0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Żelazo BIO 10mg Żelazo BIO 10mg 50 tab.
BeOrganic
44,99 zł

Żelazo BIO 10mg 50 tab.

od 3 sztuk tylko: 44,09 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 170g
Wegetariański
Wegański
44,99 zł z VAT
0,90 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Ekstrakt z liści drzewka curry standaryzowany na zawartość żelaza
  • Naturalne, przyjazne dla układu pokarmowego źródło żelaza
  • Odpowiedni dla osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej
  • Wysoka jakość i organiczne pochodzenie surowca

BeOrganic Żelazo to suplement diety będący źródłem naturalnego żelaza. Zawiera ekologiczny ekstrakt z liści drzewka curry (Bergera koenigii), standaryzowany na zawartość żelaza. Jest dostępny w postaci tabletek przyjaznych osobom na diecie wegetariańskiej i wegańskiej.

Żelazo to mikroelement bez którego ludzki organizm nie będzie pracował prawidłowo. Jest ono zaangażowane niemal we wszystkie najważniejsze procesy biologiczne i stanowi istotny element różnych, bioaktywnych cząsteczek, takich jak enzymy oraz białka. W ustroju występuje w dwóch różnych postaciach (Fe2+ i Fe3+), co pozwala mu pełnić funkcję nie tylko dawcy, ale też biorcy elektronów.

Kluczową rolą żelaza jest udział w tworzeniu hemoglobiny oraz transporcie tlenu w organizmie. Oprócz tego bierze ono udział w syntezie DNA oraz produkcji energii komórkowej. Wspomaga także układ odpornościowy i sprzyja utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologiczne. Może też przyczyniać się do złagodzenia uczucia zmęczenia. Warto pamiętać, że niedobór żelaza zwiększa ryzyko niedokrwistości.

Preparat zawiera naturalne żelazo pochodzenia roślinnego. Jego źródłem jest ekstrakt z liści drzewka curry (Bergera koenigii). Rośliny magazynują żelazo w ferrytynie roślinnej, stanowiącej unikalny kompleks jonów żelaza (III), który otacza naturalna powłoka białkowa. Wydaje się, że w takiej postaci może ono dotrzeć do ludzkiego jelita w nienaruszonym stanie, gdzie jest stopniowo uwalniane i absorbowane. Tym samym zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów, jakie można obserwować w trakcie kuracji żelazem w tradycyjnie stosowanej postaci.

Preparat cechuje się bardzo wysoką jakością. Do jego przygotowania użyto surowca pochodzącego z ekologicznych źródeł. W procesie ekstrakcji wykorzystano się jedynie wodę, bez udziału sztucznych rozpuszczalników czy innych chemikaliów. Końcowy produkt zawiera minimalną ilość dodatków technologicznych, jest przyjazny wegetarianom i weganom.

Podsumowując, BeOrganic Żelazo to preparat z linii BIOVit&Mins®, która prezentuje innowacyjne podejście do suplementacji. Dostarcza wysoce przyswajalne i przyjazne dla układu pokarmowego żelazo w postaci ekstraktu roślinnego. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które stronią od syntetycznych suplementów.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby