Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Stimul8 Loaded Stimul8 Loaded 280g
Finaflex
129,00 zł
Magazyn: eu

Stimul8 Loaded 280g

od 3 sztuk tylko: 126,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 350g

Jako alternatywę polecamy:

Pre-Workout 360g
Pre-Workout 360g
MZ-STORE
70,00 zł
129,00 zł z VAT
6,45 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Zwiększa dostępność substancji odżywczych dla tkanki mięśniowej
  • Skutecznie niweluje potreningową bolesność mięśni i stawów
  • Maksymalnie podnosi poziom śródkomórkowego ATP
  • Zdecydowana poprawa wydolności i wytrzymałości
  • Wielokierunkowo wspiera procesy anaboliczne
  • Podnosi koncentrację podczas treningu
  • Stymuluje produkcję tlenku azotu
  • Wyważone pobudzenie

Finaflex Stimul8 Loaded to suplement należący do preparatów przedtreningowych z najwyższej półki. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego połączenia składników aktywnych, których skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach, wspiera siłę, pompę i przyrost masy mięśniowej.

W skład produktu wchodzą:
Beta-alanina – metabolit aminokwasu siarkowego, jakim jest cysteina. Uczestniczy w syntezie dwóch istotnych dla funkcjonowania mięśni związków - jednym z nich jest koenzym A, który w procesach metabolicznych pełni rolę „aktywatora”. Bierze udział m.in. w reakcjach biosyntezy kwasów tłuszczowych, czy spalania związków wysokoenergetycznych, z których uzyskana energia w postaci ATP zużywana jest do pracy i odbudowy włókien mięśniowych.

Karnozyna, będąca drugim produktem syntezy, pełni rolę antyoksydantu i buforu, który chroni komórki mięśniowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a także kwasów organicznych. Te ostatnie (np. kwas mlekowy) powstając pod wpływem intensywnej pracy mięśnia, mogą zaburzyć przemiany „paliwa”, jakim jest glukoza w energię potrzebną do wykonania efektywnego treningu.

Vital Blend MCT Power – to specjalnie skomponowana mieszanka, zawierająca kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha w połączeniu z kazeinianem sodu. Kwasy tłuszczowe ze względu na swoją budowę chemiczną i metabolizm wewnątrzkomórkowy uważane są za związki wysokoenergetyczne. Zazwyczaj w żywności znajdują się te o długich łańcuchach - obciążają one układ pokarmowy, gdyż proces ich trawienia jest wieloetapowy przez co zalegają, dając uczucie ciężkości.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku MCT, które po opuszczeniu żołądka, bezpośrednio drogą żyły wrotnej transportowane są do wątroby, a później do tkanek docelowych. Tam stanowią źródło „szybkiej” energii metabolicznej, która może się okazać szczególnie przydatna podczas ciężkich treningów siłowych. Za ich sprawą oszczędzany jest glikogen mięśniowy, co pozwala przeprowadzić jeszcze dłuższe sesje treningowe. Dodatek wolnowchłanialnego białka jakim jest kazeina, daje możliwość systematycznego dostarczania aminokwasów do odbudowy zniszczonych włókien mięśniowych.

Betaina bezwodna (trimetyloglicyna) – to pochodna choliny, która w sposób pośredni wspiera przyrost masy mięśniowej, biorąc udział w syntezie kreatyny. Ostatni ze związków jest jednym z ważniejszych „magazynów” wewnątrzkomórkowej energii, który ponadto nasila proces biosyntezy białek w komórkach mięśniowych. Co więcej, kreatyna potrafi nawet pełnić rolę inhibitora miostatyny – białka fizjologicznie hamującego przyrost masy mięśniowej.

Betaina jest substancją osmotycznie czynną, co oznacza, iż „pociąga” za sobą wodę, dbając tym samym o dobre nawodnienie mięśni i uczucie „pompy”. Wpływa również na gospodarkę węglowodanowo-lipidową. Za pośrednictwem fosforylacji białka IRS-1, zmniejsza insulinooporność tkanek, poprawiając glikemię, zaś oddziałując na szlak kinaz AMPK, hamuje syntezę lipidów, ograniczając przyrost tkanki tłuszczowej.

Stabilizowany inozytolem krzemian argininy w postaci zastrzeżonej formuły Nitrosigine® stanowi potężne źródło prekursora molekuły pożądanej przez sportowców – tlenku azotu. Związek ten jest wytwarzany bezpośrednio z zasadowego aminokwasu – argininy, w obecności enzymu jakim jest syntaza tlenku azotu. Powstający w śródbłonku naczyń NO jest odpowiedzialny za spadek napięcia ich mięśniówki.

Jeśli proces ten zachodzi w trenowanym mięśniu, prowadzi to do uczucia tzw. „pompy”, co jest wyrazem napływu większej ilości krwi, niosącej ze sobą składniki odżywcze i tlen. Lepsze zaopatrzenie komórek w niezbędne substancje znacząco podnosi siłę podczas treningu i wspomaga regenerację po jego zakończeniu. Dzięki zastosowanemu połączeniu argininy z inozytolem i krzemianem, obserwowany efekt widoczny jest nawet do 6h od zażycia suplementu!

VitaCherry® ’’Sport to kolejna formuła oferowana przez producenta. Zawiera ona wyciąg z wiśni czereśniowej bogatej w naturalne antocyjany. Wykazano, iż ich działanie polega na zmniejszaniu bolesności mięśni i stawów po treningu, przy jednoczesnym tłumieniu powstałych stanów zapalnych. Jest to znaczące wsparcie dla regeneracji, ponadto umożliwia wykonanie równie ciężkiego treningu w krótszym odstępie czasu.

Kofeina – najpopularniejsza substancja pobudzająca, pod względem chemicznym należy do grupy metyloksantyn. O jej faktycznym działaniu przekonuje chociażby fakt, iż jest ona traktowana jako środek dopingujący, gdy jest stosowana powyżej określonej dawki. Przede wszystkim jest ona znana ze swoich właściwości pobudzających. Dzieje się to za sprawą blokowania receptorów purynergicznych w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu nie jest możliwe przyłączenie się do nich uwolnionej z rozpadu ATP adenozyny, powodującej uczucie zmęczenia. Efekt ten nasilony jest przez poprawę transmisji adrenergicznej, zaś zwiększona sekrecja serotoniny może dawać uczucie zniesienia bólu podczas wysiłku.

Warto wspomnieć również o fakcie, iż kofeina w mechanizmie zależnym od cAMP, może nasilać proces lipolizy. Wpływając na adipocyty, zwiększa w nich ilość tego śródkomórkowego mediatora potrzebnego do uruchomienia „machiny enzymatycznej” spalającej zapasy tłuszczu. Wzrost stężenia cAMP jest osiągany poprzez hamowanie rozkładającej go fosfodiesterazy.

Teakryna – wykazuje niemal identyczne działania do kofeiny, jednak warto podkreślić jej indywidualne cechy. Przede wszystkim metyloksantyny podawane razem nasilają efekt swojego działania w postaci pobudzenia i zwiększonej lipolizy. Dodatkowo, teakryna nazywana jest ulepszoną kofeiną, ze względu na fakt, iż nie prowadzi ona do tak szybkiej tolerancji, jak jej pochodna. Można więc zdecydowanie dłużej cieszyć się z dobroci jakie oferuje ta substancja.

Na poziomie molekularnym oprócz blokowania receptorów purynergicznych w ośrodkowym układzie nerwowym, jest odpowiedzialna za usprawnienie transmisji dopaminergicznej. Oddziaływanie z receptorami D1 i D2 skutkuje zwalczeniem ospałości, a także zwiększeniem chęci do działania.

elevATP ™ - to opracowana mieszanka składająca się z prastarego torfu i ekstraktu jabłkowego, która wspiera funkcje energetyczne mitochondriów. Jak donoszą badania naukowe, działanie tej opatentowanej formuły polega na zwiększaniu produkcji ATP w mitochondriach przy jednoczesnym ograniczeniu powstawania wolnych rodników.

Stanowi to potężne wsparcie dla każdego adepta sportów siłowych, gdyż ATP bierze udział przede wszystkim w procesie skurczu mięśni. Jego większa dostępność gwarantuje poprawę siły mięśniowej, a także wspiera procesy anaboliczne odbudowy białek mięśniowych. Dodatkowa ochrona przed wolnymi rodnikami, zapobiega niszczeniu wewnątrzkomórkowych struktur, co mogłoby skutkować gorszą regeneracją mięśni.

Ekstrakt z Huperzia serrata zawiera hupercynę A – substancję przekraczającą barierę krew mózg, a zarazem aktywną w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Jest ona odpowiedzialna za zwiększone uwalnianie acetylocholiny – neuroprzekaźnika, który oddziałuje na kilka typów receptorów, odpowiadając za określony efekt. Dzieje się to w mechanizmie podobnym do niektórych leków - poprzez hamowanie aktywności acetylocholinesterazy, enzymu rozkładającego ten neuromediator.

W obrębie OUN sprawniejsza transmisja cholinergiczna skutkuje zwiększeniem zdolności pamięciowych (poprawa pamięci długo- i krótkotrwałej) i kognitywnych (zwiększona sprawność analityczna wraz z koncentracją). Ponadto, hupercyna A chroni przed toksycznością glutaminianu i reaktywnych form tlenu, działających destrukcyjnie na neurony. Z kolei obwodowo, zwiększona dostępność acetylocholiny dla tkanek powoduje zmniejszenie ciśnienia krwi, a także poprawę wyników siłowych, dzięki jej oddziaływaniu na receptory nikotynowe zlokalizowane na komórkach mięśniowych i ich pobudzanie do skurczu.

W suplemencie obecny jest również kompleks mikroelementów, które odgrywają istotną rolę w koordynowaniu pracy poszczególnych jednostek układu ruchu – tkanki mięśniowej (w tym serca) i nerwowej:

Wapń bierze udział w uwalnianiu neuroprzekaźników z płytki nerwowo-mięśniowej, a także wewnątrz komórek mięśniowych reguluje przesuwanie wobec siebie aktyny i miozyny, tym samym inicjując skurcz.

Sód odpowiada za prawidłową pobudliwość komórek nerwowych, a także odpowiednie nawodnienie komórek, dzięki któremu możliwe jest stworzenie środowiska, w którym zachodzą procesy metaboliczne.

Potas stanowi w ustroju pulę kationów szczególnie ważnych dla serca, gdyż jego zbyt duże i małe stężenie we krwi, skutkuje zaburzeniami rytmu, a nawet zatrzymaniem pracy tego ważnego dla sportowca organu.

Podsumowując, Finaflex Stimul8 Loaded to suplement diety przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które chcą wejść na „wyższy poziom” suplementacji i czerpać z treningów siłowych jeszcze większą satysfakcję z powodu przypływu siły, skupienia, pokonywania własnych barier.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 280 gPorcja jednorazowa: 1 miarka (14 g)Ilość porcji w opakowaniu: 20
w porcji (14 g)zawartość%ZDS
Kalorie40 Kcal3%
Tłuszcze2 g10%
Tłuszcze nasycone2 g< 1%
Węglowodany1 g2%
Białko1 g6%
Wapń75 mg< 1%
Sód10 mg2%
Potas110 mg**
Beta-alanina (jako Carnosyn®)3200 mg**
Vital Blend MCT Power (70% średniołańcuchowych triglicerydów, 30% kazeinianu sodu, mniej niż 2% ditlenku krzemu, Lecytyna słonecznikowa)3000 mg**
Betaina Bezwodna (trimetyloglicyna)2500 mg**
Stabilizowany inozytolem krzemian argininy (jako Nitrosigine®)1500 mg**
VitaCherry® "Sport (cała wiśnia czereśniowa)480 mg**
Kofeina300 mg**
elevATP ™ (pradawny torf, ekstrakt jabłkowy)150 mg**
Teakryna (jako 40% TeaCrine®)125 mg**
Ekstrakt z Huperzia serrata (standaryzowany dla 1% Hupercyny A)10 mg**
Pozostałe składniki

Naturalny i sztuczny aromat, kwas cytrynowy, krzemian wapniowy, kwas jabłkowy, sukraloza, guma arabska, acesulfam potasu (Ace-K), krzemionka, FD&C Yellow #5.

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Progresja siłowa poprzez objętość

Progresja siłowa poprzez objętość

Rola intensywności treningowej Intensywność jako metoda progresji, która jest wysoce specyficzna dla treningu siłowego jest niezbędna do utrzymywania...

czytaj więcej

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof Coffee to wysokokaloryczny napój kawowy, który ma zastąpić śniadanie. Składa się z 1 lub 2 porcji kawy, 2 łyżek (20-30 gramów) masła i 1-2...

czytaj więcej

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@muscle-zone.pl +48 501 537 027