Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Phosphatidylserine 100mg Phosphatidylserine 100mg 60 softgels
Doctor's Best
139,00 zł
Magazyn: eu

Phosphatidylserine 100mg 60 softgels

Waga wysyłki: 200g
Bez glutenu
Wegetariański
Wegański
139,00 złz VAT
2,32 zł / porcja
Opis produktu
 • Skuteczna dawka w jednej kapsułce
 • Kompleks fosfolipidów
 • Pozytywnie wpływa na pamięć
 • Poprawia funkcje kognitywne
 • Może redukować zmęczenie
 • Chroni układ nerwowy
 • Wpływa na nastrój
 • Składnik błon komórkowych
 • Moduluje reakcję stresową
 • Wspiera działanie układu nerwowego
 • Może obniżać kortyzol

Doctor’s Best Phosphatidylserine to suplement diety zawierający 100mg fosfatydyloseryny (PS) z dodatkiem fosfatydylocholiny, glikolipidów i MCT w jednej kapsułce.

Fosfatydyloseryna – jest glicerofosfolipidem będącym pochodną seryny, wchodzącym w skład błon komórkowych. Pełni kluczową rolę w procesie sygnalizacji komórkowej. Jest chętnie wykorzystywana w suplementach diety mających na celu usprawnienia zdolności umysłowych i poprawę pamięci.

Modulowanie reakcji na bodźce stresowe
Stres jest naszym nieodłącznym, życiowym partnerem. Jednak warto, by nie zacieśniać z nim relacji i trzymać go w pewnym dystansie. A warto, ponieważ tak jak ze wszystkim w życiu, nadmiar stresu  będzie miał działanie destrukcyjne, które finalnie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi.

W obliczu ciągłej ekspozycji na bodźce stresowe, należy dołożyć wszelkich starań by reakcja na nie nie była nadmierna. Fosfatydyloseryna jest jednym ze składników, które mają skuteczne i dobrze udokumentowane działanie na tej płaszczyźnie. Warto zauważyć, że PS jest skuteczna zarówno w przypadku stresu psychicznego, jak i fizycznego, np. w postaci ciężkiego treningu czy nadmiernego wysiłku w pracy.

Budowa układu nerwowego
By zachować sprawną komunikację pomiędzy komórkami, muszą mieć one solidnie zbudowaną błonę komórkową, która będzie w stanie odbierać i przekazywać sygnały. Fosfatydyloseryna jest jednym z fosfolipidów budujących błony. Co więcej, pełni doniosłą rolę w przekazywaniu wspomnianych sygnałów. Dzięki temu przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i jego ochrony przed potencjalną utratą właściwości postępującą wraz z wiekiem.

Warto zatem zainteresować się fosfatydyloseryną nie tylko, gdy już narzekamy na dolegliwości związane z wydolnością mózgu, ale także zapobiegawczo gdy czujemy się zdrowi, by ten stan pozostał z nami jak najdłużej.

Działanie prokognitywne
U podstaw nootropowego działania fosfatydyloseryny leży wyżej wspomniany mechanizm usprawniający międzykomórkową komunikację. Jednak warto też wspomnieć o realnych korzyściach wynikających z jej stosowania, które można zauważyć podczas pracy czy nauki.

Fosfatydyloseryna może potencjalnie zwiększać poziom acetylocholiny, zwłaszcza wśród starszych osobników. Jest to neuroprzekaźnik odpowiedzialny głównie za pamięć i koncentrację. Stosujący suplementy z PS raportują wyraźną poprawę w zapamiętywaniu i skupieniu, jest to też jeden z najważniejszych skutków suplementacji.

Wpływ na redukcję zmęczenia, poprawę nastroju i ograniczenie stresu również jest ważnym tematem. Prawidłowy poziom energii i jasność umysłu, który nie jest odciągany od bieżących zadań przez dręczące, negatywne myśli to czynniki, które pozwalają na wydajniejszą pracę i szybszą naukę.

Suplement dla sportowców
Sportowcy to grupa osób, które mogą osiągnąć szczególne korzyści ze stosowania tego suplementu. Najbardziej korzystny jest mechanizm modulowania poziomu kortyzolu, który po intensywnym treningu może osiągać skrajne wartości, co dla stanu mięśni i osiągania progresu w wynikach zdecydowanie nie jest sprzyjające. Jego ograniczanie może przełożyć się na poprawę osiągów sportowych zwłaszcza w długofalowej perspektywie.

Przedtreningowe zastosowanie fosfatydyloseryny wykazuje zdolność do obniżania stężenia kortyzolu pojawiającego się po treningu nawet o 30%! Ma to ogromne znaczenie, gdyż jego nadmierne stężenia mogą upośledzać procesy syntezy białek, przez co regeneracja traci na wydajności, a nasileniu ulec mogą procesy kataboliczne, rozkładające ciężko zbudowaną tkankę mięśniową.

Odnotowano także pozytywny wpływ na wydolność sportową niezależną od działania na kortyzol, między innymi w badaniu przeprowadzonym na kolarzach, w którym stwierdzono dłuższy czas do wyczerpania podczas intensywnego treningu.

Co ciekawe, fosfatydyloseryna wykazuje pozytywny wpływ nawet na osiągi golfistów. Badania wskazują, że stosowanie 200mg fosfatydyloseryny dziennie może pozytywnie wpłynąć na efektywność uderzeń piłeczki w stronę dołka.

Doctor’s Best Phosphatidylserine polecany jest szczególnie intensywnie trenującym sportowcom, by poprawić osiągi i wesprzeć mocno obciążony organizm oraz osobom uczącym się i pracującym umysłowo, w celu usprawnienia pamięci i jasności myślenia. Jest przydatny także dla narażonych na przewlekły stres, by uchronić się przed jego następstwami.

 

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Fosfatydyloseryna (PS, z opatentowanego kompleksu SerinAid)100 mg

Pozostałe składniki

Średniołańcuchowe trójglicerydy, olej sojowy, składniki kapsułki żelowej (żelatyna, gliceryna, woda oczyszczona). 

Fosfatydyloseryna

Informacja

Fosfatydyloseryna jest fosfolipidem, będącym pochodną seryny, odpowiadającym za budowę i funkcjonowanie błony komórkowej. Uczestniczy w wielu reakcjach pobudzających aktywność układu nerwowego, wpływa na lepszą koncentrację, kojarzenie i zapamiętywanie. Wpływa na przebieg procesów anabolicznych i katalitycznych, Skutecznie redukuje poziom kortyzolu, nawet w granicach kilkudziesięciu procent, przy suplementacji seryną fosfatydową, co pozwala na utrzymywać kondycję przez dłuższy okres czasu. Stosowana w suplementacji sportowej i osób aktywnych psychofizycznie w postaci nielicznych preparatów. Za względu na wysoką cenę surowca rzadko używaną przez naszych klientów.

Dawkowanie: 300–800 mg na dobę (zwyczajowo przyjęte w suplementacji).

SerinAid

Informacja

 SeridAid (inaczej fosfatodyloseryna) związek należący do fosfolipidów, występujący w postaci naturalnej w mózgu oraz mleczku sojowym, jest aktywatorem kinazy białkowej C (enzymu zlokalizowanego w mózgu), działającym pozytywnie na układ nerwowy (poprawia funkcje kojarzenia i zapamiętywania oraz koncentrację), podwyższa zdolność odbioru bodźców zewnętrznych i intensyfikuje proces przetwarzania informacji. Fosfatodyloseryna stosowana w pokarmach wpływa na obniżenie poziomu kortyzolu, hormonu katabolicznego zlokalizowanego w tkance mięśniowej, wpływającego ujemnie na procesy metaboliczne, powodującego spadek masy mięśniowej i przyrost tkanki tłuszczowej. Stosowanie fosfatodyloseryny wpływa na tempo rekonwalescencji, powrót do zdrowia po kontuzjach oraz utrzymywanie kondycji psychofizycznej. Preparaty zawierające fosfatodyloserynę stosowane są raczej rzadko ze względu na ich wysoką cenę. SerinAid jest składnikiem niektórych suplementów diety stosowanych przez sportowców i osoby o aktywności umysłowej, dostępnym na www.muscle-zone.pl

Dawkowanie: 300 – 800mg/24h

Ostatnio na blogu

P5P – wysoce biodostępna witamina B6

P5P – wysoce biodostępna witamina B6

5-fosforan pirydoksalu jest aktywną formą witaminy B6, która napędza około 168 istotnych procesów enzymatycznych w naszym...

czytaj więcej

Agmatyna dla zdrowia

Agmatyna dla zdrowia

Dziś poruszymy tematykę bardzo interesującego suplementu jakim jest Agmatyna występująca w sprzedaży m.in. jako siarczan...

czytaj więcej

Podstawy treningu off-season

Podstawy treningu off-season

Jak trenować poza sezonem startowym? Pytanie te często dręczy osoby przyzwyczajone do pracy na wysokiej intensywności i notorycznie bijące rekordy. Część...

czytaj więcej

Kawa z grzybami leczniczymi – Mushroom Cofee

Kawa z grzybami leczniczymi – Mushroom Cofee

Jeśli należysz do grona osób, które uwielbiają aromat czarnego trunku o poranku, lub też doszukują się w nim wsparcia...

czytaj więcej

#21 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Zinc Bisglycinate

#21 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Zinc Bisglycinate

Cynk jest jednym z najważniejszych minerałów w naszej diecie. Nie ulega to żadnym wątpliwościom. Jego odpowiednia podaż w...

czytaj więcej

Dynamika a izometria

Dynamika a izometria

Trening izometryczny nie cieszy się zbytnią popularnością w Polsce, natomiast jest powszechnie znany i stosowany na zachodzie. Z tego też powodu...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027