0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Chrom GTF 200mcg Chrom GTF 200mcg 100 tab.
Aliness
24,00 zł

Chrom GTF 200mcg 100 tab.

Waga wysyłki: 200g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Chromium Picolinate 200 kaps.
Chromium Picolinate 200 kaps.
MZ-STORE
29,00 zł
24,00 zł z VAT
0,24 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Źródło wysoce biodostępnego i doskonale przyswajalnego chromu
  • Naturalny chrom powstały w procesie fermentacji drożdży
  • Tabletki odpowiednie dla osób na diecie wegańskiej
  • Zaawansowana, unikalna technologia produkcji

Aliness Chrom GTF to suplement diety w skład którego wchodzi chrom pozyskany w naturalnym procesie fermentacji drożdży odżywczych (Saccharomyces cerevisiae). Cechuje się on bardzo wysoką biodostępnością i jest doskonale przyswajalny. Preparat nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, co sprawia, że może być stosowany przez wegetarian oraz wegan.

Chrom należy do metali przejściowych i odgrywa ważną rolę w organizmach żywych. Jest kwalifikowany do mikroelementów, choć naukowcy nie są zgodni do tego, czy faktycznie jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wywołuje jednak określone efekty farmakologiczne, dlatego zaleca się, by zadbać o jego właściwą podaż.

Chrom występuje w centrach aktywnych kilku ważnych enzymów i jest koenzymem wielu istotnych reakcji metabolicznych. Wiadomo, że pierwiastek ten jest zaangażowany w prawidłowy metabolizm makroskładników odżywczych, głównie węglowodanów, i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Nie wszystkie formy chromu wykazują tak samo dobrą biodostępność. Wydaje się, że formy nieorganiczne (np. chlorek chromu) są słabo przyswajalne. Nieco lepiej wypadają organiczne sole chromu, jak na przykład pikolinian chromu. Producent prezentowanego preparatu poszedł inną drogą.

Zawarty w suplemencie chrom pochodzi ze struktur drożdży odżywczych Saccharomyces cerevisiae. Proces jego pozyskania jest unikalny. Wspomniane drożdże są poddawane kontrolowanej fermentacji, odżywia się je określonymi minerałami (w tym wypadku chromem), które wbudowują się w ich struktury, a następnie oczyszcza, pasteryzuje i suszy. W ten sposób powstaje naturalny, wysoce biodostępny kompleks, będący źródłem nie tylko chromu, ale także aminokwasów, witamin czy błonnika, które występują w strukturach drożdży odżywczych.

Podsumowując, Aliness Chrom GTF to ciekawa propozycja dla osób, które rozważają suplementację chromem. Prezentowany preparat zawiera ten pierwiastek w formie naturalnej i łatwo rozpoznawalnej przez organizm, co jest równoznaczne z doskonałą przyswajalnością.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby