0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
High Absorption CoQ10 High Absorption CoQ10 200mg 60 kaps.
Doctor's Best
135,00 zł

High Absorption CoQ10

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 132,30 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Coenzyme Q10 100mg 90 kaps.
Coenzyme Q10 100mg 90 kaps.
MZ-STORE
69,00 zł
135,00 zł z VAT
2,25 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Optymalizacja komórkowych procesów energetycznych
 • Dodatek bioperyny zwiększającej biodostępność
 • Ochrona układu sercowo-naczyniowego
 • Naturalny fizjologiczny antyoksydant
 • Spowolnienie procesów starzenia się
 • Usprawnienie pracy mitochondriów
 • Stabilizacja błon komórkowych
 • Korzystny wpływ na stan skóry
 • Redukcja stresu oksydacyjnego
 • Ochrona białek, lipidów i DNA
 • Poprawa sprawności fizycznej
 • Redukcja uczucia zmęczenia
 • Profilaktyka chorób serca
 • Polecany dla sportowców
 • Odpowiedni dla wegan
 • Wolne od GMO

Doctor’s Best High Absorption CoQ10 with BioPerine to suplement diety zawierający koenzym Q10 w dawce 200 mg. Preparat został wzbogacony o ekstrakt z czarnego pieprzu. Zawarta w nim bioperyna (piperyna) znacznie zwiększa przyswajalność koenzymu Q10. Koenzym Q10 jest jednym z najważniejszych antyoksydantów lipofilnych w organizmie. Jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, jednak jego produkcja stopniowo maleje już po około 20 roku życia.

Koenzym Q10 (ubichinon) jest naturalnie występującą we wszystkich tkankach i komórkach organizmu substancją witaminopodobną (ubitarius – wszechobecny). Stanowi fundamentalne ogniwo łańcucha oddechowego, umożliwiając wytwarzanie energii do procesów metabolizmu komórkowego. Koenzym Q10 jest niebiałkowym przenośnikiem elektronów oraz protonów, tworzących tzw.gradient protonomotoryczny, który jest wykorzystywany przez syntazę ATP do wytwarzania ATP, podstawowej jednostki energetycznej żywych komórek.

Koenzym Q10 występuje w dwóch formach redoks – utlenionej (ubichinon, CoQ10) i zredukowanej (ubichinol CoQ10H2). Postać zredukowana wykazuje właściwości antyoksydacyjne i może stale się odnawiać z postaci utlenionej. W prawidłowo funkcjonującym organizmie obie formy występują w równowadze.

Bezpośrednie działanie antyoksydacyjne koenzymu Q10 (ubichinolu) polega na wiązaniu wolnych rodników. Mechanizm tego działania opiera się na oddaniu atomu wodoru przez ubichinol i utworzeniu rodnika ubisemichinonowego, mogącego reagować z tlenem cząsteczkowym lub kolejnymi rodnikami. Jest zaliczany do najważniejszych endogennych czynników chroniących żywe komórki przed reaktywnymi formami tlenu i wolnymi rodnikami powstającymi w procesach metabolizmu ksenobiotyków. W ten sposób koenzym Q10 zapobiega przed szkodliwymi, oksydacyjnymi modyfikacjami białek i DNA. Koenzym Q10 znajduje się również w lipoproteinach krwi, będąc podstawowym przeciwutleniaczem chroniącym frakcję LDL (o małej gęstości) przed oksydacją, tym samym redukując szansę rozwoju miażdżycy i chorób serca.

Pośrednie działanie antyoksydacyjne koenzymu Q10 polega na regulacji antyoksydacyjnego działania witaminy E, która jest najważniejszym zmiataczem wolnych rodników w obszarach lipofilnych organizmu. Wykazano, że ubichinol regeneruje zredukowaną formę witaminy E, utrzymując w ten sposób jej aktywność antyoksydacyjną. W badaniach zaobserwowano zwiększoną aktywność witaminy E w tkankach w przypadku równoczesnej podaży koenzymu Q10 i witaminy E.

Z wiekiem maleje produkcja koenzymu Q10, co skutkuje zmniejszeniem wydajności zaopatrywania komórek w energię. Pogarszające się warunki środowiska i jakość żywności może indukować wytwarzanie w organizmie nadmiaru wolnych rodników, które, jeśli nie zostaną zneutralizowane, przyczynią się do powstawania mutacji materiału genetycznego. Procesy te składają się na przyspieszenie starzenia się organizmu. Niedobór koenzymu Q10 w organizmie człowieka zaburza czynności wielu tkanek i narządów. Zaledwie kilka procent koenzymu Q10 obecnego w pożywieniu jest wchłaniane do krwiobiegu i przyswajane, dodatkowo podczas obróbki termicznej żywności dochodzi do inaktywacji ubichinonu.

Bioperyna (piperyna, 1-piperoylpiperid) to substancja aktywna naturalnie występująca w ziarnach czarnego pieprzu (Piper nigrum). Badania z 2002 roku potwierdziły jej właściwości zwiększające dostępność biologiczną wielu substancji. Przede wszystkim ułatwia wchłanianie innych związków aktywnych, zwłaszcza koenzymu Q10, kurkuminy, resweratrolu, witaminy B6 i aminokwasów.

Podsumowując, Doctor’s Best High Absorption CoQ10 with BioPerine to suplement diety polecany szczególnie dla osób, u których może występować zwiększone zapotrzebowanie na koenzym Q10, a więc dla sportowców, osób palących, w stanach przyspieszonej przemiany materii (np. nadczynność tarczycy), w przebiegu chorób wątroby, mięśni, układu nerwowego czy niewydolności serca. Ponadto może być skuteczny w redukcji stanu zmęczenia, spowolnieniu procesów starzenia się organizmu oraz jako profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby