Popularne artykuły

10 FIT PRZYKAZAŃ!
Ciekawostki kulinarne

10 FIT PRZYKAZAŃ! 

 

IMG_4259

Trzymanie się do zaleceń zdrowej diety, regularne ćwiczenia, wystarczająca ilość snu i poświęcenie czasu sobie w dobie ciągłej gonitwy i pośpiechu wydaje nam się często niemożliwe. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie trzeba zmieniać wszystkiego w jednej chwili.

W rzeczywistości trick polega na tym, że wystarczą drobne zmiany, aby wdrożyć się na dobre w zdrowy life style.

 

1. Nie głodź się !!!!

Zacznij się racjonalnie odżywiać. Zacznij dzień od sycącego śniadania. Jedz małe porcje, 5 razy dziennie w regularnych odstępach czasu. Urozmaicaj.  Przygotuj posiłki tak, by były one wartościowe we wszystkie najpotrzebniejsze składniki.

 

2. Przestań patrzeć na wagę.

To mit… Waga nie jest wyznacznikiem tego jak wyglądasz. Jestem na etapie zmiany mojej sylwetki. Moja waga stoi a nawet czasem idzie w górę, ale ciało jest szczuplejsze i wygląda zdrowiej.Nie ważn jest ilość kilogramów, a fdakt co te kilogramy tworzy - masa mięśniowa czy tkanka tłuszczowa. Zacznij mierzyć centymetry.

 

3. Uprawiaj sport.

Znajdź coś, co będzie sprawiać Ci przyjemność i radość: rolki, zumba, bieganie czy pływanie. Wszystko zależy od Ciebie. Ważne byś czerpała z tego radość, tylko w ten sposób nie poddasz się przy pierwszym ciężkim dniu czy uczuciu lenistwa.

 

4. Zadbaj o relaks.

To bardzo ważny etap, którego nie można pominąć. Szczególnie gdy podjęłaś się nie tylko aktywności fizycznej ale drastycznej diety. Pozytywne nastawienie są niezbędne, aby efektywnie chudnąć. Tylko mając dostatecznie dużo sił, jesteśmy w stanie przetrwać trudy diety i nie traktować tego okresu jako okresu pełnego wyrzeczeń.

 

5. Dobry planning to podstawa - zorganizuj sobie dzień.

W ten sposób zawsze znajdziesz czas na wszystko. Na pracę, szkołę, spotkania z przyjaciółmi i aktywność fizyczną czy przygotowanie zdrowych posiłków.

 

6. Obserwuj swój organizm.

Przyjrzyj się co jest odpowiednie dla Ciebie. Jakie aktywności są dla Ciebie najbardziej efektywne i czy sprawiają Ci radość. Czy dany posiłek był odpowiedni- czułaś się nasycona i lekka czy może przejedzona. A może powinnaś zrobić dzień przerwy od treningów  bo twoje ciało odczuwa wielkie  zakwasy i potrzebuje regeneracji. To i nie tylko to, musisz zaobserwować sam, tylko Ty znasz siebie najlepiej.

 

7. Pij wodę!

Składamy się w 70% z wody, aby nadrobić codzienną stratę wody powinniśmy pić od 1,5 do 2 litrów wody.

 

8. Wysypiaj się!

Dobra regeneracja to podstawa! Krótki sen wpływa na wystąpienie zmian dotyczących wydzielania hormonów, które wpływają na poczucie głodu. Krótki sen nasila poczucie głodu.

 

9. Kochaj Siebie!

Odchudzanie zaczyna się w głowie. To nie jest związane tylko z samą dietą. Musisz skupiać się na swoich potrzebach, świadomie decydujesz o tym co i kiedy jesz. Musisz dbać o to by Twoje emocje były pozytywne, bo to emocje są powodem objadania się. Uwierz w swoje możliwości i w ten sposób poprawisz jakość swojego życia.

 

10. Wprowadzaj zmiany małymi kroczkami.

Nie musisz robić od razu wszystkiego na raz., aby zmienić i doskonalić swoje życie na lepsze. Wystarczy,że odważysz się na mały krok. Taką kolejną zmianę co jakiś czas wprowadzaj w swoim życiu. Tak osiągniesz zamierzony sukces. Bądź cierpliwa, nie rezygnuj przy pierwszej przeszkodzie lub złamaniu.  Nawet jeśli któryś z tych małych kroków nie przyniesie CI zamierzonego efektu, nie przestawaj. Następny krok się uda, bo posiadasz doświadczenie z poprzedniego kroku.

 

Tworzenia zdrowego stylu życia nie musi oznaczać drastycznych zmian .

W rzeczywistości , drastyczne kroki prawie zawsze prowadzą do porażki. To drobne zmiany doprowadzą Cię do wielkich korzyści, a zatem weź dfo serducha te 10 fit przykazań i zacznij żyć zdrowo od dziś !

 

Sandra Dominiuk Trener Personalny

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *