Antydepresanty – naturalne wsparcie zdrowia psychicznego

Avatar

Antydepresanty to w najkrótszym skrócie leki na depresję. Sama zaś depresja to zaburzenie psychiczne, które objawia się między innymi złym samopoczuciem, osłabionym nastrojem, ciągłym zmęczeniem, pesymistycznym nastawieniem. Osoba mająca depresję nie ma chęci do życia, ma stanu lękowe, wieczny niepokój.

Przyczyną depresji jest między innymi obniżenie poziomu neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym- serotoniny, noradrenaliny i dopaminy. Antydepresanty to leki, które mają na celu poprawić ten stan i sprawić, że osoba taka zacznie te chęci do życia mieć. Farmakologiczne leki są skuteczne, ale niestety niosą za sobą wiele skutków ubocznych. Istnieją jednak i takie środki, które od całkiem niedawna uznawane są za całkiem dobre rozwiązania do walki z depresją. Są to naturalne substancje, ekstrakty ziołowe i prekursory neuroprzekaźników. Działają one podobnie, a nie mają żadnych skutków ubocznych.

Rodzaje naturalnych antydepresantów

Wśród wielu różnorodnych naturalnych i bezpiecznych w stosowaniu środków, niezwykle dużą popularnością cieszą się między innymi:

  • Olejki CBD - pozwalają one zwalczać fobie społeczne, stres psychospołeczny, zaburzenia lękowe, zespół stresu pourazowego.
  • Żeń-Szeń - Reguluje on funkcje organizmu podczas sytuacji stresowych, zarówno, jeśli chodzi o stres fizyczny, jak również i psychiczny. Poprawia pamięć, koncentrację, pozwala lepiej znosić trudne warunki pracy, a do tego jest odporny na infekcje wirusowe i bakteryjne.
  • Kwasy Omega – 3 – regulują pracę układu nerwowego. Działają na dobre samopoczucie, jak i na sprawność kognitywną. Dzięki na przykład kwasowi DHA następuje wzrost komórek nerwowych. Biorą udział w produkcji serotoniny i dopaminy.
  • SAMe - organiczny związek będący w mózgu i wątrobie, odgrywa niezwykle ważną rolę dla ogólnego, dobrego samopoczucia całego organizmu.
Tagi: antydepresanty, antydepresanty co to jest, antydepresanty czym są, antydepresanty dawkowanie, antydepresanty działanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *