10 najbardziej inspirujących postaci w polskich Fit Social Mediach.

W rodzimej branży fitness przez ostatnie 5-7 lat nastąpił wielki bum. Pojawiło się mnóstwo osób, które motywują nas do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania czy bycia lepszym, sprawniejszym. Wszystkie te osoby łączy jedna cecha - podrywają do ćwiczeń mnóstwo osób.

Każdy z nas śledzi w większym bądź mniejszym stopniu którąś z tych osób, czasem szukając motywacji, porad, ale także hejtując. Niestety nie da się w obecnych czasach szczególnie w internecie funkcjonować nie spotykając się z tym zjawiskiem.

Wiele z osób sądzi, że w internecie są anonimowi, jednak jak wiadomo dość niedawno jeden z czołowych trenerów w naszym kraju, odnalazł taką osobę i postawił ją przed kamerą, a docelowo zaoferował mu bardzo pobłażliwą karę.

Przedstawione poniżej osoby, to 10-tka najbardziej inspirujących postaci w polskich Fit Social Mediach.

 

  1. Kasia Dziurskaponad 100 tyś polubień!


Młoda, piękna i wysportowana. Druga, po żonie, ulubiona podopieczna Akopa Szostaka To pod jego okiem zrobiła swoją mistrzowską formę i to również on pomaga jej przygotować się do tegorocznych startów.
Kasia jest związana ze sportem od zawsze. Najpierw, już w wieku przedszkolnym, rozpoczęła przygodę z tańcem, następnie została cheerleaderką. Do sportów siłowych i fitnessu „dojrzała” w wieku dwudziestu kilku lat. I to właśnie okazał się strzał w dziesiątkę. Poza nienaganną, proporcjonalną sylwetką Kasia czaruje nas także piękną twarzą, a jej serdeczny uśmiech topi serca.

Ponad to, Kasia jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada dyplom Trenera Personalnego oraz Instruktora Fitness. Obecnie pracuje w zawodzie, łączy własne treningi, prowadzenie zajęć, taniec, ciągłe doszkalanie, a także życie rodzinne i towarzyskie. Jakby tych atrakcji było mało – pozuje również do zdjęć i uczestniczy w różnego rodzaju kampaniach reklamowych.

Zapytana o to, co sprawia jej największą radość odpowiada: "Jestem dumna, że robię to, co kocham i mam możliwość dzielenia się z tym z innym. Cieszę się, że zarażam pasją innych. Bo najważniejsze w życiu jest to, by robić to, co się kocha."

  1. Natalia Gacka-Dressler-World Champion Bodyfitness


Podobnie jak Ania Lewandowska, Natalia również spodziewa się dziecka Wielokrotna mistrzyni w kategorii fitness sylwetkowy od wielu lat wspiera swoje podopieczne, na każdym etapie życia, w którym może znaleźć się kobieta. Aktualnie, ta doświadczona trenerka i dietetyczka pokazuje przyszłym mamom jak można przejść przez ciążę z uśmiechem, dobrym nastrojem i przy okazji nie rezygnować z aktywności fizycznej.

Jej treningi dla ciężarnych podbijają internet, a ona sama chętnie dzieli się tym, co dzieje się z jej ciałem w każdym kolejnym tygodniu. Nie chowa ani rosnącego brzuszka ani też nie ukrywa faktu, że wraz z postępem ciąży w organizmie pojawią się nieuniknione zmiany.

Pomimo tego, że nie jest tak znana jak Ania Lewandowska czy Ewa Chodakowska może się pochwalić rzeszą wiernych fanek, a efekty metamorfoz jej podopiecznych są naprawdę oszałamiające.

  1. Tomek Choiński140 tyś fanów na FB i bardzo szybko zyskuje kolejnych!


Naczelny trener personalny z ramienia Dzień Dobry TVN, mistrz akrobatyki sportowej, propagator zdrowego stylu życia, absolwent informatyki i matematyki na SGGW – jednym słowem, człowiek orkiestra.

Tomek współpracuje blisko z Ewą Chodakowską, i jak sam przyznaje, to właśnie ona nauczyła go jak za pośrednictwem social media wpływać na zmianę stylu życia Polaków.

Na jego profilu na fb znajdziemy mnóstwo filmów instruktażowych (w tym także dotyczących ćwiczeń, które możemy wykonywać w domu), zaleceń żywieniowych, bardzo dużo uśmiechu, porad i inspiracji. Ponad to, Tomek często prowadzi wykłady z zakresu dietetyki i treningów oraz ekskluzywne obozy metamorfoz, więc istnieje wiele możliwości, aby móc spotkać się z nim „na żywo” i poczuć niesamowitą energię, którą emanuje!

Aktualnie jest w trakcie cyklu warsztatów BEACTIVE, które odbywają się w różnych miastach na terenie całego kraju.

Niedawno gościł natomiast na Polish Fitness Day w Belgii.

  1. Sylwia Szostakposiada łącznie prawie 0,5 mln fanów w Social Media!


Żona Akopa Szostaka oraz jego zdecydowanie ulubiona podopieczna Jedna z niewielu kobiet, która otwarcie mówi o tym, z jakimi problemami mierzą się kobiety w kwestii podejścia do
własnego wyglądu, o zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach postrzegania swojego ciała. Nie raz mówiła o drodze jaką przeszła od głodzącej się dziewczynki z niedowagą, spędzającej kilka godzin dziennie robiąc cardio do momentu, w którym jest teraz. Silna, piękna i szczęśliwa.

Sylwia zaraża uśmiechem, motywuje oraz inspiruje. Nie kreuje się na perfekcyjną w każdym calu fit gwiazdę, dzieli się ze swoimi fanami chwilami radości oraz zwątpienia i słabości.

Wraz z mężem bardzo intensywnie udzielają się w różnego rodzaju akcjach charytatywnych m.in. na rzecz fundacji cancer FIGHTERS.

  1. Warszawski Koks- 250 tyś polubień, własny sklep i własna marka!


Czyli Owca, Saker, Robur, Pączek i przyjaciele. Podzielili polskiego, kulturystycznego facebooka na dwa obozy – swoich zagorzałych miłośników i równie zaangażowanych przeciwników. Ci pierwsi nie ustają w zachwytach i słowach wsparcia dla chłopaków, drudzy zaś – od lat próbują im udowodnić, że są na towarze, a ich plany treningowe i założenia dietetyczne można sobie włożyć w… między bajki 😉

Najwięcej kontrowersji budzi oczywiście kwestia tego czy chłopaki są naturalni czy też nie. Nie nam oceniać, ale nie mamy podstaw, aby nie ufać temu, co mówią.

Ich fanpage nieustannie kipi od emocji, na youtubie nagrywają coraz to nowe filmy mające za zadanie podważyć podejrzenia hejterów, a przy tym wszystkim pozostają super dowcipnymi i całkiem rzeczowymi gym frekami. Część z nich pracuje w charakterze trenerów personalnych i studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego. Mają pod swoją opieką wielu młodych adeptów kulturystyki, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niektórzy ich podopieczni osiągnęli już pierwsze sukcesy na scenie.

Panowie z WK na stałe wprowadzili do słownika polskich użytkowników siłowni określenia w stylu „prosta zmiana chwytu” czy „jedz co chcesz wyglądaj jak chcesz” oraz trochę inne podejście do kwestii masy i redukcji. Zdecydowanie wyznają zasadę przemiany rozłożonej w czasie. Robur, na przykład, jest aktualnie na przeszło 3-setnym dniu redukcji! Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia i składamy wyrazy szacunku za wybitną wytrwałość!

  1. Akop Szostak- ćwierć miliona polubień na FB!


Jak wielu wybitnych sportowców – znalazł się na siłowni po raz pierwszy zupełnie przypadkiem. Motywowany chęcią zrzucenia kilku kilogramów rozpoczął trening siłowy. Jak wspomina – sam w był szoku, kiedy zobaczył jak entuzjastycznie jego ciało reaguje na tego typu wysiłek. Bardzo szybko siłownia stała się jego drugim domem a on sam rozpoczął starty w zawodach kulturystycznych. Ma na swoim koncie wiele medali, w tym również złotych, ze sceny zarówno polskiej jak i międzynarodowej (brąz na mistrzostwach świata!).

Akop próbował również swoich sił w sportach walki. Odbył kilka starć, jednak pod dwóch przegranych pod rząd stwierdził, bardzo zresztą rozsądnie, że nie każdy fan MMA musi zostać zawodowym fighterem i wycofał się z klatki.

Aktualnie skupia się na prowadzeniu swoich podopiecznych, w tym także żony, Sylwii Szostak. Spod jego skrzydeł wyszło na scenę kulturystyczną przynajmniej kilku naprawdę świetnie rokujących zawodników np. Kasia Dziurska.

Poza działalnością sportową Akop jest bardzo mocno zaangażowany we wsparcie fundacji pro zwierzęcych, jego miłości do czworonogów, a w szczególności psów, nie można nie zauważyć.

Ten groźnie wyglądający, wytatuowany typ, podbił serca swoich fanów szczerością, otwartością i poczuciem humoru. Inspiruje i motywuje rzesze mężczyzn i kobiet nie zasypując nas jednocześnie tanimi hasłami i wyświechtanymi banałami.

  1. Majewski Trenuje- blisko pół miliona followersów na instagramie!


Majewski sam siebie opisuje w następujący sposób: „Przez osiemnaście lat życia byłem zakompleksionym grubasem, bez perspektyw, zaplecza finansowego, wiary innych ludzi w jakikolwiek sukces.
Jako student trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Wrocławski
m pewnego dnia zwyczajnie postanowiłem zaryzykować. Stanąłem przed wyborem: albo dalej robić coś czego nie lubię by ostatecznie wmówić sobie na siłę, że w czymś potrafię być najlepszym i zwyczajnie zaspokoić oczekiwania rodziny LUB rzucić wszystko to czego nauczyłem się przez kilkanaście lat, postawić wszystko na jedną kartę, pójść w nieznane, rozpocząć walkę o bycie najlepszą wersją siebie (jakkolwiek tanio i pedalsko to brzmi) i udowodnić zarówno sobie jak i wszystkim dookoła, że nieważne jaki masz start, a to co masz w swojej psychice.”
Cóż. Majewskiego można kochać lub nienawidzić, trudno pozostać obojętnym na tego oryginalnego 23 latka. Otwarcie przyznaje się do tego, że nie jest naturalem, że jest próżny, kocha swoje życie i uwielbia się chwalić wszystkim, co z nim związane, od bicepsów, przez ciuchy, do Deynn – swojej życiowej partnerki.
Jego kariera była błyskawiczna i w iście amerykańskim stylu. Od zera do bohatera. Od grubasa, do całkiem przyzwoicie prezentującego się typa. Od kolesia bez hajsu – do kogoś, kogo stać na wszystkie kaprysy i zachcianki.

Wraz ze swoją dziewczyną stali się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych par polskiego fitnessowego półświatka. Możecie mówić co chcecie – ale te dzieciaki odniosły nie lada sukces, a ich potencjał w social media na pewno się nie wyczerpał.

Życiowym motto Majewskiego jest: Nikomu nie przeszkadzam, robię swoje, cieszę się życiem i zarażam innych podejściem do życia, bo życie kurwa jest za krótkie żeby być smutnym, żeby hejtować i żeby mieć małe bicepsy. :)”

  1. Michał Karmowski- najpopularniejszy polski kulturysta!


Utytułowany polski kulturysta, coach, mentor, motywator, trener personalny i dietetyk, a w tym wszystkim – niezwykle skromny i sympatyczny człowiek. Michał związany jest ze sportami sylwetkowymi od ponad dekady, zarówno jako zawodnik jak i trener. W każdym z tych obszarów osiągnął olbrzymie sukcesy. Jest wielokrotnym mistrzem polski kulturystyki w kategorii open, a metamorfozy jego podopiecznych można już liczyć w tysiącach.
Jest znany z tego, że stale podkreśla jak ważne jest znalezienie równowagi między pasją do sportu, a zdrowym rozsądkiem i życiem rodzinnym.
Jego kanał na youtubie jest olbrzymim wsparciem dla wszystkim rozpoczynających swoją przygodę z siłownią, a także dla tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Nie można zapomnieć, że Karmowski jestem wielkim propagatorem medycyny niekonwencjonalnej i kucharzem specjalistą kuchni dietetycznej.

Michał często pada ofiarą różnego rodzaju hejtu. Niestety, taka jest cena bycia osobą publiczną. Z reguły pozostaje spokojny w obliczu fal nienawiści, które przetaczają się po nim raz na jakiś czas, ale pewien „hejter” wyjątkowo zalazł mu za skórą obrażając jego rodzinę. 10 miesięcy zajęło Michałowi wytropienie delikwenta, którym okazał się niezbyt roztropny nastolatek. Karmowski zrezygnował z wytoczenia sprawy karnej, w trosce o finanse rodziny chłopaka, „zmotywował” go jednak do publicznych przeprosin. Nagranie to obiegło całą Polskę i dorobiło się prawie 2 milionów wyświetleń!

  1. Anna Lewandowska-rekordowa ilość 1,1 MLN followersów na Instagram!


Kariera sportowa Anny Lewandowskiej rozpoczęła się na wiele lat przed jej małżeństwem z najbardziej rozpoznawanym polskim piłkarzem. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Anna jest bardzo utytułowaną zawodniczką karate klasycznego. Reprezentowała Polskę na arenie europejskiej i światowej, z fantastycznymi wynikami, w każdej grupie wiekowej (od juniora w 2005 roku do seniora w roku 2014 ). Ponad to, jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz certyfikowanym specjalista do spraw żywienia.
W 2013 roku Ania założyła bloga o nazwie Healthy Plan By Ann, na którym dzieli się z fanami swoimi przepisami dietetycznymi, motywuje do treningu, wspiera, doradza i inspiruje do samodoskonalenia w niemalże każdej dziedzinie życia i na każdym jego etapie. To właśnie na blogu możemy znaleźć przepisy na różne wersje legendarnych kulek mocy!

Anna Lewandowska układa menu swojemu mężowi, Robertowi Lewandowskiemu, a w trakcie ostatnich Mistrzostw Europy zadbała także o odpowiednie zbilansowanie diety jeszcze kilku naszych piłkarzy. Proponowane przez nią diety składają się 3 etapów: "dobry start", "droga do mistrzostwa" oraz "poziom wojowniczki". Na każdy z tych poziomów wyklucza się coraz większą ilość niezdrowej żywności np. GMO oraz przetworzona żywność. Stawia na produkty sezonowe oraz zdrowe tłuszcze. Im wyższy stopień zaawansowania tym czystsza jest dieta wojownika/wojowniczki.
Podsumowując, Ania zawdzięcza rozpoznawalne nazwisko swojemu mężowi, ale na sukces zapracowała własnymi rękami i osiągnięciami.

  1. Ewa Chodakowskaponad 2 000 000 polubień na FB! Absolutny rekord!


Od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy jej płyta z ćwiczeniami została dołączona do magazynu Shape, skutecznie motywuje polskie kobiety do zmiany stylu życia. Jej niezwykle charyzmatyczna osobowość, a także ciepło, którym emanuje, pomogły milion Polek wstać z kanapy i zadbać o siebie. Autorka wielu książek, programów treningowych i dietetycznych, ale przede wszystkim kreatorka tysięcy metamorfoz, które odbyły się w domowym zaciszu zwykłych, polskich domów. Jej olbrzymi sukces potwierdzają imponujące liczby – ponad 2 000 000 fanów na FB, ponad milion followersów na Instagramie. Dziesiątki tysięcy sprzedanych książek i płyt, a także obozy sportowe, na które miejsca rozchodzą się w kilka chwil po opublikowaniu informacji na ich temat.

Ewa Chodakowska jest postacią wzbudzającą wiele, bardzo skrajnych emocji, ale jednego możemy być pewni –nikt, tak jak ona, nie trafił do serc Polek, nikt wcześniej nie zmotywował i nie zainspirował tak olbrzymiej rzeszy kobiet do zmiany podejścia do diety i treningu! Myślę, że większość z nas miała krótszy lub dłuższy romans ze Skalpelem, a słowa Ewy ‘Kochana, dasz radę! Jeszcze trochę!” rozbrzmiewają w naszych uszach do dziś.

I za to, na pewno, należą jej się wyrazy szacunku

Ponad to, Ewę cechuje niezwykłe poczucie humoru oraz fantastyczny dystans do siebie. Nie muszę Wam chyba przypominać zdjęcia Ewy w końskiej masce, które stało się hitem internetu i było odpowiedzią na niekończące się uwagi dotyczące jej nietypowej urody.

Codziennie pojawia się mnóstwo nowych, bardzo motywujących osób. Trzeba tutaj wspomnieć i o nich. Bardzo inspirującymi profilami w mediach społecznościowych są jeszcze:

Kogo jeszcze widzielibyście w tym zestawieniu?

 

Tagi: akop szostak, ewa chodakowska, kasia dziurska, lewandowska, majewski trenuje, michał karmowski, natalia gacka, warszawski koks, wk