0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Luteina Bio-Complex Luteina Bio-Complex 30 kaps.
Olimp
26,00 zł

Luteina Bio-Complex 30 kaps.

5 (1 opinii)

od 3 sztuk tylko: 25,48 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 89g

Jako alternatywę polecamy:

Na Ciśnienie 60 kaps.
Na Ciśnienie 60 kaps.
Skoczylas
33,00 zł
26,00 zł z VAT
0,87 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Kompleksowa formuła wspomagająca zdrowie oczu
  • Zawiera skuteczną dawkę luteiny i antyoksydantów
  • Chroni oczy przed promieniowaniem słonecznym
  • Zmniejsza nadwrażliwość na sztuczne światło
  • Zapobiega zwyrodnieniom plamki żółtej
  • Sprzyja poprawie widzenia
  • Odżywia narząd wzroku
  • Łagodzi zmęczenie oczu

OLIMP Luteina®

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Bardzo dobry. Efekty brania pojawiły się całkiem szybko. Najpierw zniwelował suchość oczu, a nadwrażliwość na sztuczne światło zaczęło znikać już po tygodniu stosowania, po miesiącu brania już się nie pojawia się nawet drobne zmęczenie oczu.
07/03/2016 Krystian
bio-complex to suplement diety wspierający zdrowie oczu i promujący prawidłowe widzenie. W skład preparatu wchodzi skuteczna dawka luteiny, wzbogacona o naturalne składniki odżywiające i chroniące narząd wzroku.

Suplement jest polecany osobom, które spędzają wiele godzin przed ekranem telewizora albo komputera, narzekają na zmęczenie wzroku i pogorszenie widzenia. Można go stosować również w ramach profilaktyki chorób okulistycznych, takich jak jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej czy retinopatia cukrzycowa.

Luteina to związek z grupy karotenoidów. W organizmie gromadzi się przede wszystkim w strukturach oczu – siatkówce oraz centralnej części soczewki, zwanej plamką żółtą. Spełnia rozmaite funkcje – odżywia narząd wzroku, reaguje z białkami, które są scalone z błoną siatkówki i pełni rolę naturalnego filtra, chroniącego oczy przed niebezpiecznym działaniem promieni UV. Dla narządu wzroku szczególnie groźne jest niebieskie promieniowanie, które niszczy fotoreceptory i niekorzystnie wpływa na nabłonek barwnikowy siatkówki. Luteina łatwo pochłania niebieskie światło widzialne, dlatego daje oczom tak skuteczną ochronę.

Luteina, podobnie jak inne karotenoidy, jest silnym przeciwutleniaczem. Naukowcy są zdania, że może ona zapobiegać powstawaniu, albo zmniejszać ilość wolnych rodników w nabłonku barwnikowym siatkówki i naczyniówce. Trzeba pamiętać, że nadmiar wolnych rodników sprzyja uszkodzeniom i obumieraniu komórek narządu wzroku. W konsekwencji dochodzi do zaburzeń widzenia i rozwoju schorzeń okulistycznych.

Tauryna to aminokwas niebiałkowy zawierający siarkę. Gromadzi się przede wszystkim w mózgu, mięśniach szkieletowych, sercu i siatkówce oka. Bierze udział w niektórych reakcjach biochemicznych umożliwiających prawidłowe widzenie. Ponadto chroni narząd wzroku przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami powodowanymi nadmiarem wolnych rodników. Naukowcy dowiedli, że niedobór tauryny sprzyja powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w obrębie komórek zwojowych. Tym samym może zwiększać ryzyko zaćmy, chorób siatkówki i przyspieszać rozwój retinopatii cukrzycowej. Tauryna jest wykorzystywana również jako wsparcie terapii jaskry pierwotnej otwartego kąta przesączania.

Witamina C to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych dla organizmu witamin. Pomaga w utrzymaniu zdrowia tkanki łącznej i jest kluczową dla prawidłowej produkcji kolagenu, który znajduje się m.in. w rogówce oka. Witamina ta promuje również integralność naczyń krwionośnych, w tym również delikatnych naczyń włosowatych zlokalizowanych w siatkówce oka. Odpowiednia podaż witaminy C może uchronić przed rozwojem zaćmy oraz zwyrodnieniem plamki żółtej. Witamina C to także potężny antyoksydant. Stres oksydacyjny i nadmiar wolnych rodników to duże zagrożenie dla wrażliwych struktur narządu wzroku, a wzbogacenie diety o naturalne przeciwutleniacze stanowi najskuteczniejszą formę obrony.

Bioflawonoidy cytrusowe działają synergistycznie z wymienioną wyżej witaminą C i same stanowią bardzo dobre źródło tej witaminy. Są to związki pochodzenia roślinnego. Podobnie jak witamina C biorą udział w syntezie kolagenu, a tym samym korzystnie wpływają na kondycję rogówki oraz naczyń krwionośnych zlokalizowanych w obrębie spojówek. Naukowcy są zdania, że wzbogacenie diety o bioflawonoidy cytrusowe sprzyja ograniczeniu zapadalności na choroby oczu i zmniejsza ryzyko rozwoju retinopatii cukrzycowej.

Cynk to jeden z pierwiastków śladowych. W organizmie pełni szereg istotnych funkcji, w tym również tych związanych z prawidłowym widzeniem i zdrowiem oczu. Duże ilości tego pierwiastka są zdeponowane w siatkówce i naczyniówce. Wraz z witaminą A pomaga on wytworzyć melaninę – pigment odpowiedzialny za kolor tęczówek, chroniący narząd wzroku przed promieniowaniem UV. Specjaliści ostrzegają, że niedobór cynku sprzyja osłabieniu widzenia i podnosi ryzyko zaćmy. Z kolei uzupełnienie deficytu chroni przez zwyrodnieniem plamki żółtej, a u osób chorujących może spowolnić postęp choroby.

Selen to kolejny pierwiastek o istotnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest on składnikiem peroksydazy glutationowej i S-transferazy glutationowej - dwóch ważnych enzymów, tworzących endogenny system antyoksydacyjny ustroju. Pomaga chronić soczewkę oka i zapobiega rozwojowi zaćmy. Naukowcy odkryli, że pacjenci z zaawansowaną zaćmą mają drastycznie obniżone stężenie glutationu w soczewce oka. Wskazuje się również na potencjalną rolę selenu w prewencji orbitopatii. Choroba ta rozwija się w osób z nadczynnością tarczycy oraz pacjentów cierpiących na chorobę Gravesa-Basedowa. Jedną ze strategii leczenia jest doprowadzenie do prawidłowej pracy tarczycy, a selen jest znany z pozytywnego wpływu na czynności tego gruczołu.

Podsumowując, OLIMP Luteina® bio-complex to kompleksowe wsparcie dla oczu. W przeciwieństwie do działających wyłącznie objawowo popularnych kropli do oczu, suplement koncentruje się na zwalczaniu przyczyn problemów ze wzrokiem. Promuje prawidłowe widzenie, ale może także zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób oczu.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (1)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby