0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Magnesium Malate Magnesium Malate 250g
Seeking Health
125,00 zł

Magnesium Malate 250g

od 3 sztuk tylko: 122,50 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 350g
Bez glutenu
Bez GMO
Bez dodatków
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Magnesium Malate + P5P (Jabłczan magnezu z B6) 200 kaps.
Magnesium Malate + P5P (Jabłczan magnezu z B6) 200 kaps.
Apollo's Hegemony
69,00 zł
125,00 zł z VAT
1,25 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Doskonale przyswajalny jabłczan magnezu
  • Wygodna do stosowania forma proszku
  • Aż 500 mg magnezu w jednej porcji
  • Wolny od jakichkolwiek dodatków

Seeking Health Magnesium Malate to suplement diety, który zawiera magnez w doskonale przyswajalnej formie jabłczanu magnezu. Preparat ma komfortową do stosowania postać proszku, jest wolny od wszelkich dodatków, odpowiedni dla osób na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Każda porcja dostarcza aż 500 mg magnezu.

Magnez należy do grupy berylowców i często jest określany mianem „pierwiastka życia”. Szacuje się, że odpowiada on za prawidłowy przebieg niemal wszystkich procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Ponadto stanowi ważny budulec kośćca i zębów. Niestety nie może on być wyprodukowany w ustroju, a jego właściwą podaż może zapewnić jedynie urozmaicona, prawidłowo skomponowana dieta.

Jabłczan magnezu to popularna forma magnezu, bardzo ceniona w suplementacji z uwagi na wysoką biodostępność i łatwą przyswajalność. Powstaje z połączenia magnezu z kwasem jabłkowym. Przypuszcza się, że taka kombinacja może mieć szczególne znaczenie w aspekcie wspierania produkcji energii w komórkach, gdyż kwas jabłkowy stanowi ważny element cyklu kwasu cytrynowego, w którym powstają wysokoenergetyczne związki, takie jak ATP.

Funkcje magnezu w organizmie
Magnez odgrywa niezwykle istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu ustroju. Jako kofaktor uczestniczy w przemianach makroskładników odżywczych i wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Może przyczynić się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Magnez warunkuje również zdrowie kości i zębów. Sam pełni funkcje budulcowe, a ponadto będąc regulatorem parathormonu stanowi ważny element gospodarki wapniowej. Dzięki temu pomaga utrzymania prawidłowej mineralizacji kośćca oraz zębów.

Magnez wpływa również na układ nerwowy i funkcje psychologiczne. Jego niedobór może skutkować zmniejszeniem odporności na stres i spadkiem koncentracji.

Podsumowując, Seeking Health Magnesium Malate to doskonale przyswajalny magnez w bardzo komfortowej do stosowania formie. Świetnie sprawdzi się u osób, które mają problem z połykaniem kapsułek. Preparat jest polecany zwłaszcza osobom, które nie dbają o prawidłowe odżywianie, spożywają duże ilości kawy, obciążają organizm nadmiernym wysiłkiem fizycznym albo intelektualnym.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby