Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
PX Ketotropin PX Ketotropin 120 kaps.
Finaflex
99,00 zł
Magazyn: eu

PX Ketotropin 120 kaps.

Finaflex 5 (1 opinii)

od 3 sztuk tylko: 97,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Ketogeniczny
99,00 zł z VAT
3,30 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Sprzyja poprawie wydolności umysłowej i fizycznej organizmu
 • Korzystnie wpływa na wrażliwość komórek na insulinę
 • Pomaga w regulacji zaburzeń rytmu dobowego
 • Dostarcza egzogennych związków ketonowych
 • Stanowi źródło energii w diecie ketogenicznej
 • Wpływa na wzrost efektywności treningu
 • Pomaga zwiększyć wydolność organizmu
 • Wykazuje właściwości przeciwzapalne
 • Usprawnia adaptację do stanu ketozy
 • Sprzyja lepszej tolerancji glukozy
 • Działa neuroprotekcyjnie

Finaflex PX Ketotropin to suplement diety zawierający β-hydroksymaślan w dawce 2g na porcję, w dobrze przyswajalnej formie soli wapniowej oraz minerały, których nadmierna utrata często towarzyszy procesowi ketoadaptacji – wapń i potas.

Preparat dostarcza egzogennych związków ketonowych, które przyczyniają się do szybszej adaptacji do ketozy oraz stanowią źródło energii w diecie ketogenicznej. Produkt wspomaga sprawność fizyczną i psychiczną, działając pozytywnie na siłę mięśni, wydolność organizmu i funkcjonowanie układu nerwowego.

β-hydroksymaślan (BHB) jest związkiem należącym do ciał ketonowych, naturalnie powstającym w wątrobie z acetylo-CoA, pozyskanego w procesie lipolizy tkanki tłuszczowej. Substancja ta powstaje w stanach katabolicznych i przy niskim poziomie insuliny we krwi.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Mega produkt w sumie nie tylko dla tych na KETO.
23/10/2018 ManMan

Po uwolnieniu β-hydroksymaślanu do krążenia, może on zostać utleniony do acetooctanu i w tej postaci stanowić źródło energii metabolicznej dla serca, mięśni szkieletowych i nerek. Mózg adaptuje się do ciał ketonowych, jako alternatywnego źródła energii dla glukozy.

β-hydroksymaślan wpływa pozytywnie na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego. Wykazano, że związek ten, wytwarzany pod wpływem wysiłku fizycznego, pobudza ekspresję BDNF - neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego. Jest to uwalniane przez neurony białko należące do grupy czynników wzrostu nerwów, wpływający na prawidłowe funkcjonowanie m.in. neuronów dopaminergicznych i cholinergicznych. Dostarczony z zewnątrz BHB wykazuje takie samo działanie jak endogennie wytworzony związek, tym samym wpływając korzystnie na sprawność umysłową oraz wykazując właściwości przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.

BDNF i inne neurotropowe czynniki wzrostowe hamują działanie substancji neurotoksycznych. Niektóre koncepcje zakładają zmniejszenie wytwarzania BDNF w chorobie Parkinsona, pląsawicy Huntingtona i innych zaburzeniach układu nerwowego. Ponadto powstawanie szlaków pamięciowych w hipokampie jest związane z nasileniem wytwarzania BDNF.

β-hydroksymaślan wpływa na redukcję stanów zapalnych. Wykazano, że związek ten bezpośrednio hamuje inflamasom NLRP3 (kriopirynę). Inflamasom to duży białkowy kompleks prozapalny, prowadzący do wytwarzania cytokin prozapalnych, m.in. IL-1β. Zaburzenia w obrębie NLPR3 skutkują m.in. nasiloną wrażliwością na zakażenia grzybicze, zmiany degeneracyjne stawów oraz tzw. choroby autozapalne.

β-hydroksymaślan poprawia wrażliwość komórek na insulinę. Z powstawaniem inflamasomu związany jest stres retikulum endoplazmatycznego, prowadzący do wytwarzania wolnych rodników i gromadzenia białek o wadliwej budowie. Stres retikulum endoplazmatycznego, hamując sygnalizację insulinową, może doprowadzić do insulinooporności, a następnie hiperglikemii. BHB powoduje zahamowanie aktywności białek stresu retikulum endoplazmatycznego, łagodząc stany zapalne i wpływając na poprawę insulinowrażliwości.

β-hydroksymaślan wspomaga normalizację zachwianego rytmu okołodobowego. BHB wpływa hamująco na część współczulną autonomicznego układu nerwowego za pośrednictwem receptorów GPR41. Układ współczulny odpowiada za pobudzenie i mobilizację organizmu. Największe zagęszczenie receptorów GPR41 obserwowane jest w SCG (zwoju współczulnym), nerkach, śledzionie i rdzeniu nadnerczy. Ponadto hamowanie GPR41 w adipocytach ogranicza wyrzut leptyny.

W prawidłowym rytmie dobowym obserwuje się obniżenie ciśnienia krwi w nocy, spowodowane mniejszą aktywnością układu współczulnego. Zaburzenia objawiające się nadmierną aktywnością układu współczulnego mogą być związane z rozwojem wielu chorób układu krążenia. Ketonemia, działając hamująco na tę część układu autonomicznego, wpływa na obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi.

Ciała ketonowe przyczyniają się zwiększenia efektywności treningu. BHB przyjęty na 30 minut przed planowanym treningiem zwiększa poziom energii. Pod wpływem ciał ketonowych następuje zmniejszenie zapotrzebowania organizmu na tlen, co przekłada się na lepszą wydolność i wydajność treningu. Ponadto wykazano, że podczas wysiłku fizycznego następuje akumulacja BHB w hipokampie, skutkując stymulacją wytwarzania wyżej opisanego BDNF.

Podczas adaptacji organizmu do ketozy należy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie optymalnej podaży minerałów – wapnia, potasu, magnezu i sodu. Dieta ketogeniczna powoduje zwiększoną utratę wody z organizmu, a wraz z nią utratę minerałów. Niedobór elektrolitów i odwodnienie objawiają się uczuciem zmęczenia i rozdrażnienia, często mylnie utożsamianymi z „odcięciem” organizmu od glukozy. Nie bez powodu zatem w preparacie dodatkowo znajduje się wapń oraz potas.

Wapń niemal całkowicie (99%) jest w organizmie zmagazynowany w kościach i jest jednym z podstawowych nieorganicznych składników kości. Wapń bierze udział w reakcji skurczu mięśni gładkich i serca. Jako przekaźnik II rzędu stanowi wewnątrzkomórkowy przekaźnik sygnału, warunkując m.in. optymalną pobudliwość synaps układu nerwowo-mięśniowego. Odpowiednia podaż wapnia hamuje procesy lipogenezy, a nasila termogenezę, lipolizę i oksydację lipidów, promując wytwarzanie ciał ketonowych.

Potas jest głównym kationem płynu wewnątrzkomórkowego, wpływając na utrzymacie optymalnego ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych. W największych ilościach obecny jest w tkance mięśniowej, kościach, wątrobie i erytrocytach. Potas jest niezbędny dla prawidłowego przebiegu procesów kurczenia mięśni oraz przekazywania impulsów w układzie nerwowym i mięśniowym. Wzrost poziomu potasu, w przeciwieństwie do sodu, zmniejsza sztywność naczyń krwionośnych, co odgrywa rolę w regulacji ciśnienia tętniczego krwi. Niedobór potasu jest szczególnie groźny dla serca, powodując częstoskurcz oraz zaburzenia czynności mięśni.

Podsumowując, Finaflex PX Ketotropin to produkt wpływający pozytywnie na adaptację organizmu, zwłaszcza mózgu, do stanu ketozy. Polecany jest zwłaszcza osobom będącym na diecie ketogenicznej, wysokotłuszczowej lub niskowęglowodanowej

Sposób użycia
Producent
Recenzje (1)

Skład

Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 4 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji (4 kapsułki)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna5
Wapń318 mg24%
Potas (Cytrynian tripotasowy, monohydrat)29 mg

Pozostałe składniki

Kapsułka (Żelatyna, dwutlenek tytanu, erytrozyna, błękit brylantowy FCF), stearynian magnezu, ditlenek krzemu.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027