Był sobie maraton.

Jesteśmy silni, jesteśmy dzielni, niezastąpieni… do chwili, kiedy dopadnie nas niemoc spowodowana chorobą (na przykład).

To „ona” zabrała mi z życiorysu cały tydzień. Dopadła i mnie. Umierałem o każdej porze, każdego z siedmiu dni. Bolało mnie moje ciało. Kaszel wyrywał mi płuca z płuc. Temperatura prywatna sięgała tropików. Wilgotność na powierzchni skóry taka, jak w amazońskich lasach. Dopadła mnie całkowita niemoc. Musiałem odpuścić treningi. Musiałem też odpuścić 24 maraton BJJ, na którym zależało mi bardzo. Chociaż w czwartek była nadzieja na ozdrowienie, w piątek niestety wróciła gorączka.

Jest poniedziałek (kiedy notuje te informację). Już jest lepiej w porównaniu z piątkowym orbitowanie. Jednak jeszcze dzisiaj odpuściłem trening. Sam jestem ciekaw, jak to będzie u mnie wyglądało z powrotem na salę. Powiem szczerze, tak paskudnie nie było u mnie z samopoczuciem chyba od 20 lat. Pierwszy raz choroba wyrwała mnie z okresu przygotowań. Myślę tu Mistrzostwach Polski. Odbędą się one w Luboniu 24 lutego. Zakładając, że wrócę na matę w środę i rozkręcę się przez tydzień, praktycznie już będę musiał robić wagę. Jakoś tak to jest bez sensu… Będę musiał chyba odpuścić. Cóż, będą inne turnieje. To tyle w temacie.

Oczywiście, Maraton się odbył, więc należy o nim napisać. Nie znam szczegółów - nie było mnie na miejscu. Pozwoliłem sobie zacytować organizatorów. Niezła rzeźnia, nieprawdaż? Rekordzista stoczył 193 pojedynków. Był na macie 965minut. Daje to ponad 16h kulanek. Tylko na Maratonie BJJ organizowanym przez Złomiarz Team są możliwe takie cuda.

Bardzo żałuję, że nie było mnie w tym czasie w Gdańsku. Wszystko było zaplanowane, przygotowane, dopięte.

Zabrakło tylko zdrowia. Co zrobić? Pozostaje tylko czekać na czwartą edycję. Już planuję tam być w przyszłym roku.

 

 

Informacja na temat maratonu od organizatora:

Czas na podsumowanie 24h Maraton BJJ vol. 3!

Uzbieraliśmy łącznie 5840 zł! Całą kwotę z radością przekazujemy w ręce Milenki! 

PODZIĘKOWANIA:
 Dla firmy Extreme Hobby za ufundowanie głównej nagrody dla najwytrwalszych!

 Dla firmy Beckmann Volmer Technology Sp. z o.o za dołożenie pieniędzy do wynajmu sali. Dzięki temu mogliśmy jeszcze więcej pieniędzy przekazać na leczenie Milenki.

 Dla dziewczyn z FizjoLab za naprawianie naszych fighterów  Całą kwotę jaką wrzucaliście do słoika - dziewczyny przekazały na naszą zbiórkę!

 Dla firmy Szeryf Security za charytatywną pomoc i ochronę obiektu podczas maratonu!

 Dla Piranha Gdynia Grappling TeamKrzysztof "Kris" Michalak BJJ i Łukasza Michalca za poprowadzenie świetnych seminariów podczas maratonu!

 DLA SPONSORÓW, dzięki którym odbieraliście nagrody losowane co godzinę, a zwycięzcy otrzymali zasłużone paki upominków  Vivio.plMANTO Polska / mantoshop.plT-Rex Fight Gear, BJJ Fanatics - Combat Sports News, Octagon Gdynia, Pit Bull Custom Wear

 Dla Sekcja Sport za doskonałą współpracę przy treningu dla dzieci!

 Dla WAS! Za liczne przybycie, zaangażowanie i waleczność. Za hojne dorzucanie się do charytatywnej zbiórki. DZIĘKUJEMY!

KILKA INNYCH INFORMACJI:

☑️ Przyjechaliście do nas z nawet z Litwy! I oczywiście różnych części Polski: Zawiercie, Białystok, Ostrów Mazowiecka, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Szczecin, Koszalin, Grudziądz, Kwidzyn, Suwałki, Elbląg, Olsztyn, Gniezno, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański, Gdynia.

☑️ Zarejestrowało się łącznie 209 osób!

☑️ Było 8 czarnych pasów, 16 brązowych, 26 purpur. Były 3 osoby z czarnym pasem judo i 3 z brązowym 

☑️ Między 6 a 8 rano (niedziela) był KRYZYS. Z doświadczenia wiemy, że to najcięższe godziny do kulania, no ale! DALIŚCIE OCZYWIŚCIE RADĘ Przez 24 godziny ciągle trwały walki.

Wyniki przerosły nasze oczekiwania.

? Zwycięzcy pobili z dużym zapasem zeszłoroczne rekordy ?

1. miejsce - Jerzy Izdebski - 193 walki! (Złomiarz Team Gdańsk)
2. miejsce - Joanna Zabulewicz - 189 walk! (Złomiarz Team Gdańsk)
3. miejsce - Grzegorz Gamdzyk - 187 walk! (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)
4. miejsce - Agnieszka Stangrecka - 166 walk! (Copacabana Bydgoszcz)
5. miejsce - Ewa Popowska - 160 walk! (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)

GRATULUJEMY!
Czekamy na Waszą opinię co do tego wydarzenia, możecie się nastawiać na przyszły rok. Nie ma drugiej takiej imprezy w Polsce, a nam bardzo zależy, żeby była z edycji na edycję coraz lepsza!

Tagi: bjj, choroba, maraton, trenować z najlepszymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *