Popularne artykuły

Kulturystyka jako sport iluzji
Ciekawostki treningowe

Kulturystyka jako sport iluzji 

Dostaje masę pytań odnośnie tego, jak to jest, że ludzie którzy trenują po 10 lat nie posiadający dobrej genetyki nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak "genetycy" ćwiczący po 3,4 lata. Otóż sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje.

Są rzeczy na które mamy wpływ i możemy je wykonać ciężką pracą, ale niestety są też w sylwetce przeszkody takie jak ułożenie mięśni, proporcje mięśni (które nie zawsze da się poprawić) oraz za wąska obręcz barkowa względem tali która w kulturystyce jest także źle oceniana. Chcąc mieć dobrą, proporcjonalna sylwetkę nie mając genetyki potrzeba dużo czasu a jeśli mowa o masie mięśniowej to każdy może ją rozwinąć w dość dużym stopniu lecz zdarzają się przypadki super utalentowanych ludzi którzy postępy robią większe niż osoby wspomagające się dopingiem. Jak widać na sukces w tym sporcie składa się wiele czynników i nie na wszystkie mamy wpływ, mimo wszystko mając twardy charakter nawet brak dobrych warunków nie jest wstanie nas powstrzymać.

Ja wciąż walczę o większe mięśnie nóg i bicepsów, motywację dają ciągłe kroki do przodu ?

Na zdjęciu większy niż na żywo?

W tej sytuacji pierwszym i głównym czynnikiem jest kościec. Idealnie przedstawia to porównanie "Big Ramy" vs Phill Heath.

Patrząc na osobne zdjęcia Phill Heatha i Big Ramiego mamy wrażenie, że przewaga masy mięśniowej Philla jest dość duża.

 

 

Big Ramy jest cięższy o 30KG!! Ale patrząc na zdjęcia ewidentnie widzimy Phill Heatha jako cięższego zawodnika. Wszystko to za sprawą"trójwymiarowej" budowy ciała Philla która jest spowodowana drobnym kośćcem, obręczą barkową oraz  okrągłymi, separującymi się mięśniami.

A tak prezentuje się bezpośrednio Phill obok Ramiego

Dlatego prawdziwym sprawdzianem dla sylwetki jest wyjście na scenę i ocena sędziów o czym w najbliższym czasie przekonają się debiutanci.

Będę tam i ja razem ze swoją ekipą i kolegą któremu pomagam w ostatnich dniach przygotowań, formę prezentuje bardzo wysoka, szykuje się ostra walka. Dziś na moim fanpage postaram się dodać kilka zdjęć jego aktualnej formy✋

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *