0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Serrapeptase Serrapeptase 40.000 SPU 90 kaps.
Doctor's Best
99,00 zł

Serrapeptase

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 97,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 120g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Stinging Nettle (Pokrzywa) 90 kaps.
Stinging Nettle (Pokrzywa) 90 kaps.
Apollo's Hegemony
35,00 zł
99,00 zł z VAT
1,10 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Bioaktywna serrapeptaza w doskonale przyswajalnej formie
 • Kapsułki chroniące enzym przed degradacją w żołądku
 • Sprzyja regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich
 • Działa silnie przeciwbólowo i przeciwobrzękowo
 • Wspiera leczenie schorzeń układu oddechowego
 • Redukuje nadmiar śluzu i płynów wysiękowych
 • Obniża natężenie stanów zapalnych w ustroju
 • Zmniejsza ryzyko zaburzeń układu krążenia
 • Ułatwia eliminację patogenów z organizmu
 • Usprawnia proces trawienia protein
 • Rozpuszcza złogi i skrzepy

Doctor’s Best Serrapeptase to suplement diety w skład którego wchodzi serrapeptaza o bardzo wysokiej aktywności (aż 40,000 SPU). Zamiast tradycyjnej powłoczki dojelitowej w kapsułkach zastosowano specjalną otoczkę Serrateric™, która chroni substancję czynną przed niesprzyjającym środowiskiem żołądka i zapewnia optymalne wchłanianie.

Preparat wykazuje silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i przeciwobrzękowe. Znajduje zastosowanie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, jest niezwykle pomocny przy kłopotach z górnymi drogami oddechowymi, wspomaga leczenie przewlekłego zapalenia zatok. Ponadto usprawnia trawienie protein, co mogą wykorzystać osoby preferujące diety wysokobiałkowe.

Serrapeptaza to enzym z grupy proteaz, którego podstawową funkcją jest katalizowanie rozkładu białka. W naturze jest produkowany przez bakterie Serratia E15, obecne w jelitach jedwabników. Owady wykorzystują serrapeptazę do rozbijania ścian kokonu i trawienia wyjątkowo twardych liści morwy, które służą im za pożywienie.

Serrapeptaza jest powszechnie stosowana w suplementacji. Ułatwia rozpuszczanie skrzepów krwi, cyst, tkanki bliznowatej; zmniejsza produkcję śluzu i innych wewnątrzustrojowych wydzielin; przyspiesza regenerację tkanek. Skutecznie redukuje ból i stan zapalny, działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo.

Wsparcie funkcji górnych dróg oddechowych
Serrapeptaza świetnie sprawdza się u osób, które mają problem z układem oddechowym. Zaobserwowano, że dysfunkcje w obrębie górnych dróg oddechowych, takie jak przewlekłe zapalenie jam nosowych i zatok, stany zapalne płuc, oskrzeli często wiążą się z nasiloną produkcją śluzu i zmianą jego właściwości fizykochemicznych.

Serrapeptaza reguluje produkcję śluzu, przywraca mu prawidłową gęstość i lepkość. Rozrzedza zbyt gęste wydzieliny, ułatwia odksztuszanie i wydalanie nadmiaru śluzu z organizmu. Dzięki temu znacznie zwiększa komfort w obrębie dróg oddechowych, eliminuje problem wiecznie „zatkanego” nosa, czy uporczywy, męczący kaszel, wynikający z niemożności pozbycia się wydzieliny zalegającej w oskrzelach.

Aktywacja fibrynolizy
Serrapeptaza wykazuje silne działanie fibrynolityczne, co znakomicie sprawdza się w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Wspomaga rozkład fibryny – białka, które powstaje w procesie krzepnięcia krwi i buduje rusztowanie skrzepu. Pełni ono istotną rolę w hamowaniu krwawienia, jednak powstałe pod jego działaniem skrzepy z czasem powinny się rozpuścić. Zaburzenia tego procesu zakłócają homeostazę ustroju i są istotnym czynnikiem powstawania np. miażdżycy naczyń krwionośnych.

Fibryna jest odpowiedzialna również za tworzenie się szpecących blizn. Oprócz tego, że są one nieestetyczne wizualnie, to dodatkowo mogą powodować dolegliwości bólowe, wynikające z nieprawidłowego zrośnięcia się tkanek albo przerostu tkanki bliznowatej. Rozbijając fibrynę serrapeptaza pomaga zmniejszyć nadmiar tkanki bliznowatej, a tym samym sprzyja prawidłowemu gojeniu się ran.

Naukowcy sądzą, że fibryna jest jedną z głównych składowych biofilmu, który wytwarzają chorobotwórcze mikroorganizmy bytujące w organizmie. Taka błona biologiczna zapewnia im ochronę przed działaniem leków służących do ich zwalczania i utrudnia pracę komórkom układu immunologicznego, które mają za zadanie wykryć i zneutralizować patogeny. Jedną ze strategii w walce z patologicznym biofilmem jest stosowanie enzymów, które ułatwiają jego rozpuszczanie. Serrapeptaza znakomicie sprawdza się w tej roli.

Usuwanie złogów z organizmu
Istotną właściwością serrapeptazy jest działanie tylko w obrębie martwych tkanek, bez wpływu na zdrowe tkanki. Dzięki temu wspomaga ona oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju złogów, odpadów komórkowych, skrzeplin, cyst, skrzepów złożonych wapnia, cholesterolu czy fibryny. Często gromadzą się one w tętnicach, blokując prawidłowy przepływ krwi. Poprzez ich usunięcie serrapeptaza redukuje ryzyko udaru i zawału.

Serrapeptaza wspomaga leczenie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych. Badania dowiodły, że aż 65% pacjentów stosujących serrapeptazę zaobserwowało poprawę stanu zdrowia i zmniejszenie dolegliwości takich jak ból czy stan zapalny.

Aktywność przeciwbólowa
Serrapeptaza może być alternatywą dla tradycyjnie stosowanych w leczeniu bólu i zapalenia salicylanów albo leków z grupy NLPZ. Jest równie skuteczna, a nie wywołuje skutków ubocznych, jakie zwykle towarzyszą nadużywaniu środków przeciwbólowych.

Mechanizm działania serrapeptazy wiąże się z regulacją produkcji związków, które odpowiadają za przewodzenie bólu. Jednym z nich jest bradykinina – hormon tkankowy działający drażniąco na zakończenia nerwowe, a przez to indukujący palący ból.

Podsumowując, Doctor’s Best Serrapeptase to uniwersalny suplement, który może złagodzić wiele popularnych dolegliwości. Znakomicie radzi sobie z uporczywymi problemami w obrębie górnych dróg oddechowych, zmniejsza obrzęki i wysięk z ran, redukuje ból i stan zapalny.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby