Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
KetoForce KetoForce 480 ml
Keto Sports
299,00 zł
Magazyn: eu

KetoForce 480 ml

Ketogeniczny
299,00 zł z VAT
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Egzogenne źródło ciał ketonowych
  • Ogranicza konsumpcję tlenu podczas treningu
  • Redukuje stany zapalne i stres oksydacyjny
  • Poprawia funkcje poznawcze
  • Może hamować nadmierny apetyt
  • Zwiększa biogenezę mitochondriów
  • Wspiera adaptację do diety ketogenicznej
  • Mieszanka soli potasowej i sodowej BHB
  • Wygodna, płynna forma

KetoSports KetoForce to suplement diety zawierający mieszankę soli sodowych i potasowych beta-hydroksymaślanu (BHB) w formie płynnej.

Beta-hydroksymaślan – znany też jako 3-hydroksymaślan, jest jednym z ciał ketonowych produkowanych przez wątrobę w stanach niedoboru glukozy – podczas intensywnych treningów, głodówek i mocnych restrykcji kalorycznych oraz w czasie diety ketogenicznej. Beta-hydroksymaślan wytwarzany jest z acetooctanu z udziałem enzymu dehydrogenazy beta-hydroksymaślanu.

Wspomaganie zdolności wysiłkowych
Przyjęcie porcji KetoForce powoduje wzrost ciał ketonowych we krwi przez okres 2,5 do 3 godzin, co stwarza idealne warunki by przyjmować go przed planowanym treningiem, co jest chętnie praktykowane przez wielu adeptów sportu, szczególnie dyscyplin wytrzymałościowych. Korzyści BHB w ujęciu treningowym wynikają nie tylko z dostarczenia dodatkowego substratu energetycznego, ale też ze zmniejszenia zapotrzebowania na tlen. Większa efektywność pracy mitochondriów i wzrost dostępnych zasobów ATP oznaczają większą wydolność mięśni i możliwość ich dłuższej pracy bez zmęczenia.

Potencjał nootropowy ciał ketonowych
Poza wspomaganiem zdolności wysiłkowych, BHB przyczyniać się może także do sprawniejszej pracy mózgu. Po raz kolejny jest to zasługą łatwej dostępności do energii, która jest szybko wykorzystywana w neuronach ze względu na sprawne przekraczanie bariery krew-mózg.

Ze względu na właściwość inhibicji deacetylaz histonowych, beta-hydroksymaślan może podnosić poziom neurotropowego czynnika BDNF (brain-derived neurotrophic factor) w hipokampie, szczególnie gdy jest połączony z treningiem siłowym. Z tego względu przyczynia się do sprawniejszej neurogenezy. Aktywność BDNF wiązana jest także z działaniem przeciwdepresyjnym. Stymulacja czynników neurotropowych przynosi znaczne korzyści również w zaburzeniach zdolności kognitywnych. Neuroprotekcyjne działanie suplementów z solami beta-hydroksymaślanu polega także na zmniejszaniu ekscytotoksyczności neuronów, czyli ich śmierci spowodowanej nadmiernym pobudzeniem.

Bardzo ciekawym efektem diet ketogenicznych, wynikającym z działania BHB jest poprawa transmisji układu gabaergicznego. Właśnie ta właściwość diet wysokotłuszczowych z mocnym ograniczeniem węglowodanów odpowiada za redukcję częstotliwości ataków w epilepsji. W praktycznym ujęciu wzrost stężenia GABA oznacza zmniejszenie lęków, redukcję stresu, większy spokój ducha i mniej dręczących myśli. Pozwala się także wyciszyć i poprawić jakość snu.

Poprawa ogólnej kondycji zdrowotnej
Okazuje się, że ciała ketonowe mają korzystny wpływ na regulację procesów zapalnych, które w dłuższej perspektywie mogą przynosić opłakane skutki. Otóż BHB hamuje aktywność kompleksów białkowych NLRP3, które uwalniają prozapalne cytokiny. BHB wpływa także na większą aktywność kinazy AMPK, która aktywna jest podczas niedoboru energii, a odpowiada za znaczną część prozdrowotnych właściwości postów leczniczych.

Za dobre zdrowie i długowieczność w dużej mierze odpowiada także dobra kondycja mitochondriów. Również w tym aspekcie zdrowia sole BHB mogą przynieść nam korzyści. Regularne stosowanie może się przyczyniać do wzrostu biogenezy mitochondriów, czyli zagęszczenia ich ilości w komórkach. Dodatkowym plusem jest zwiększenie produkcji NADPH i ograniczenie stresu oksydacyjnego w mitochondriach. Poprawę oddychania mitochondrialnego i syntezy ATP stwierdzono nawet w modelu choroby Parkinsona, co w połączeniu z działaniem ochronnym na neurony dopaminergiczne pozwala na poprawę stanu pacjentów.

Sprawniejsza adaptacja do diety ketogenicznej
Proces adaptacji do tego protokołu żywieniowego często bywa ciężko znoszony, ze względu na tymczasową niską dostępność energii, która do tej pory była czerpana głównie z glukozy. Objawiać się to może lekkim bólem głowy, zmęczeniem i spadkiem ogólnej kondycji organizmu. Niektórzy raportują objawy podobne do tych towarzyszącym grypie, co określa się mianem keto flu.

Dostarczenie egzogennych ciał ketonowych pozwala na pominięcie etapu ograniczonego dostępu energii, pozwalając na szybszą adaptację i ograniczenie nieprzyjemnych symptomów. Dodatkowa obecność sodu i potasu pozwala uzupełnić deficytowe na tej diecie elektrolity, co również sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji. Dzięki temu nie ma również potrzeby zmniejszania intensywności treningów, gdyż przy podaży egzogennych ciał ketonowych mięśnie mogą nadal pracować na wysokich obrotach.

KetoSports KetoForce polecany jest osobom pragnącym podnieść poziom energii, zwłaszcza podczas diet z restrykcją węglowodanową. Szczególnie dobrze sprawdza się w trakcie adaptacji do diety ketogenicznej, w celu przyspieszenia tego procesu oraz zmniejszenia intensywności potencjalnych dolegliwości temu towarzyszących. Znaczne korzyści przynosi także jako wspomaganie efektywności treningów i pracy umysłowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 480 mlPorcja jednorazowa: 3 pełne nakrętki (30 ml)
w porcji (30 ml)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna55 kcal-
Całkowita zawartość tłuszczu0 g0%
Cholesterol0 g0%
Sód1,6 g67%
Węglowodany0 g0%
Białko0 g0%
Beta-hydroksymaślan (BHB)11,7 g-
Potas1,6 g46%

Pozostałe składniki

Woda, Kwas Cytrynowy i/lub Wodorotlenek Sodu

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027