Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Somatomax Somatomax 280g
Hi-tech
205,00 zł
Magazyn: eu

Somatomax 280g

Hi-tech 3 (1 opinii)

od 3 sztuk tylko: 200,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 300g

Jako alternatywę polecamy:

Magnesium Citrate 120 kaps
Magnesium Citrate 120 kaps
MZ-STORE
29,90 zł
205,00 zł z VAT
10,25 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Wszechstronnie wspiera funkcjonowanie organizmu
 • Może stymulować syntezę hormonu wzrostu
 • Zwiększa tempo procesów regeneracyjnych
 • Poprawia odżywienie tkanek obwodowych
 • Korzystnie wpływa na funkcje kognitywne
 • Wspiera sprawność energetyczną ustroju
 • Stymuluje wydajność układu nerwowego
 • Promuje jakość snu i ułatwia zasypianie
 • Znosi nadmierne napięcie emocjonalne
 • Wspiera sprawność seksualną
 • Zwiększa poziom energii
 • Stymuluje libido

Hi Tech Pharmaceuticals Somatomax® to zaawansowany kompleks substancji aktywnych promujących funkcje umysłowe, sprawność seksualną oraz zdolności regeneracyjne organizmu. Stymuluje także sekrecję ludzkiego hormonu wzrostu.

Produkt ten zawiera 7 składników aktywnych znanych ze swojej istotnej skuteczności. Brak tu substancji o niepotwierdzonej badaniami efektywności, mających tylko dobrze wyglądać w tabeli składu. Preparat został skomponowany tak, aby wielopłaszczyznowo wspierać codzienne funkcjonowanie. Skierowany jest szczególnie do osób narażonych każdego dnia na znaczne obciążenia, zarówno fizyczne, jak i umysłowe. Wspiera podstawowe funkcje ustroju, promuje regenerację, a także może powodować zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu. W skład produktu wchodzą:

Kwas 4-amino-3-fenylobutanowy - powszechnie znany pod nazwą Phenibut, jest substancją stosowaną powszechnie jako środek ułatwiający zasypianie i promujący jego jakość. Jest doceniany szczególnie w krajach wschodniej Europy, gdzie używany jest jako medykament przepisywany często na bezsenność. Jest agonistą receptorów GABAB oraz blokerem podjednostek α2δ napięciowo zależnych kanałów wapniowych, co decyduje o jego wysokiej efektywności. Poza wspieraniem snu, Phenibut stosowany jest również w celu znoszenia nadmiernego stanu napięcia emocjonalnego o podłożu lękowym. Tu również jest wysoce efektywny, do tego stopnia, że stosowany jest w celu uspokajania pacjentów przed zabiegami operacyjnymi. Co istotne, kwas 4-amino-3-fenylobutanowy uważany jest za preparat względnie bezpieczny o niewielkim ryzyku wystąpienia skutków ubocznych.

Kwas gamma-aminomasłowy - popularnie określany skrótowo GABA, jeden z najważniejszych neuroprzekaźników w organizmie człowieka. W układzie nerwowym wykazuje aktywność hamującą. Zaburzenia sekrecji tego neurotransmitera oraz funkcji jego specyficznych receptorów są przyczyną powstawania wielu dysfunkcji, związanych z zaburzeniem równowagi między stanem napięcia, a rozluźnienia tkanek. W suplementacji, stosowany jest w celu wyrównania stanów emocjonalnych organizmu. Znosi nadmierne napięcie, ułatwia koncentrację, promuje stany relaksacji. Korzystnie wpływa na zasypianie i jakość snu, przez co stymuluje procesy regeneracyjne.

Ekstrakt Mucuna Pruriens - znany również jako ekstrakt Świerzbca Właściwego, w suplemencie standaryzowany jest na 50% L-DOPA. Jest to aminokwas stanowiący prekursor dla niezwykle istotnego neuroprzekaźnika, dopaminy. Dostarczając substratu do syntezy tego neurotransmitera, promuje się jego funkcjonalność w ustroju, która jest wieloaspektowa, ze względu od lokalizacji działania. W układzie pozapiramidowaym dopamina odpowiada za zachowanie kontroli neuromotorycznej, promując sprawność fizyczną. Z kolei w układzie limbicznym odpowiada za regulację stanów emocjonalnych, promując pozytywne odczucia. Dopamina wiązana jest m.in. z poczuciem motywacji.

Ponadto, ekstrakt Mucun Pruriens w tradycyjnej medycynie wschodniej chętnie stosowany jest jako forma terapii zaburzeń seksualnych i afrodyzjak. Zwiększa popęd płciowy oraz promuje funkcje seksualne. Może też działać łagodząco wobec nadmiaru czynników stresowych.

Chlorowodorek L-argininy - wysoko przyswajalna postać tego aminokwasu. Swoją efektywność w organizmie opiera głównie na stymulacji syntezy tlenku azotu, który odpowiedzialny jest za zwiększanie światła naczyń krwionośnych. Promuje w ten sposób przepływ żylno-tętniczy, co wiąże się z lepszym ukrwieniem (a więc i odżywieniem) tkanek obwodowych. Nasilony transport substancji odżywczych zwiększa sprawność procesów regeneracyjnych oraz korzystnie wpływa na wydajność pracy komórek. Promocja ukrwienia wpływa także korzystnie na sprawność seksualną, zwiększa bowiem napływ krwi do ciał jamistych prącia, ułatwiając osiągnięcie i utrzymanie energii. Niektóre źródła wskazują też na zdolność argininy do promocji sekrecji hormonu wzrostu.

L-tyrozyna - aminokwas o szerokim spektrum działania w organizmie, który wynika z jej obecności na wielu szlakach metabolicznych. Jest m.in. prekursorem dopaminy, przez co promuje jej funkcje w organizmie, omówione już przy opisie innego składnika tego preparatu, ekstraktu świerzbca właściwego standaryzowanego na zawartość L-DOPA. Zawarcie w produkcie dwóch składników promujących syntezę dopaminy znacznie zwiększa jego aktywność wobec tego neurotransmitera.

Ponadto, tyrozyna obecna jest na szlaku syntezy innych amin katecholowych, adrenaliny i noradrenaliny. Zwiększenie podaży tego aminokwasu może więc promować sekrecję tych hormonów. Mają one działanie pobudzające, wprowadzają organizm w stan zwiększonej czujności, przez co korzystnie wpływają na zdolności poznawcze i sprawność fizyczną.

L-tyrozyna oddziałuje też korzystnie na funkcje endokrynne tarczycy. Jest używana do syntezy tyroksyny i trójjodotyroniny. Hormony te odgrywają niezwykle istotną rolę w regulacji metabolizmu, przez co zwiększenie podaży substratu do ich produkcji może korzystnie wpływać na tempo przemiany materii.

L-fenyloalanina - aminokwas egzogenny, nie może być syntetyzowany w organizmie człowieka. Jest prekursorem tyrozyny, stoi więc też w szlakach metabolicznych kolejnych substancji syntetyzowanych z tyrozyny, czyli dopaminy, trójjodotyroniny, tyroksyny, adrenaliny i noradrenaliny. Wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego fenyloalanina wykazuje również jako prekursor fenyloetyloaminy, związku będącego neuroprzekaźnikiem o właściwościach stymulujących. Zawartość fenyloalaniny w składzie produktu idealnie komponuje się z pozostałymi substancjami w nim zawartymi, promującymi syntezę dopaminy oraz adrenaliny i noradrenaliny, zwiększającymi wydolność organizmu.

Witamina B6 - witamina o kluczowym znaczeniu dla prawidłowego pozyskiwania energii przez organizm z przyjmowanych substancji odżywczych. Reguluje procesy trawienia, bierze udział w syntezie enzymów, kontroluje przebieg przemian węglowodanów i lipidów. Ma również wpływ na funkcje układu sercowo-naczyniowego, optymalizując jego pracę. Ponadto, suplementacja witaminą B6 może też zwiększać funkcjonalność układu odpornościowego oraz nerwowego.

Podsumowując, Hi Tech Pharmaceuticals Somatomax® to wszechstronny suplement wielopłaszczyznowo optymalizujący pracę organizmu. Jest szczególnie efektywny wobec promocji zdolności ustroju do regeneracji, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Zwiększa też poziom energii, promuje funkcje kognitywne oraz może powodować zwiększenie syntezy hormonu wzrostu. Ponadto, istotnie stymuluje sprawność seksualną oraz podnosi libido.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (1)
Skład
Wielkość opakowania: 280 gPorcja jednorazowa: 14 gIlość porcji w opakowaniu: 20
w porcji (14g)zawartość%ZDS
Zastrzeżona mieszanka:14 g-
Kwas 4-amino-3-fenylomasłowy-
Kwas gamma-aminomasłowy-
Ekstrakt Mucuna pruriens (standaryzowany na 50% L-DOPA)-
Chlorowodorek L-argininy-
L-tyrozyna-
L-fenyloalanina-
Witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny)10 mg500%
Pozostałe składniki

Maltodekstryna, Kwas jabłkowy, Kwas cytrynowy, Naturalne i sztuczne aromaty i barwniki, Aspartam, Acesulfam-K Osoby chorujące na fenyloketonurię: Zawiera fenyloalaninę

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Progresja siłowa poprzez objętość

Progresja siłowa poprzez objętość

Rola intensywności treningowej Intensywność jako metoda progresji, która jest wysoce specyficzna dla treningu siłowego jest niezbędna do utrzymywania...

czytaj więcej

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof Coffee to wysokokaloryczny napój kawowy, który ma zastąpić śniadanie. Składa się z 1 lub 2 porcji kawy, 2 łyżek (20-30 gramów) masła i 1-2...

czytaj więcej

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@muscle-zone.pl +48 501 537 027