0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Amino EAA Xplode Amino EAA Xplode 520g
Olimp
96,00 zł

Amino EAA Xplode 520g

od 3 sztuk tylko: 94,08 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 700g

Jako alternatywę polecamy:

NAC Liver Protection (N-acetylo-L-cysteina) 250 kaps.
NAC Liver Protection (N-acetylo-L-cysteina) 250 kaps.
Apollo's Hegemony
99,00 zł
96,00 zł z VAT
2,40 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Zawiera komplet niezbędnych aminokwasów
  • Zapewnia poprawę wyników sportowych
  • Maksymalizuje korzyści treningowe
  • Umożliwia wzrost siły i masy mięśni
  • Ułatwia syntezę białek mięśniowych
  • Poprawia adaptację do treningu
  • Wspomaga regenerację

Olimp Amino EAA Xplode to suplement diety zawierający komplet niezbędnych aminokwasów egzogennych (EAA) oraz dodatek L-glutaminy, L-tyrozyny, L-histydyny, L-alaniny, L-cysteiny oraz witamin B3 i B6.

Wzrost mięśni szkieletowych
Zdolność mięśni szkieletowych do generowania siły zależy od powierzchni przekroju poprzecznego i rozmiaru włókien mięśniowych. Skurcze mięśni wykonywane podczas treningu wysiłkowego, powodują wzrost rozpadu białka przy jednoczesnej aktywacji sygnalizacji syntezy białek mięśniowych. Po zakończeniu wysiłku fizycznego, bilans azotowy jest ujemny do momentu spożycia aminokwasów, w szczególności tych niezbędnych (EAA), które muszą być dostarczone w celu syntezy nowych białek. Dlatego też, gdy treningowi wysiłkowemu towarzyszy wystarczająca podaż EAA, możliwe jest zwiększanie rozmiaru włókien mięśniowych, co prowadzi do zwiększenia zdolności mięśni do wytwarzania siły.

Do aminokwasów niezbędnych (EAA) zaliczamy leucynę, lizynę, walinę, izoleucynę, treoninę, fenyloalaninę, metioninę oraz tryptofan. Aminokwasy te w przeciwieństwie do reszty nie mogą być wytwarzane w organizmie, więc bardzo ważna jest ich podaż wraz z pożywieniem. W skład EAA wchodzą każdemu znane i powszechnie wykorzystywane w suplementacji sportowej BCAA.

Produkt wzbogacono również w aminokwasy warunkowo niezbędne, w tym L-glutaminę, L-tyrozynę, L-histydynę, L-alaninę i L-cysteinę, których endogenna synteza ze względu na różne okoliczności może zostać ograniczona. Przykładem takiej sytuacji jest regularnie uprawiana aktywność fizyczna.

Zapotrzebowanie na białko i EAA
Zapotrzebowanie na białko wśród osób zaangażowanych w regularne uprawianie aktywności fizycznej, ze względu na rozpad białek zachodzący podczas ćwiczeń, przekracza zalecaną dzienną dawkę (RDA) wyliczoną dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Uważa się, że dieta osób aktywnych fizycznie powinna zawierać więcej białka, a spożycie tego składnika w ilości 1,4-2,0 g / kg / dzień jest nie tylko bezpieczne, ale może poprawić adaptację do treningu wysiłkowego. Tylko pełnowartościowe białko zawierające wszystkie EAA umożliwia optymalną regenerację i budowanie masy mięśniowej.

W jakim celu suplementować EAA?
Aby ułatwić regenerację i poprawić wydajność podczas treningu, czy zawodów, sportowcy bardzo często manipulują ilością spożywanych składników odżywczych oraz stosują suplementy diety. Suplementy aminokwasowe i białkowe, w tym EAA są używane przez rekreacyjnych i wyczynowych sportowców od lat 50. XX wieku, a ich spożywanie staje się coraz powszechniejsze. Preparaty te używane są w celu zwiększenia syntezy białek mięśniowych, poprawy regeneracji, czy ułatwienia adaptacji do bodźca treningowego.

Okołotreningowa suplementacja EAA wspomaga zdolność organizmu do utrzymania wysokiej wydajności i przyspiesza regenerację podczas okresów treningowych o dużej intensywności. Oprócz tego, ułatwia sportowcowi częstsze wykonywanie treningów, a tym samym zwiększa sumę reakcji adaptacyjnych i umożliwia poprawę wyników sportowych. Skuteczność, dostępność, bezpieczeństwo i łatwość stosowania suplementacji EAA w celu poprawy bilansu azotowego, regeneracji mięśni i dostosowania do ćwiczeń sprawia, że ​​są idealnym suplementem dla wszystkich dążących do poprawy parametrów sprawności fizycznej i maksymalizacji korzyści treningowych.

Praktyczne wykorzystanie EAA
Osoby aktywne fizycznie nie zawsze są w stanie polegać wyłącznie na zwykłej żywności. Wymagania żywieniowe mogą się zmieniać ze względu na długość zawodów, czy treningu, ale też ze względu na praktyki i wymagania dotyczące przygotowania pokarmu. Suplementy białkowe i aminokwasowe wymagają niewielkiego czasu przygotowania, charakteryzują się szybszym czasem trawienia i wchłaniania niż konwencjonalna żywność. Te dodatkowe atuty mogą przyczynić się do poprawy regeneracji i sprawności fizycznej podczas treningów wymagających niezwłocznej interwencji żywieniowej lub odbywających z dala od źródła pokarmu.

Preparat zawiera dodatek witaminy B3 i B6, które biorą czynny udział w przemianach aminokwasów oraz utrzymaniu właściwego metabolizmu energetycznego. Ze względu na ich właściwości nie mogło ich zabraknąć w omawianym produkcie.

Podsumowując, Olimp Amino EAA Xplode to suplement diety, który rekomendowany jest przede wszystkim sportowcom, w tym głównie kulturystom, zawodnikom sportów siłowych i szybkościowych oraz amatorom uprawiającym wysiłki o charakterze oporowym. Na regularnej suplementacji preparatu skorzystają również wszyscy, którzy z powodu stosowania niewłaściwego modelu żywienia wymagają dodatkowych źródeł EAA.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby