Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
KetoCaNa KetoCaNa 305g
Keto Sports
299,00 zł
Magazyn: eu

KetoCaNa 305g

od 3 sztuk tylko: 293,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 400g
Bez glutenu
Ketogeniczny
299,00 zł z VAT
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Egzogenne źródło ciał ketonowych
 • Wspiera efektywność diet wysokotłuszczowych
 • Poprawia zdolności kognitywne
 • Łatwo przyswajalne paliwo dla mózgu i mięśni
 • Wspiera pracę mitochondriów
 • Zmniejsza zapotrzebowanie komórek na tlen
 • Poprawia transmisję układu GABA
 • Wykazuje właściwości nootropowe
 • Poprawia efektywność treningową
 • Nie zawiera barwników ani konserwantów
 • Wolny od glutenu i laktozy

KetoSports KetoNaCa to suplement diety zawierający mieszankę soli sodowych i wapniowych beta-hydroksymaślanu.

Beta-hydroksymaślan (BHB) – jedno z ciał ketonowych, obok acetonu i acetylooctanu. Wytwarzany jest z acetooctanu głównie w wątrobie, w momencie gdy mocno opada poziom glukozy we krwi, stanowi wtedy alternatywne źródło energii dla komórek. Synteza ciał ketonowych wzrasta podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, głodówki oraz diety z mocną restrykcją węglowodanów.

Wsparcie dla mitochondriów
Mitochondria określane są komórkowymi elektrowniami i zasilają całe nasze ciało. Warto zatem o nie dbać, by cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Ciekawą właściwością ciał ketonowych jest stymulacja biogenezy mitochondriów, czyli wzrost ich liczebności w komórkach, a co za tym idzie poprawa gospodarki energetycznej. Jednak nie jest to koniec możliwości BHB. Kolejnym plusem jest zwiększenie produkcji NADPH i ograniczenie stresu oksydacyjnego w mitochondriach. Praca mitochondriów jest wspierana także samą dostawą substratów energetycznych, dzięki czemu cząsteczki ATP mogą być sprawniej wytwarzane.

BHB jako suplement przedtreningowy
Podaż BHB przed planowaną aktywnością fizyczną jest najprawdopodobniej najpopularniejszym zastosowaniem tego suplementu, ze względu na możliwość obniżenia zapotrzebowania na tlen i większej wydolności komórek mięśniowych. Egzogenne ciała ketonowe pozwalają dostarczyć paliwa, które znacznie zwiększa ilość dostępnego dla mięśni ATP, co przekłada się na możliwość dłuższej i intensywniejszej pracy.

Właściwości nootropowe ciał ketonowych
Jednym z elementów definicji środka nootropowego jest działanie neuroprotekcyjne. BHB może się pochwalić taką właściwością, ze względu na wzrost koncentracji BDNF, czyli neurotropowego czynnika pochodzenia mózgowego, który jest indukowany inhibicją deacetylaz histonowych. Jest to szczególnie widoczne przy przedtreningowym zastosowaniu BHB, gdyż wtedy następuje znaczny wzrost koncentracji BDNF w hipokampie w odpowiedzi na wysiłek. Warto wspomnieć, że wiele leków przeciwdepresyjnych część swoich efektów zawdzięcza właśnie zdolności do podnoszenia poziomu tego związku. Wskazuje to, że ciała ketonowe mogą przynosić potencjalne korzyści również w przypadku zaburzeń depresyjnych i obniżenia nastroju.

BHB efektywnie przekracza barierę krew-mózg, a jego działanie może być odczuwalne już po 30 minutach od spożycia. Szybki wzrost łatwo dostępnej energii dla neuronów skutkować może większą efektywnością pracy mózgu i sprawniejszym myśleniem. Ciała ketonowe odpowiadają także za poprawę przekaźnictwa układu GABA. Ten mechanizm odpowiada za lepsze samopoczucie bez dręczących myśli, zmniejszenie lęków, a nawet potencjał redukujący częstotliwość ataków w epilepsji i hamowanie ekscytotoksyczności neuronów.

Oprócz tego beta-hydroksymaślan ma także potencjał przeciwzapalny i może powodować wzrost koncentracji enzymów antyoksydacyjnych. To sprawia, że możliwe jest utrzymanie wyższej ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu przez dłuższy czas, włączając w to lepsze zdrowie układu nerwowego.

Łatwiejsza adaptacja i utrzymanie diety ketogenicznej
Adaptacja do diety ketogenicznej często wiąże się z początkowymi zmaganiami z gorszym samopoczuciem i ogólnym spadkiem kondycji organizmu, a nawet objawami grypopodobnymi. Stan ten zwykło się określać mianem keto flu. Wynika to z przejściowego stanu niedoboru energii, gdy odcinamy łatwy dostęp do glukozy lecz jeszcze nie mamy możliwości efektywnego korzystania z ciał ketonowych.

Dostarczenie soli beta-hydroksymaślanu z zewnątrz pozwala na małe oszukanie fizjologii i utrzymanie wysokiej dostępności energii nawet w tym trudnym, przejściowym okresie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie dobrego nastroju i energii bez przerywania treningów i zmuszania się do wykonywania codziennych aktywności. Dodatkową korzyścią jest dostarczanie wraz z BHB sodu i wapnia, gdyż podczas diety ketogenicznej zapotrzebowanie na elektrolity znacznie wzrasta, a ich niedobór również może być przyczyną wielu dolegliwości.

KetoSports KetoNaCa polecany jest szczególnie osobom praktykującym dietę wysokotłuszczową i ketogeniczną, z pobudek sportowych i zdrowotnych. Może być pomocny zarówno w ramach przyspieszenia adaptacji i redukcji jej niekorzystnych objawów, jak i w celu poprawy osiągów sportowych i pracy mózgu już po pełnym zaadaptowaniu do ketozy.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 305 gPorcja jednorazowa: 19 g (jedna czubata miarka)
w porcji (19 g)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna68 kcal
Całkowita zawartość tłuszczu0 g0%
Cholesterol0 g0%
Sód1,3 g54%
Węglowodany0 g0%
Białko0 g0%
Beta-hydroksymaślan (BHB)11,7 g-
Wapń1,15 g115%

Pozostałe składniki

Kwas Cytrynowy, Naturalne Aromaty, Stewia

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027