Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Liver-MD Liver-MD 90 tab.
Aps
79,00 zł
Magazyn: eu

Liver-MD 90 tab.

Aps

od 3 sztuk tylko: 77,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 220g
79,00 zł z VAT
1,76 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Przeciwdziała uszkodzeniom komórek wątroby
  • Poprawia kondycję zdrowotną wątroby
  • Wspiera prawidłowe działanie wątroby
  • Wspomaga regenerację hepatocytów
  • Zapewnia ochronę antyoksydacyjną
  • Wspomaga terapię chorób wątroby
  • Posiada działanie przeciwzapalne

APS Liver-MD to zaawanasowana formuła opracowana w celu wspierania funkcji oraz kondycji zdrowotnej wątroby, której głównym składnikiem jest ekstrakt z nasion Ostropestu. Preparat wzbogacono w fosfolipidy, N-Acetyl-L-Cysteinę, ekstrakt z Cytryńca chińskiego, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z Picrorhiza kurroa, ekstrakt z liści borówki, L-Glutation oraz benfotiaminę.

Wsparcie dla wątroby
Wątroba odgrywa kluczową rolę w metabolizmie, unieszkodliwianiu oraz wydalaniu spożywanych i przenoszonych za pośrednictwem układu krwionośnego substancji. Wiele leków, czy też związków toksycznych pochodzących z żywności i środowiska wywołując stres oksydacyjny może powodować uszkodzenie wątroby. Patofizjologiczne konsekwencje uszkodzenia oksydacyjnego wątroby obejmują rozregulowanie metabolizmu lipidów i wiążące się z tym stłuszczenie, upośledzenie czynności wątroby skutkujące zwyrodnieniem hepatocytów i ich degeneracją oraz aktywację odpowiedzi immunologicznej wywołującej zapalenie, zwłóknienie, a w konsekwencji marskość. Omawiany preparat zawiera substancje, które dzięki swym unikatowym właściwościom zapewniają wsparcie w zakresie regeneracji hepatocytów i osłony wątroby przed negatywnym wpływem ksenobiotyków.

Fundament preparatu stanowi ekstrakt z nasion Ostropestu (Milk Thistle) będący obecnie numerem jeden jeżeli chodzi o naturalne specyfiki wspomagające działanie i zdrowie wątroby.

Ekstrakt ten został wystandaryzowany do zawartości 80% sylimaryny będącej obfitym źródłem innego składnika odpowiedzialnego za korzyści terapeutyczne suplementu – sylibiny, która wykazuje właściwości antyhepatotoksyczne wobec wielu substancji mogących uszkodzić hepatocyty lub zakłócać ich prawidłową pracę. Badania dowiodły, że stosowanie ekstraktów z Ostropestu wykazuje korzystne działanie w terapii ostrych i przewlekłych schorzeń wątroby, a także w przeciwdziałaniu marskości wątroby.

Fosfolipidy stanowią częsty dodatek do suplementów, bądź pełnią rolę składnika podstawowego w wielu preparatach mających na celu poprawę regeneracji uszkodzonej wątroby. Umożliwiają uzupełnienie ubytków w błonach hepatocytów, a dzięki temu zapewniają ich szybszą odbudowę. Poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i zwiększenie aktywności kolagenazy ograniczają procesy włóknienia w wątrobie. Dzięki fosfolipidom zwiększa się również aktywność metaboliczna kluczowych w prawidłowym działaniu wątroby enzymów oraz antyoksydantów.

Suplement wzbogacono dodatkiem aktywnej formy glutationu, który jest jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy w organizmie człowieka. Jako antyoksydant nie tylko ochrania komórki wątroby przed negatywnym wpływem działania wolnych rodników tlenowych, ale również regeneruje utlenione formy witamin C i E. W warunkach fizjologicznych wątroba jest chroniona przed stresem oksydacyjnym przez zdolność jej hepatocytów do samodzielnej syntezy glutationu. Badania naukowe dostarczają dowodów na to, że niedobór glutationu jest jednym z czynników biorących udział w patogenezie najpowszechniej występujących hepatopatii. Dodatkowo preparat zawiera również

N-Acetyl-L-Cysteinę (NAC) będącą doskonałym źródłem cysteiny stanowiącej niezbędny substrat w syntezie glutationu.

Ekstrakt z Cytryńca chińskiego (Schisandra chinensis) charakteryzuje się silnym działaniem ochronnym na wątrobę. Wykazano, że powoduje zwiększenie aktywności cytochromu P450 odpowiadającego za metabolizm substancji obcych w organizmie, zmniejsza aktywności enzymów wątrobowych będących markerami jej uszkodzenia oraz przyspiesza proliferację hepatocytów, co ma zasadnicze znaczenie dla naprawy i regeneracji wątroby. Składnik został poddany standaryzacji na zawartość 9% schizandryny, która posiada właściwości umożliwiające spowolnienie martwicy komórek wątrobowych.

Badania oceniające wpływ lukrecji na funkcje wątroby dostarczają dowodów na to, że dzięki działaniu przeciwzapalnemu i wzmocnieniu obrony antyoksydacyjnej, zioło wykazuje ochronny wpływ na możliwe uszkodzenia wątroby wywołane alkoholem oraz działaniem wolnych rodników.

Wg. aktualnej wiedzy siła działania ekstraktu z Picrorhiza kurroa skupia się na aktywności hepatoprotekcyjnej, antycholestatycznej, przeciwutleniającej i immunomodulacyjnej. Do najczęstszych medycznych zastosowań tej rośliny należy wspomaganie leczenia wszystkich postaci uszkodzeń wątroby, marskości wątroby oraz zapalenia wątroby.

Preparat wzbogacono również w ekstrakt z liści borówki, który posiada udokumentowane działanie hamujące proces inflamacji w wątrobie, a dzięki temu zapobiega uszkodzeniom hepatocytów. Oprócz tego istnieją dowody na to, że może zatrzymać rozwój raka wątroby we wszystkich trzech fazach: inicjacji, promocji i proliferacji.

Benfotiamina to prekursor tiaminy (wit. B1), którego biodostępność jest wyższa niż innych źródeł tej witaminy. Uważa się, że może ona zapobiegać apoptozie komórek, w tym wątrobowych, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni przed uszkodzeniem DNA, a także hamuje nadmierne utlenianie białek i lipidów. Wiadomo również, że benfotiamina wykazuje działanie ochronne przeciwko uszkodzeniom tkanki wątrobowej spowodowanym różnoczynnikowymi zaburzeniami homeostazy wapnia i innych pierwiastków śladowych.

Podsumowując, APS Liver-MD to wszechstronny preparat, który stanowi niezastąpione wsparcie dla prawidłowej pracy i ogólnego stanu zdrowia wątroby narażonej na działanie wszelkiego rodzaju toksyn, alkoholu, sterydów, prohormonów, czy też substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego, w tym środowiska pracy. Szczególna rekomendacja produktu obejmuje sportowców stosujących oralne formy dopingu oraz wszystkie osoby, którym z różnych względów zależy na lepszej funkcjonalności wątroby.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 90 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 45
w porcji (2 kapsułki)zawartość%ZDS
Zastrzeżona mieszanka Ekstrakt z nasion Ostropestu, 80% sylimaryny360 mg-
Zastrzeżona mieszanka zapewniająca wsparcie wątroby 640 mg-
Fosfolipidy mieszane, N-acetyl-l-cysteina (NAC), Ekstrakt Schisandra (standaryzowany na 9% schizandryny), Ekstrakt wodny z korzenia lukrecji, Ekstrakt z Picrorhiza kurroa, Ekstrakt z liści borówki, L-Glutation (zredukowany), benfotiamina
Pozostałe składniki

Celuloza mikrokrystaliczna, dekstroza, glikolan sodowy skrobi, stearynian magnezu, kwas stearynowy, krzemionka, FD&C zielony # 3. 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027