Popularne artykuły

Fosfatydyloseryna – regeneracja układu nerwowego
Omega-3 fatty acids pills in hand of man
Badania suplementów

Fosfatydyloseryna – regeneracja układu nerwowego 

Fosfatydyloseryna jest to substancja, która jest niezbędna do podstawowych czynności mózgu. Jej działanie aktywuje, jak również i regeneruje komórki nerwowe. Ma ona kluczowe znaczenie dla ścian komórkowych i dla komórek centralnego układu nerwowego. Fosfatydyloseryna należy do fosfolipidów.

Działa w organizmie niezwykle szybko, dostając się do krwi, a następnie do neuronów. Obniża ona poziom kortyzolu, pomaga uzyskiwać energię, działa na pamięć i koncentrację. Dzięki jej wykorzystaniu można poprawić działanie mózgu do maksimum. Doskonale sprawdza się wśród uczniów i studentów, copywriterów, aktorów, nauczycieli, menadżerów, a także ludzi aktywnych intelektualnie i ludzi starszych. Należy na nią postawić, jeśli mamy problemy z pamięcią i z koncentracją, gdy chcemy zregenerować nasze komórki mózgowe, gdy jesteśmy po udarze mózgu lub w stanie depresji.

  Działanie Fosfatydyloseryny

  Fosfatydyloseryna wspiera przede wszystkim funkcje poznawcze. Dzięki niej mamy lepszą pamięć, zarówno krótkotrwałą, jak również i długotrwałą. Możemy zdecydowanie łatwiej odzyskiwać dawne wspomnienia, mamy większą zdolność uczenia się, koncentrowania na danej rzeczy. Fosfatydyloseryna pomaga w uczeniu się języków obcych i w lepszym komunikowaniu się z innymi ludźmi.

  Obniża ona poziom kortyzolu potreningowego, co jest szczególnie ważne dla sportowców. Zbyt duży poziom degraduje tkankę mięśniową, jak również i utrudnia pozbycie się tkanki mięśniowej. Zażywając więc ten składnik możemy poziom tego kortyzolu obniżać. Dodatkowo także obniża ona bolesność mięśni, szczególnie ważną dla procesu regeneracji, a w czasie treningu poprawia wydolność.

  Poprawia nastrój, samopoczucie, wpływa na pozytywne myślenie i nastawienie. Zmniejsza stres i skutki jego działania. Doskonale wpływa na sprawne działanie mózgu i jego starzenie się. Chroni komórki nerwowe.

  Dawkowanie

  Odpowiednia dawka wynosi 600-800 mg  na dobę, by móc zauważyć znaczące efekty, aczkolwiek według przeprowadzonych badań nawet 200 mg może ukazać dużą poprawę na wielu płaszczyznach. Dieta może zagwarantować nam maksymalnie około 80 mg Fosfatydyloseryny. Warto więc postawić na odpowiednią suplementację dobrej jakości specyfikami, dzięki którym poczujemy się lepiej, poprawimy sprawność naszego mózgu i dłużej będziemy czuli się o wiele lat młodsi.

  Powiązane artykuły

  Dodaj komentarz

  Wymagane pola są zaznaczone *