Popularne artykuły

Najlepsze opaski monitorujące aktywność fizyczną!
Healthy Lifestyle

Najlepsze opaski monitorujące aktywność fizyczną! 

W dzisiejszych czasach bycie aktywnym stało się niezwykle modne i popularne. Biegamy, trenujemy na siłowni, chodzimy na pilates, na jumping i na inne sporty, które pozwalają nam wyglądać fit, mieć dobrą kondycję, odpowiednią wytrzymałość. Decydując się na daną dyscyplinę sportu, oddajemy się jej w pełni, poświęcamy na to czas, wydajemy pieniądze na niezbędne akcesoria, w końcu robimy plany treningowe, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Dziś w temacie aktywności, ale ze zwróceniem uwagi na produkty, które podbijają rynek i wybierane są przez coraz większą grupę aktywnych osób. O ile chodzenie i zerkanie w aplikacje liczące kroki na smartfonie bywa mniej wygodne, o tyle opaski naręczne są świetnym i ergonomicznym rozwiązaniem! Inteligentne opaski monitorujące aktywność to prawdziwy bestseller ostatnich miesięcy. Dzięki nim możemy kontrolować tak naprawdę wszystko, zwracając przy tym uwagę na nasze zdrowie, ale i na ciągły rozwój, czyli poprawę naszych wysiłków i intensywnej pracy nad własnym ciałem. Poniżej przedstawimy jakie opaski warto wybrać i które warte są wydanych na nie pieniędzy. Zapraszamy.

Opaski sportowe do 200 PLN

Xiaomi Mi Band 3

Model wręcz doskonały, który kosztuje niewiele, a posiada wszystkie cechy określające go mianem idealnego. Ekran OLED o przekątnej 0,78cala, niezwykle jasny, czytelny, wodoodporny. Sprawdza się przy każdego rodzaju aktywności, nawet podczas nurkowania do 50 metrów. Nosząc go zyskamy takie informacje, jak puls, przebyty dystans, liczba kroków, monitorowanie snu - dlaczego warto kontrolować swój sen poczytasz tutaj. Co więcej opaska taka ukazuje nam aktualną pogodę, wskazuje godzinę, wyświetla treści powiadomień z telefonu. Interfejs jest bardzo przejrzysty, a konfiguracja Xiaomi Mi Band 3 - banalna. I na koniec niezwykle ważny element - długa żywotność baterii pozwalająca wytrzymać na pełnym doładowaniu nawet kilka dni. Wygląda designersko, daje możliwość wymiany opasek, a do tego każdego dnia, niezależnie od tego, czy jesteśmy aktywni,  czy też nie sprawdza się w swojej roli fenomenalnie.

Huawei Band A2

Jeżeli chcemy uzyskać opaskę tanią, designerką, ale i spełniającą swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe, to bez wątpienia ten model okaże się być zakupem trafionym w dziesiątkę. Największą zaletą tego zegarka jest duży wyświetlacz, który ma aż 0,9 cala przekątnej. Opaska jest wodoodporna, wyświetla liczbę przebytych kroków, jakość snu, pomiar pulsu i wszelkie informacje niezbędne każdej aktywnej osobie. Bateria wytrzymuje kilka dni, a pełne jej naładowanie trwa zaledwie 1,5 godziny.

Xiaomi Mi Band 2

Jest to model starszy, niż jego już następca, ale nadal cieszący się niezwykle dużą popularnością na rynku. Przekątna wyświetlacza ma 0,4 cala, a więc jest nieco mniejsza niż Xiaomi Mi Band 3, ale funkcjami nie odstępuje – aktualna godzina, ilość przebytych kroków, pulsometr, pomiar snu. Jest to zegarek wodoodporny z możliwością wymiany opaski, z wyświetlaniem powiadomień z telefonu. Jeśli tani zegarek z podstawowymi funkcjami ten spełni swoje zadania na medal.

Garmin Vivofit

Skoro Garmin to już wiemy, czego możemy się spodziewać, bowiem marka mówi sama za siebie. Rewelacyjna opaska monitorująca aktywność z wieloma niezwykle wartymi uwagi funkcjami. Na zegarku tym można wyznaczyć sobie określone cele i każdego dnia do nich dążyć, tym samym motywując się do bycia aktywnym. Ekran ma 0,39 cala, jest wodoodporny, posiada akcelerometr. Można połączyć go z opaską monitorującą puls, a do tego współdziała z portalem Garmin Connect, dzięki czemu możemy rywalizować z innymi trenującymi. Produkty firmy Garmin cieszą się bardzo szczegółowym odczytem danych.

Manta SWT 9303

Polska marka, która oferuje naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt. Ten model to 0,93 cala wyświetlacz, który jest bardzo czytelny, pokazuje godzinę, powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, ma ciekawe funkcje fitnessowe. Liczy kroki, pokazuje tętno i liczbę spalonych kalorii. Zaletą jest na pewno opcja Anti Lost, z którą łatwo będzie nam taki zegarek znaleźć, jeśli go zgubimy lub nie wiemy, gdzie jest. Wodoodporny, posiadający akcelerometr, monitorujący sen. Dobry produkt w niskiej cenie.

iWoWn I6

Jeśli chcemy zyskać opaskę, która oryginalnie wygląda, a do tego spełnia najważniejsze funkcje to na pewno ten model wpisuje się w te ramy wyśmienicie. Nowoczesny, z dużym ekranem OLED i możliwością ustawienia aż pięciu motywów graficznych. Wodoszczelny, pokazuje powiadomienia z telefonu, funkcja zdalnego wyzwalania migawki aparatu w telefonie. Bateria wystarcza na siedem dni pracy. Mamy tutaj czujnik ruchu, funkcję ANti-Lost w razie zgubienia opaski, licznik kalorii, krokomierz i analizę snu. Plusem jest także wibracja, która informuje nas o najważniejszych rzeczach.

GoClever Maxfit

Ciekawy model dla wszystkich osób aktywnych, którzy poszukują inteligentnej opaski. Ta propozycja ma 0,96 cala, ukazuje dane dotyczące ciśnienia krwi i rytmu serca. Wodoodporny, pokazuje powiadomienia z telefonu, ma funkcję wyzwalania zdjęć wykonywanych telefonem. Doskonałej jakości bateria starcza na 10 dni. Wszystko co niezbędne dla aktywnych zawarte jest w tym jednym modelu.

Wśród proponowanych modeli z całą pewnością każdy będzie mógł znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie, dzięki któremu monitorowanie swojego aktywnego stylu życia będzie miłe, przyjemne i efektowne. Każdy z tych wyborów nie kosztuje wiele, a daje nam maksimum różnorodnych możliwości.

Powiązane artykuły

2 Comments

  1. damiannn2

    Ja mogę polecić BFit z Lamax, bardzo fajnie się sprawuje, chociaż teraz wyszła wersja PRO i myślę o przesiadce, chociaż robię mały research czy coś innego jest, ale raczej pozostanie w rodzince 😛

  2. Mona

    A dla mnie dobra jest FW15 Square, kumpela ją poradziła i rzeczywiście sprawdza się bardzo dobrze podczas treningów,

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *