Popularne artykuły

BO ŚPIĄCA KRÓLEWNA WIEDZIAŁA CO ROBI!
Blogi Treningowe

BO ŚPIĄCA KRÓLEWNA WIEDZIAŁA CO ROBI! 

11148665_434658316702925_7932752765254218749_n

Dobra wiadomość dla wszystkich Śpiochów (taaak , ja też jestem happy!). Mamy pełne przyzwolenie do tego żeby spać długo, ba, musimy spać odpowiednio długo, żeby  Nasze ciałko nabrało ślicznych kształtów! Aby osiągnąć maksymalne rezultaty po ciężkim treningu trzeba dać organizmowi czas na regenerację między kolejnymi treningami. Jedynym i niezastąpionym sposobem na to jest zapewnienie odpowiedniej ilości snu.

Co to znaczy „odpowiedniej”? Indywidualne zapotrzebowanie na sen każdego z Nas waha się w przedziale 6-10h. Jeśli każdego poranka czujesz się świeżo Kobietko, to oznacza to ,że minionej nocy spałaś dostatecznie długo. Rozrost naszych mięśni wiążę się z wyczerpaniem energii mięśniowej. Odbudowa tych zasobów wymaga czasu i wypoczynku.

Czemu regeneracja jest tak bardzo ważna? W trakcie treningu „psujemy” nasze włókna mięśniowe i w zależności od regeneracji i dostarczenia odpowiednich składników odżywczych włókna naprawiają się, uzupełniają się i odbudują się silniejsze, grubsze, a za czym idzie Nasz mięsień okazalszy!

Baby zapamiętać - mięśnie rozrastają się podczas wypoczynku, a sen odgrywa niesłychanie ważną rolę w tym procesie! To właśnie podczas snu wydzielany jest hormon wzrostu - hormon, który stymuluje rozrost mięśni i jednocześnie redukuję tłuszczyk. Reasumując, dobry sen w nocy jest warunkiem pozwalającym Nam „dawanie z Siebie wszystkiego na treningu”. Poza tym cudownie jest łączyć przyjemne z pożytecznym, a kto nie lubi spać!? Ehhh... śpiąca królewna wiedziała co robi!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *