Orotan kreatyny – wsparcie anabolizmu mięśniowego

Orotan kreatyny jest to związek składający się z anabolicznej kreatyny i kwasu orotowego, mający na celu wspieranie procesu anabolizmu mięśniowego. Jest dobrze rozpuszczalny i skutecznie przenika do tkanek dzięki czemu jest suplementem stosowanym przez wielu sportowców. Wykazuje dużą przyswajalność, jak również i wysoką stabilność.

Działanie orotanu kreatyny

Zażywając orotan kreatyny stymuluje się wzrost masy mięśniowej z jednoczesnym zwiększeniem ich siły. Orotan kreatyny przyspiesza syntezę i regenerację, bierze udział w przemianie węglowodanów, a także zwiększa wykorzystywanie glukozy. Dzięki zażywaniu tego związku czas regeneracji mięśni jest zdecydowanie krótszy i mniej bolesny. Korzyścią przyjmowania tej formy kreatyny jest także zwiększenie parametrów wytrzymałościowych i podwyższenie poziomu magazynowania glikogenu. Jeśli więc dobre rozwiązanie wpływające na wzrost masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej, a do tego uzyskanie pożądanych efektów w postaci wyrzeźbionej sylwetki i siły w mięśniach to orotan kreatyny będzie najlepszym wyborem.

    Dawkowanie orotanu kreatyny

    Każdy może wybrać w zależności od preferencji i wygody zażywania orotan kreatyny w postaci monopreparatu, jak również i poprzez stacki keratynowe. W przypadku suplementacji cyklicznej dawka wynosi 5-10 gramów na dobę, podzielona na 1-3 porcji. Ilość przyjmowanego suplementu uzależniona jest między innymi od formy aktywności fizycznej, od masy ciała, czy też przewidzianego czasu, jaki chcemy poświęcić na zażywanie tego orotanu.

    Tagi: orotan kreatyny, orotan kreatyny co to, orotan kreatyny dawkowanie, orotan kreatyny dla kogo, orotan kreatyny jak działa

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *