0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Cytrynian Magnezu Bezwodny z B6 Cytrynian Magnezu Bezwodny z B6 250g
Aliness
39,00 zł

Cytrynian Magnezu Bezwodny z B6

Wszystkie warianty:

Waga wysyłki: 250g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Magnesium Citrate 120 kaps
Magnesium Citrate 120 kaps
MZ-STORE
24,00 zł
39,00 zł z VAT
0,20 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Łatwo przyswajalny cytrynian magnezu w formie bezwodnej
  • Komfortowa do stosowania postać proszku
  • Z dodatkiem aktywnej formy witaminy B6
  • Doskonała rozpuszczalność w wodzie

Aliness Cytrynian Magnezu Bezwodny z B6 to suplement diety będący źródłem wysoce biodostępnego i dobrze przyswajalnego magnezu. Zawiera cytrynian magnezu w formie bezwodnej, który idealnie rozpuszcza się w wodzie i łatwo wchłania. Dodatkowo preparat wzbogacono o aktywną formę witaminy B6.

Preparat jest dostępny w formie proszku. Dołączona do opakowania miarka pozwala na łatwe odmierzenie potrzebnej ilości. W składzie suplementu znajdują się wyłącznie substancje czynne, nie towarzyszą im żadne dodatki technologiczne, barwniki, wypełniacze, konserwanty. Preparat jest odpowiedni dla osób na diecie wegańskiej.

Magnez wraz z potasem tworzy w ludzkim organizmie duet kluczowych kationów wewnątrzkomórkowych. Każdy ważny proces biochemiczny, jaki zachodzi w ciele wymaga obecności tego pierwiastka. Jest on kofaktorem bardzo wielu enzymów, ale pełni również rolę budulca, w dużej ilości występuje w kościach oraz zębach. Ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego, sprzyjając zmniejszeniu uczucia znużenia i zmęczenia. Wpływa też na układ nerwowy i przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Oprócz tego ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania mięśni, w tym także mięśnia sercowego.

W składzie prezentowanego preparatu umieszczono cytrynian magnezu, będący kombinacją magnezu i kwasu cytrynowego. Taka forma cieszy się opinią wysoce przyswajalnej i biodostępnej. Ponadto zastosowanie formy bezwodnej sprzyja lepszej rozpuszczalności w wodzie, co również ma istotne znaczenie dla wchłaniania jonów magnezu.

Witamina B6 jest często zestawiana z magnezem z racji tego, że może przyczyniać się do jego lepszego wchłaniania. Sama w sobie stanowi niezbędny składnik odżywczy dla ludzkiego organizmu. Wspiera pracę układu nerwowego, wspomaga prawidłowy metabolizm białka i glikogenu, pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu homocysteiny.

Przyswajanie witaminy B6 jest determinowane przez jej formę. Prezentowany preparat zawiera bioaktywną witaminę B6, czyli P-5-P. Nie musi ona podlegać żadnym przemianom w organizmie i bez problemu wchodzi w charakterystyczne dla siebie szlaki metaboliczne.

Podsumowując, Aliness Cytrynian Magnezu Bezwodny z B6 to preparat dostarczający łatwo przyswajalny magnez. Będzie dobrym wyborem zwłaszcza dla osób mających kłopot z połykaniem kapsułek.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby