Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
L-Dopa L-Dopa 25g
Raw Series
49,00 zł
Magazyn: eu

L-Dopa

Wszystkie gramatury:

od 3 sztuk tylko: 48,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 100g
Bez dodatków
49,00 zł z VAT
0,20 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • L-DOPA pochodząca z nasion Mucuna Pruriens
 • Komfortowa do stosowania forma proszku
 • Pobudza sekrecję hormonu wzrostu (GH)
 • Pełni funkcję prekursora dopaminy
 • Złoty standard leczenia Parkinsona
 • Sprzyja wzmocnieniu motywacji
 • Zwiększa pojemność pamięci
 • Promuje pozytywny nastrój
 • Redukuje objawy depresji
 • Ułatwia koncentrację
 • Poprawia jakość snu
 • Wzmacnia libido

Raw Series L-DOPA to suplement diety w skład którego wchodzi wysokiej jakości ekstrakt z nasion świerzbca właściwego (Mucuna Pruriens), standaryzowany na zawartość lewodopy. Komfortowa w użytku, sproszkowana forma wyklucza obecność jakichkolwiek dodatków i umożliwia łatwe dozowanie preparatu, stosownie do własnych potrzeb.

Preparat jest rekomendowany głównie w celu poprawy samopoczucia psychicznego, wzmocnienia libido i męskiej płodności. Wykazuje również działanie nootropowe, dlatego dobrze sprawdza się w okresach wytężonej pracy umysłowej. Może być pomocny w przypadku zaburzeń nerwicowych oraz poważnych schorzeń neurologicznych, takich jak np. choroba Parkinsona.

L-DOPA (L-3,4-dihydroksyfenyloalanina), zwana również lewodopą, to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów. W organizmie człowieka jest syntetyzowany z L-tyrozyny. Można go pozyskać także ze źródeł naturalnych. Wyjątkowo zasobne w lewodopę są nasiona świerzbca właściwego (Mucuna Pruriens).

W organizmie człowieka lewodopa pełni rolę bezpośredniego prekursora do syntezy dopaminy. Pośrednio wpływa również na poziom noradrenaliny i adrenaliny oraz stymuluje uwalnianie wielu hormonów, m.in. hormonu wzrostu.

Naturalny antydepresant
Ekstraktom z Mucuna pruriens przypisuje się działanie przeciwdepresyjne, wynikające z aktywności lewodopy w ośrodkowym układzie nerwowym. Z łatwością pokonuje ona barierę krew-mózg, a następnie przekształca się w kluczowy neuroprzekaźnik – dopaminę. Jedną z podstawowych korzyści podniesienia poziomu tego neuroprzekaźnika jest wzmocnienie nastroju, wzrost motywacji, przypływ sił witalnych i chęci do działania.

Skuteczny nootropik
Nasilenie syntezy dopaminy warunkuje również nootropowe działanie preparatu. Dopamina odpowiada m.in. za zdolność koncentracji, pamięć roboczą i myślenie logiczno-analityczne i wnioskowanie. Użytkownicy lewodopy twierdzą, że dzięki suplementacji łatwiej jest skupić się na konkretnym zadaniu, szybciej przyswaja się wiedzę i dłużej pamięta nowe informacje. Ponadto możliwe jest wykonywanie wielu wymagających koncentracji czynności równocześnie.

Dla wysokiej sprawności umysłowej istotna jest równowaga w stężeniach poszczególnych katecholamin. Pośredni wpływ lewodopy na poziomy epinefryny i noradrenaliny również może mieć znaczenie dla utrzymania pamięci i funkcji kognitywnych na najwyższym poziomie.

Silny afrodyzjak
W medycynie ajurwedyjskiej ekstrakty z Mucuna Pruriens są powszechnie stosowane w leczeniu niepłodności i dysfunkcji seksualnych. Mają one silne właściwości afrodyzyjne, wzmacniają libido i korzystnie wpływają na sprawność seksualną. Takie działanie również jest efektem wzrostu poziomu dopaminy.

Naukowcy sugerują, że podniesienie stężenia dopaminy koreluje ze zwiększoną produkcją testosteronu. Prawdopodobnie jest to związane ze zdolnością dopaminy do hamowania syntezy prolaktyny – hormonu, który obniża poziom LH, a w konsekwencji zmniejsza również produkcję testosteronu.

Opisanej wyżej działanie potwierdzono naukowo. Badaniami objęto 75 mężczyzn w przedziale wiekowym od 25 do 40 lat. U wszystkich terapia ekstraktami z Mucuna Pruriens zaowocowała wzrostem stężenia testosteronu. Przełożyło się na zwiększenie popędu seksualnego i poprawę płodności. W badaniach udowodniono ponadto, że nawet u mężczyzn z prawidłowym poziomem androgenów, L-DOPA sprzyja wzmocnieniu wzwodu i zwiększa częstotliwość spontanicznych, porannych erekcji.

Złoty standard leczenia choroby Parkinsona
Arvid Carlsson, szwedzki biochemik, laureat nagrody Nobla z roku 2000, udowodnił, że u podstaw choroby Parkinsona leżą zmiany biochemiczne w mózgu. To otworzyło drogę kolejnym odkryciom, które wyjaśniły rolę dopaminy w etiologii tej choroby i pozwoliły na wprowadzenie lewodopy do standardowego leczenia.

W medycynie stosuje się chemicznie czystą lewodopę, jednak w wielu krajach ekstrakty z Mucuna pruriens są rekomendowane pacjentom we wczesnym stadium choroby Parkinsona jaki alternatywa dla klasycznej farmakologii. Udowodniono, że skutecznie łagodzą one objawy motoryczne choroby, takie jak spowolnienie ruchowe, sztywność i drżenie kończyn. Ponadto redukują zaburzenia snu, depresję i deficyty uwagi, jaki często towarzyszą chorobie.

Podsumowując, Raw Series L-DOPA to jeden z czołowych suplementów wzmacniających nastrój, pamięć i funkcje kognitywne. Jest polecany również mężczyznom zmagającym się z osłabieniem libido i dysfunkcjami seksualnymi. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza o osób z deficytem dopaminy (można to sprawdzić rozwiązując dostępny na naszej stronie Test Bravermana i konsultując wyniki ze specjalistą).

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 25 gPorcja jednorazowa: 100 mgIlość porcji w opakowaniu: 250
w 1 porcji (100 mg)zawartość%ZDS
Ekstrakt Świerzbca Właściwego (Mucuna Pruriens) standaryzowany na 99% L-Dopy100 mg **

Pozostałe składniki

Brak.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Jak zbudować tyłek? (Butt day)

Jak zbudować tyłek? (Butt day)

Co jakiś czas pytacie się mnie, co trzeba zrobić by zbudować mięśnie pośladkowe :). Tych pytań było tak dużo,...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027