0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Smart Focus Smart Focus 150 kaps.
Brawn
149,00 zł

Smart Focus 150 kaps.

od 3 sztuk tylko: 146,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 170g

Jako alternatywę polecamy:

ALCAR (N-acetyl-L-karnityna) 150 kaps.
ALCAR (N-acetyl-L-karnityna) 150 kaps.
Apollo's Hegemony
89,00 zł
149,00 zł z VAT
4,97 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Suplement zawierający aktywne formy witamin z grupy B
 • Redukuje negatywny wpływ zmęczenia oraz stresu na układ nerwowy
 • Zapewnia właściwą regenerację układu nerwowego
 • Spowalnia proces starzenia się układu nerwowego
 • Formuła Pureenergy zapewnia właściwe pobudzenie psychiczne
 • Skutecznie poprawia funkcje poznawcze
 • Wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego
 • Reguluje poziom istotnych neuroprzekaźników
 • Redukuje poziom szkodliwych wolnych rodników
 • Usprawnia proces metylacji w organizmie
 • Usprawnia krążenie w układzie nerwowym

BRAWN Smart Focus to suplement diety o dobroczynnym wpływie na układ nerwowy. Zawarte w nim substancje regulują pracę tego układu oraz zapewniają odpowiednie pobudzenie organizmu, które skutkuje usprawnieniem funkcji poznawczych. Obecność kofeiny pozwala walczyć z negatywnym wpływem zmęczenia organizmu, a aktywne formy witamin pozwalają na osiągnięcie wysokich stężeń tych składników w docelowym miejscu.

Acetyl-L-karnityna jest formą karnityny, która w swojej cząsteczce zawiera grupę acetylową. Jej obecność pozwala na wydajną absorpcję substancji czynnej do układu nerwowego.

Karnityna jest naturalnie syntezowaną w organizmie substancją. Dodatkowa suplementacja tego składnika usprawnia uwalnianie kwasów tłuszczowych i wykorzystanie ich jako energii. Ponadto stanowią one ważny budulec mózgu, dzięki czemu pomagają wydajnie go regenerować. Przekłada się to na redukcję negatywnych skutków starzenia się organizmu oraz poprawia formowanie pamięci. Ponadto substancje o charakterze lipidowym są niezbędne do właściwej produkcji osłonki mielinowej, która zapewnia odpowiednie przekazywanie impulsów nerwowych.

Kolejnym pozytywnym wpływem karnityny na układ nerwowy jest jej charakter przeciwutleniający. Dzięki temu hamuje neurodegeneracyjny wpływ wolnych rodników.

Obecna w tej formie karnityny grupa acetylowa stanowi substrat do produkcji acetylocholiny. Jest to istotny neuroprzekaźnik związany z utrzymaniem wysokiej koncentracji oraz prawidłowym formowaniem pamięci.

Formuła Pureenergy to kompleks składający się z kofeiny oraz pterostilbenu. Są to składniki, które zmniejszają wpływ zmęczenia na układ nerwowy oraz usprawniają jego pracę.

Kofeina jest alkaloidem roślinnym o stymulującym układ nerwowy charakterze. Po przeniknięciu do układu nerwowego wywiera swój wpływ na kilka sposobów. Jednym z nich jest blokada receptorów adenozynowych, dzięki czemu zapewnia właściwą produkcję oraz uwalnianie neuroprzekaźników.

Ponadto kofeina stymuluje produkcję katecholamin (adrenaliny oraz noradrenaliny) oraz hamuje ich wychwyt zwrotny w synapsie. Pozwala to na skuteczniejsze ich wykorzystanie. Wpływ ten wynika z hamującego wpływu na enzym, który rozkłada te hormony – katecholo-O-metylotransferaza. Odpowiednio wysoki poziom adrenaliny oraz noradrenaliny redukuje wpływ zmęczenia na organizm oraz zapewnia stan euforii.

Pterostilben jest pochodną resweratrolu, która posiada w cząsteczce dwie grupy metoksylowe. Dzięki temu ma zdolność przenikania przez barierę krew-mózg i osiąga wysoki poziom w układzie nerwowym. Największe stężenie tego składnika obserwuje się w hipokampie. Wykazano, że redukuje nadmierny pobudzenie receptorów NMDA oraz usprawnia pracę tej struktury. Skutkuje to poprawieniem nastroju oraz wydajniejszym formowaniem pamięci.

Ponadto pterostilben ma zdolność aktywowania sirtuin – białek, które spowalniają procesy starzenia się układu nerwowego.

Witaminy z grupy B wykazują pozytywny wpływ niemal na pracę całego organizmu. Aktywne formy tych witamin zapewniają ich maksymalną absorpcję oraz przechodzenie przez barierę krew-mózg, dzięki czemu wykazują dobroczynny wpływ na pracę układu nerwowego. Ich właściwe stężenie poprawia krążenie mózgowe oraz reguluje poziom wielu neuroprzekaźników.

Fosforan pirydoksalu jest w pełni aktywną formą witaminy B6, która wpływa na prawidłową pracę wielu enzymów. Właściwe stężenie tej witaminy pozwala na pozytywną regulację poziomu neuroprzekaźników w mózgu. Między innymi odpowiada za konwersję nieaktywnej L-dopy do aktywnej dopaminy. Skutkuje to lepszym formowaniem pamięci oraz uzyskaniem lepszej koncentracji.

Metylokobalamina, czyli metylowana forma witaminy B12 posiada w cząsteczce grupę metylową. Jej obecność usprawnia proces metylacji w organizmie, który odpowiada za właściwą aktywację oraz dezaktywację wielu substancji w organizmie. Metylokobalamina reguluje poziom melatoniny w organizmie. Hormon ten odpowiada za uzyskanie prawidłowego snu oraz wpływa na wydajną regenerację układu nerwowego.

Ta rozpuszczalna w wodzie witamina również pośrednio wpływa na pracę mózgu. Stymulując proces erytropoezy zwiększa poziom krwinek czerwonych, które odpowiadają za właściwe dotlenienie mózgu. Tlen jest niezbędnym pierwiastkiem dla mitochondriów do produkcji energii.

Udowodniony został pozytywny wpływ metylowanej formy witaminy B12 na produkcję osłonki mielinowej. Przekłada się to na poprawienie koncentracji oraz pamięci.

Aktywna forma witaminy B9, którą jest metylofolian wspomaga funkcje poznawcze. Ponadto redukuje wpływ zmęczenia oraz stresu na pracę układu nerwowego.

Regulując procesy enzymatyczne zapewnia prawidłowy poziom: dopaminy, noradrenaliny oraz serotoniny. Dzięki temu poprawia funkcje poznawcze oraz wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Witaminy z tej grupy usprawniają krążenie mózgowe przez rozłożenie homocysteiny do metioniny. Jest to istotny proces, ponieważ zbyt wysoki poziom homocysteiny działa destrukcyjnie na strukturę oraz pracę naczyń krwionośnych. Odpowiednie stężenie tych witamin pozwala na właściwe odżywienie oraz dotlenienie mózgu, co skutkuje poprawieniem funkcji poznawczych.

Suplement Smart Focus firmy BRAWN to produkt dbający o maksymalną efektywność pracy układu nerwowego. Starannie dobrane substancje czynne poprawiają funkcje poznawcze oraz zapewniają wysoki poziom energii w ciągu dnia. Preparat jest przeznaczony osobom narażonym na nadmierny stres oraz wysiłek psychiczny. Ponadto stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób uczących się, ponieważ poprawiają funkcje myślowe oraz formowanie pamięci.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby