undecylenic Acid 60 kaps.
Swanson
32,00 zł
Magazyn: eu

Undecylenic Acid 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 31,36 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 400g
Wegetariański
Wegański
32,00 zł z VAT
0,53 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Kwas undecylenowy w wegańskich kapsułkach DRcaps®
  • Wysoka biodostępność i wchłanianie w jelitach
  • Wspiera rozwój prawidłowej flory bakteryjnej
  • Opakowanie zawiera 60 wegańskich kapsułek
  • Hamuje namnażanie niekorzystnych bakterii
  • Posiada silne właściwości przeciwgrzybicze
  • Pomocny przy leczeniu wirusa opryszczki
  • Blokuje morfogenezę Candidy

SWANSON Undecylenic Acid to suplement zawierający kwas undecylenowy, posiadający silne właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Pozytywnie wpływa także na stan mikroflory bakteryjnej jelit. Opakowanie zawiera 60 wegańskich kapsułek w technologii DRcaps®, która zapewnia wysoką przyswajalność.

Kapsułki DRcaps®  wykazują odporność na działanie kwasu żołądkowego, co pozwala na przejście substancji czynnej do jelit, gdzie ulega wchłonięciu do krwioobiegu. Kapsułki maskują także nieprzyjemny zapach substancji i ich posmak po spożyciu.

Kwas undecylenowy to 11-węglowy jedno-nienasycony kwas tłuszczowy pochodzący z nasion rącznika, występujący w postaci bezbarwnego oleju. Kwas ten posiada silne właściwość przeciwgrzybicze i wspomaga regulację środowiska bakteryjnego, zwłaszcza górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a także wykazuje działanie wspierające namnażanie kultur bakterii. Stosowany jest jako środek leczniczy do zwalczania infekcji grzybiczych i zapobiegawczy rozwojowi drożdży. Dzięki swojej budowie chemicznej kwas undecylenowy wykazuje wysoką skuteczność, ponieważ im więcej atomów węgla w cząsteczce tym silniejsze jest jego działanie ochronne, jednak tylko do wartości posiadanej przez owy kwas, czyli 11 atomów. Powyżej tej liczby zdolność ochrony błony śluzowej przed rozwojem bakterii i grzybów maleje. Kwas undecylenowy jest uznawany za znacznie skuteczniejszy od kwasu kaprylowego, który jest powszechnie stosowany do zwalczania grzybów w organizmie.

Połączenie   undecylenianu wapnia wraz z betainą HCl zapewnia skuteczność wchłaniania
Undecylenian wapnia jest wrażliwy na poziom pH,  dlatego aby nie został uwolniony w górnych częściach przewodu pokarmowego został połączony z chlorowodorkiem betaniny. Betaina HCL stopniowo uwalnia sól kwasu tłuszczowego co zapewnia dostarczanie kwasu undecylenowego do obojętnego środowiska pH w dolnym odcinku przewodu pokarmowego.

Kwas undecylenowy wspiera układ trawienny
Kwas undecylenowy jest niezbędny do wzmocnienia środowiska przewodu pokarmowego, które zachęca do eliminacji grzybów i wzrostu pożytecznych bakterii kolonizujących jelita. Odpowiednia flora bakteryjna warunkuje prawidłowe przyswajanie substancji odżywczych. a także wywiera wpływ na ogólne samopoczucie. Przewaga pożytecznych bakterii jelitowych pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu.

Pomoc w zwalczaniu grzybów
Kwas undecylenowy zapewnia wsparcie przy infekcjach grzybiczych, takich jak zakażenie Candida albicans. Jego działanie opiera się na hamowaniu morfogenezy Candidy oraz przywróceniu jej do naturalnej formy grzybni z osłabioną ścianą komórkową. Ponadto, stosowany jest do leczenia Wirusa opryszczki pospolitej, HSV-1 i HSV-2 odpowiedzialnych odpowiednio za opryszczkę wargową i opryszczkę narządów płciowych.

Kwas undecylenowy na zapalenie jamy ustnej
Kwas undecylenowy sprawdzi się także jako środek na zwalczenie niekorzystnych bakterii i grzybów występujące w jamie ustnej, takie jak przewlekła grzybica skroniowa, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej wywoływane przez Candida i rumieniowe zapalenie jamy ustnej związane z noszeniem protez.

Podsumowując, SWANSON Undecylenic Acid to preparat zapewniający dostarczanie kwasu undecylenowego do dolnego odcinka układu pokarmowego. Kwas ten wykazuje skutecznie działanie w walce z grzybami i wirusami, zapobiegając ich namnażaniu. Promuje także namnażanie pożytecznych bakterii w jelitach.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Wapń jako undecylenian wapnia20 mg2%
Betaina HCl jako chlorowodorek betainy100 mg*
Undecylenian wapnia200 mg *

Pozostałe składniki

otręby ryżowe, kapsułki roślinne (hypromeloza, guma gellan), krzemionka, ekstrakt ryżu.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Wapń

Informacja

Wapń (pierwiastek chem., symbol Ca, la 20, z grupy berylowców) jest podstawowym budulcem kości i zębów, w których zmagazynowane jest 99 % tego pierwiastka, w postaci rydroksapatytu. Przy budowie kości i zębów ważny jest udział fosforu w odpowiedniej proporcji. Jest pierwiastkiem zasadotwórczym i aktywatorem wielu enzymów (ATP-azy) niezbędnych do uwalniania energii ATP. Ma znaczący wpływ na krzepliwość krwi oraz reguluje ciśnienie tętnicze krwi i przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Dzięki zmniejszonej przepuszczalności błon komórkowych łagodzi objawy alergii pokarmowych. Wapń bierze czynny udział w metabolizmie żelaza, współdziała z witaminami A, C i D oraz z fosforem, magnezem. Naturalnym źródłem pozyskiwania wapnia są produkty zwierzęce (nabiał, sardynki, łosoś, szprotki jedzone z ościami) i roślinne (orzechy, soja, ziarno słonecznika). Wchłanianie dokonuje się w jelicie cienkim (rzadziej w okrężnicy), ma na nie wpływ poziom laktozy, nierozpuszczalnego błonnika, kwasów organicznych, zasadowość (niskie pH).  Najlepiej wchłaniane są  związki organiczne (mleczany, chylaty aminokwasowi itp.). Utrudnianie wchłaniania wapnia powodują: kwasy fitynowy i szczawiowy oraz nadmiar tłuszczów.  Badania naukowe potwierdziły, że połączenie wapania, magnezu, boru i witaminy D w dawce 3 mg/24h skutecznie zapobiega osteoporozie. Na rynku suplementów znajdują się zarówno monopreparaty (wzbogacone witaminą D­­3) jak i wieloskładnikowe dostępne na www.muscle-zone.pl

Niedobór wapnia objawia się zaburzeniami w budowie kości (osteoporozie) oraz metabolizmu żelaza. Objawami są: krzywica, skurcze i drżenie mięśni, osteoporoza.

Nadmiar  wynika z przedawkowaniu suplementów wapniowych z dodatkiem witaminy D­3 ­ u dzieci oraz na przedawkowaniu wapnia przez dorosłych (hiperkalcemia). Objawami hiperkalcemii są: brak apetytu, wymioty i zaparcia.

Dawkowanie w różnych publikacjach podaje się sprzeczne dane: 800 – 1000 mg/24 h (100 – 500 mg/24h)

Betaina HCl

Informacja

Betaina HCl – chlorowodorek betainy, wysoko biodostępna postać trimetyloglicyny. Jak sama nazwa wskazuje, TMG stanowi pochodną aminokwasu białkowego glicyny wzbogaconą o trzy grupy metylowe. Naturalnie występuje w korzeniach buraka ćwikłowego. Wykazuje szeroki wpływ na organizm człowieka chętnie wykorzystywany w suplementacji.

Betaina stanowi jeden z elementów procesu metylacji jako donor grup metylowych w reakcji redukcji homocysteiny do metioniny, wpływa korzystnie na poziom S-adenozylometioniny w ustroju, sprzyja też aktywacji folianów. Wpływa w ten sposób całościowo na prawidłowy metabolizm energetyczny w ustroju, odgrywa także korzystny wpływ na zachowanie prawidłowych funkcji psychicznych (poprzez promocję stężenia SAMe w ustroju). Badania wskazują, że może być też bezpośrednio stosowana w celu obniżania poziomu homocysteiny u osób notujących jej zbyt wysokie stężenia.

Ponadto, trimetyloglicyna posiada właściwości osmolityczne, zwiększa uwodnienie komórek. Ma to korzystny wpływ na ich metabolizm i może promować wydajność ich pracy. Względem miocytów efektywność ta jest podobna do działania kreatyny i wskazywana jest jako prawdopodobny mechanizm promocji wydolności mięśni szkieletowych w wyniku suplementacji betainą. Ten zakres aktywności TMG jest jednak wciąż badany – poszukiwane są kolejne mechanizmy odpowiadające za stymulację możliwości wysiłkowych w wyniku suplementacji betainą.

Suplementy zawierające chlorowodorek betainy są również stosowane przez osoby z niedokwaśnością żołądka w celu obniżenia pH soku żołądkowego. Kluczową rolę odgrywa tu reszta kwasowa tego związku. W związku z tym, ostrożne w suplementacji tej formy trimetyloglicyny powinny być osoby borykające się z nadkwasotą.

 

Ostatnio na blogu

Witamina B3 – pomoc w zapobieganiu i leczeniu jaskry

Witamina B3 – pomoc w zapobieganiu i leczeniu jaskry

W tym wpisie odniesiemy się do badań opublikowanych w czasopiśmie Science, w artykule zatytułowanym „Witamina B3 moduluje mitochondrialną lukę i zapobiega...

czytaj więcej

Neural Drive – jak oszczędzać CNS?

Neural Drive – jak oszczędzać CNS?

Neural drive, czyli „napęd nerwowy”. Neural drive jest sumą bodźców pobudzających jednostki motoryczne, by te mogły wywrzeć wpływ na włókna...

czytaj więcej

Jak dieta śródziemnomorska może ograniczyć osteoporozę?

Jak dieta śródziemnomorska może ograniczyć osteoporozę?

Bycie na diecie typu śródziemnomorskiego może zmniejszyć utratę masy kostnej u osób z osteoporozą – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych...

czytaj więcej

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

Od jakiegoś czasu dość popularna stała się tzw. kawa kuloodporna (BPC Bulletproff Coffee), czyli kawa z dodatkiem tłuszczu, ale...

czytaj więcej

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

Metoda na masę i siłę, czyli periodyzacja równoległa w praktyce. Jeśli kojarzycie Wodyna, to zapewne znacie jego autorską metodę 15-10-5, za pomocą...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

  Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD....

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027