Adenozylokobalamina a zaburzenia metylacji

b12

Zaburzenia metylacji dotykają coraz więcej osób, a jest to związane z obecnym stylem życia, złym odżywianiem się i nieodpowiednim stanem środowiska. Mutacje genetyczne mogą dotknąć nie tylko nas, ale również naszych bliskich czy dzieci. W takim przypadku najgorsze są niedobory żywieniowe, o które warto zadbać. Najczęściej zmagamy się z niedoborem witaminy B12, co skutkuje wzrostem poziomu homocysteiny. Jaką formę witaminy B12 wybrać, aby była bezpieczna?

Na początku wato dodać, że bardzo często nawet nie jesteśmy świadomi zaburzeń metylacji i powstających w ich wyniku niedoborów. Z naszym organizmem dzieje się coś złego, a my nie wiemy jak temu zaradzić. Okazuje się, że mamy zbyt wysoki poziom homocysteiny, co nie wpływa dobrze na funkcjonowanie wszystkich organów w ciele. Pamiętaj, że możesz mieć zarówno zaburzenia metylacji, jak i "over-metylację", czyli mówiąc prosto - nadmierną metylację. W drugim przypadku sprawdzi się nieco inna odmiana witaminy B12 - hydroksykobalamina.

Przeczytaj więcej o witaminach z grupy B

Co to jest adenozylokobalamina?

Tę formę witaminy B12 znajdziemy przede wszystkim w jedzeniu. Mitochondrialna forma witaminy B12 nie wymaga konwersji, aby rozpocząć swoje działanie, jednak nie dostarcza do organizmu grup metylowych. Ta forma witaminy B12 wspiera metabolizm komórek oraz funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Adenozylokobalamina jest biologiczne aktywna i wspiera cykl Krebsa.

Z czym przymować adenozylokobalaminę?

Ta forma witaminy najlepiej współgra z folianami oraz witaminą B6 - w takim zestawie witaminy doskonale regulują poziom homocysteiny i wspierają produkcję energii w komórkach.

Pamiętaj, żeby wybrać foliany, a nie kwas foliowy, który może być dla Ciebie szkodliwy.

Jak działa adenozylokobalamina?

Adenozylokobalamina przede wszystkim:

  • reguluje poziom homocysteiny w organizmie,
  • wspiera funkcjonowanie układu nerwowego,
  • poprawia pracę układu krwionośnego oraz sercowo-naczyniowego,
  • działa przeciwdepresyjnie.

Czy warto wybrać adenozylokobalaminę? Zdecydowanie! Może okazać się zbawienna dla Twojego organizmu, więc na pewno ją przetestuj przy zaburzeniach metylacji.

Tagi: adenozylokobalamina, b kompleks, b12, homocystein, metylacja, witamina B12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.