Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
N(R) Niagen N(R) Niagen 90g
Hpn Supplements
209,00 zł
Magazyn: eu

N(R) Niagen 90g

od 3 sztuk tylko: 204,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 180g
209,00 zł z VAT
3,48 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Opatentowana forma rybozydu nikotynamidu
 • Nie powoduje mrowienia i swędzenia
 • Spowalnia procesy starzenia organizmu
 • Klinicznie potwierdzona skuteczność
 • Stabilizuje struktury chromosomów
 • Wspiera metabolizm energetyczny
 • Usprawnia pracę mitochondriów
 • Reguluje gospodarkę glukozową
 • Znacząco podnosi poziom NAD+
 • Przyśpiesza regenerację DNA
 • Działa neuroprotekcyjnie

High Performance Nutrition N(R) Niagen® zawiera opatentowaną formę rybozydu nikotynamidu (NR), będącego pochodną witaminy B3. Suplement skutecznie podnosi poziom dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD), który między innymi wspiera funkcjonowanie mitochondriów, spowalnia procesy starzenia i usprawnia metabolizm energetyczny. Przyjmowanie preparatu znacząco podniesie odczuwalny poziom energii, przywróci młodzieńczy wigor i pomoże utrzymać sprawność intelektualną mimo upływu lat.

Niagen® - opatentowana przez firmę ChromaDex forma rybozydu nikotynamidu, będącą pochodną niacyny (witaminy B3). Jest to pierwsza na świecie forma posiadająca udokumentowaną badaniami klinicznymi skuteczność działania, potwierdzoną przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Adrministration).

Rybozyd nikotynamidu to prekursor do produkcji NAD, który jest związkiem chemicznym powstałym z połączenia adenozynomonofosforanu (AMP) oraz nukleotydu nikotynoamidowego. Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy może występować w formie utlenionej (NAD+) bądź zredukowanej (NADH), a także w formach zawierających reszty fosforanowe przy węglu 2' rybozy nukleotydu adeninowego.

Oddychanie komórkowe
NAD zaangażowany jest w proces oddychania komórkowego, bowiem pełni rolę akceptora elektronów oraz protonów w procesach utleniania. Umożliwia to sprawną wymianę ładunków elektrycznych w mitochondriach, które odpowiedzialne są za zaopatrywanie komórek w tlen oraz produkcję energii. Przyjmowanie prekursorów NAD skutecznie usprawnia produkcję wysokoenergetycznych związków w mitochondriach, korzystnie wpływając na odczuwalny poziom energii i zdolności wysiłkowe.

Spowolnienie procesów starzenia
Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość NAD w organizmie, co może być jednym z czynników odpowiedzialnych za procesy starzenia na poziomie komórkowym. Wykazano, że NAD może aktywować białka zwane sirtuinami, które regulują proces naprawy i odbudowy DNA między innymi za pośrednictwem aktywacji enzymów PARP-1. Zapotrzebowanie na NAD wykazują również enzymy odpowiedzialne za stabilizowanie struktur chromosomów, spowalniając procesy starzenia oraz zmniejszając ryzyko mutacji komórek.

Sprawność metaboliczna
Zwiększony poziom NAD w komórkach korzystnie wpływa na metabolizm energetyczny i przetwarzanie pożywienia na energię. Jego podaż reguluje gospodarkę glukozowo-insulinową, zwiększając wrażliwość tkanek na insulinę oraz obniżając stężenie glukozy we krwi. Badania na gryzoniach wykazały, że suplementacja rybozydu nikotynamidu przy stosowaniu diety wysokotłuszczowej wiązała się z około 60% mniejszym wzrostem masy ciała. Związane jest to z usprawnieniem procesów oksydacyjnych, a także zauważalnie zwiększonym wydatkiem energetycznym.

Poprawa funkcji kognitywnych
Dzięki aktywacji szlaków sirtuin oraz PGC-1α zwiększona podaż NAD może chronić komórki nerwowe oraz opóźniać degenerację aksonów, utrzymując sprawną komunikację w układzie nerwowym. Możliwość przenikania NAD przez barierę krew-mózg sprawia, że usprawniony zostaje również metabolizm energetyczny w hipokampie, czyli obszarze mózgu odpowiedzialnym za pamięć. Dodatkowo ograniczenie aktywności białka BACE1 może niwelować akumulację beta-amyloidu w mózgu, który silnie powiązany jest z neurodegeneracyjną chorobą Alzheimera.

Podsumowując, High Performance Nutrition N(R) Niagen® to skuteczny booster NAD+, zawierający rybozyd nikotynamidu w opatentowanej formie Niagen® o udowodnionej klinicznie skuteczności. Suplement przyczynia się do poprawy funkcjonowania mitochondriów i utrzymania sprawnego metabolizmu energetycznego. Spowalnia także procesy starzenia organizmu, pomaga zachować sprawność intelektualną oraz wpływa na regulację gospodarki glukozowo-insulinowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 90 gPorcja jednorazowa: 1,5 gIlość porcji w opakowaniu: 60
w porcji (1,5 g)zawartość%ZDS
Kalorie0*
Węglowodany netto1 g35%
Błonnik pokarmowy1 g4%
Rybozyd nikotynamidu 125 mg*

Pozostałe składniki

Fruktooligosacharydy. 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027