0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Dandelion Root 500 mg Dandelion Root 500 mg 100 kaps.
Now Foods
29,00 zł

Dandelion Root 500 mg 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 28,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 160g
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

NAC Liver Protection (N-acetylo-L-cysteina) 250 kaps.
NAC Liver Protection (N-acetylo-L-cysteina) 250 kaps.
Apollo's Hegemony
89,00 zł
29,00 zł z VAT
0,58 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Zwalcza chorobotwórcze mikroorganizmy
  • Wspiera procesy odtruwania organizmu
  • Korzystnie wpływa na funkcje wątroby
  • Zwiększa uwalnianie i przepływ żółci
  • Ma właściwości hipolipidemiczne
  • Wykazuje działanie moczopędne
  • Wspomaga metabolizm glukozy
  • Silny antyoksydant
  • Pobudza trawienie

Now Foods Dandelion Root to suplement diety w skład którego wchodzi wyciąg z mniszka lekarskiego. Jest to silny antyoksydant, który wykazuje również działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i moczopędne. Ponadto korzystnie wpływa na pracę wątroby i sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Preparat wykazuje szerokie spektrum prozdrowotnych właściwości. Jest polecany zwłaszcza jako wsparcie dla wątroby, której funkcje zostały osłabione wskutek nieprawidłowej diety, nadużywania alkoholu albo środków farmakologicznych. Może być stosowany również w przypadku obrzęków i problemów z zatrzymywaniem wody w organizmie.

Mniszek lekarski (Taraxacum officinale) to bardzo popularna bylina przynależąca do rodziny astrowatych. W naszym kraju najczęściej określa się ją mianem mlecza albo dmuchawca. Mimo, że powszechnie jest uważana za chwast, to systematycznie zyskuje na popularności i znajduje zastosowanie zarówno w sztuce kulinarnej, jak i w ziołolecznictwie.

Do celów terapeutycznych można wykorzystać całą roślinę, a więc kwiaty, liście i korzenie. Różnią się one rodzajem i ilością związków chemicznych, które przesądzają o terapeutycznym działaniu mniszka lekarskiego. Korzenie są źródłem przede wszystkim gorzkich laktonów seskwiterpenowych, polifenoli i kumaryn. Zawierają również wolne sterole i polisacharydy, wśród których przeważa inulina.

Wsparcie dla wątroby
W tradycyjnej medycynie ludowej mniszek lekarski od wieków był wykorzystywany w leczeniu schorzeń wątroby. Naukowcy dowiedli, że ekstrakty z korzenia mniszka lekarskiego pobudzają uwalnianie żółci i zwiększają jej przepływ. Dobrze sprawdzają się w problemach z drogami żółciowymi i kamicy woreczka żółciowego.

Silne właściwości antyoksydacyjne, jakie wykazują związki obecne w korzeniu mniszka lekarskiego odpowiadają za jego działanie hepatoprotekcyjne. W badaniach naukowych dowiedziono, że wyciąg z mniszka lekarskiego chroni komórki wątroby przed uszkodzeniami powodowanymi nadmiarem wolnych rodników. Co więcej, sprzyja podniesieniu aktywności endogennych enzymów przeciwutleniających, takich jak katalaza, reduktaza, czy glutation.

Mniszek lekarski zabezpiecza komórki wątroby nie tylko przed wolnymi rodnikami, ale również przed szkodliwym wpływem trujących związków, np. farmaceutyków. Testy pokazały, że komórki wątroby poddane działaniu dużych dawek paracetamolu, który jest wyjątkowo toksyczny dla wątroby, w obecności ekstraktów z mniszka lekarskiego zachowują normalną żywotność i niezmienny układ hepatocytów.

Mniszek lekarski może również usprawnić proces detoksykacji organizmu. Hamuje aktywność enzymów wątrobowych fazy I detoksykacji (CYP1A2 i CYP2E) i zwiększa ekspresję enzymu fazy II (UDP-glukuronylotransferaza).

Naturalny diuretyk
Mniszek lekarski wykazuje silne działanie diuretyczne, które jest porównywalne z efektami aktywności furosemidu. Przy tym jest zasobny w potas, dlatego jego moczopędne właściwości nie niosą ryzyka zaburzeń w układzie elektrolitów.

Ekstrakty z mniszka lekarskiego można polecić osobom, które zmagają się z obrzękami i zatrzymywaniem wody w organizmie. Problem ten bardzo często dotyka kobiet w drugiej fazie cyklu. Suplementacja jest wskazana również przy problemach z nerkami i częstymi zakażeniami w obrębie układu moczowo-płciowego.

Potencjał antyoksydacyjny
Obecne w korzeniach mniszka lekarskiego związki polifenolowe słyną ze swoich właściwości przeciwutleniających. Skutecznie hamują powstawanie wolnych rodników, a ponadto pobudzają aktywność przeciwutleniaczy, które są naturalnie produkowane w ludzkim organizmie i ograniczają stopień utlenienia lipidów. Samodzielnie mogą zmiatać wolne rodniki różnego typu (rodniki tlenku azotu, nadtlenku wodoru, rodniki hydroksylowe, rodniki DPPH).

Aktywność bakteriobójcza
Ekstrakty z korzenia mniszka lekarskiego sprzyjają zwalczaniu chorobotwórczych drobnoustrojów. O ile wyciągi z kwiatów czy liści raczej nie wykazują aktywności bakteriobójczej, to związki aktywne obecne w korzeniu są skuteczne wobec wielu bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Wśród bakterii i grzybów, które giną pod działaniem wyciągów z korzenia mniszka lekarskiego są m.in. bakterie z rodziny gronkowców, E. coli, Salmonella enterica, Enterococcus facelis (paciorkowiec kanałowy, często rozwija się w zębach leczonych kanałowo, wywołując zakażenie).

Właściwości przeciwzapalne
Ekstraktom z korzenia mniszka lekarskiego przypisuje się również działanie przeciwzapalne. Hamują one produkcję cytokin zapalnych TNF-α, IL-1b i IL-6. Ponadto korzystnie wpływają na aktywność białek HSP60 i HSP70. Są to tzw. białka ochronne, które sprzyjają zmniejszeniu natężenia stanu zapalnego w organizmie.

Podsumowując, Now Foods Dandelion Root to uniwersalny suplement roślinnego pochodzenia. Jest polecany zwłaszcza przy problemach z wątrobą i zatrzymywaniem płynów w ustroju. Suplementację rekomenduje się osobom, które nie dbają o prawidłową dietę, często sięgają po używki albo farmaceutyki (np. środki przeciwbólowe). To również idealny wybór dla kobiet, które narzekają na obrzęki w drugiej fazie cyklu.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby