Popularne artykuły

Przechowywanie i transport probiotyków w sklepie Muscle-Zone!
Plotki suplementacyjne

Przechowywanie i transport probiotyków w sklepie Muscle-Zone! 

Poza wyborem odpowiedniego dla siebie suplementu probiotycznego, warto zadbać też o warunki sprzyjające zachowaniu jego jakości. Preparaty probiotyczne zawierają żywe organizmy, które do przeżycia potrzebują sprzyjającej temperatury, a ta nie może być zbyt wysoka. Co zatem należy robić, by suplement przynosił najwięcej korzyści?

Zacznijmy od przechowywania probiotyków. Warunki przechowywania są ważne na każdym z etapów, począwszy od magazynu producenta, poprzez transport do sklepu, przechowywanie w sklepie, aż po wysyłkę do nas po zakupie.

  Co jest dość oczywiste, producent musi dbać o jakość dostarczanych przez siebie produktów, więc utrzymuje odpowiednią temperaturę dla bakterii oraz przesyła je do sklepów w termoizolacyjnych opakowaniach zbiorczych z wkładami chłodzącymi. Mowa tutaj szczególnie o produktach, do których wskazane jest chłodzenie (bo nie każdy probiotyk ma taki wymóg), aczkolwiek najbardziej rzetelne firmy dla pewności wysyłają wszystkie probiotyki wraz z wkładami chłodzącymi.

  https://www.instagram.com/p/BSwEFS1AVI3/?taken-by=m_z.pl

  Najbardziej problematyczny jest kolejny etap, czyli magazyn sklepowy i wysyłka do klienta docelowego.
  Niestety niewiele sklepów, szczególnie w polskich warunkach, decyduje się na zakup lodówki na probiotyki, a co dopiero na pudełka termoizolacyjne i wkłady chłodzące. Przez te częste zaniedbania, nawet najlepszy według opisu produkt może mieć nikłą wartość, gdy przez dłuższy czas leżał na regale bez chłodzenia. Z tego względu, by nie wyrzucać pieniędzy w błoto i nie tracić czasu na stosowanie niedziałających preparatów, warto wybrać sklep, który poważnie podchodzi do dbałości o jakość produktu, a wszystkie wymagające tego probiotyki przechowuje w lodówce.

  https://www.instagram.com/p/BXDbHoIA7Zg/?taken-by=m_z.pl

  Sklep Muscle Zone zadbał, by oferowane w nim produkty probiotyczne przynosiły stosującym maksimum skuteczności. Klient ma pewność, że wszystkie wymagające tego produkty nie były eksponowane na działanie wysokich temperatur oraz jeśli tylko wyrazi taką chęć, po zamówieniu otrzyma suplement w styropianowym pudełku z wkładem utrzymującym temperaturę zgodną z zaleceniami producenta.
  Po deklaracji wysyłki w pudełku chłodzącym, takie zamówienia wysyłane są od poniedziałku do czwartku, by uniknąć wydłużenia transportu przez weekend, o ile klient nie zażyczy sobie wysyłki w piątek.
  Takie wydłużenie oczywiście nie powinno mieć negatywnego wpływu na przeżywalność bakterii, gdyż sam producent nadając przesyłki międzynarodowe do magazynu sklepu zabezpiecza je żelowymi wkładami chłodzącymi mając świadomość, że będą w drodze kilka dni. Zaniechanie wysyłki w piątki jest zatem środkiem ostrożności zastosowanym dla większej pewności.

  Wkłady chłodzące używane dla zachowania odpowiedniej temperatury

  Finalnie, gdy już paczka trafi do nas, niestety na nas spływa odpowiedzialność za zapewnienie probiotycznym bakteriom godziwych warunków, od wyjęcia z pudełka, aż do momentu gdy dotrą do naszego przewodu pokarmowego. Oczywiście probiotyk wkładamy do lodówki. Można to zrobić nawet, gdy producent informuje o braku takiej konieczności. Chłodne warunki zawsze mogą utrzymać wyższą ilość żywych bakterii przez dłuższy czas, co jest dla nas korzystne.

  Opakowanie izolujące temperature

  Na koniec powiedzmy sobie jeszcze o sposobie przyjęcia probiotyku. Często mówi się, że preparat probiotyczny najlepiej przyjmować po lub w trakcie posiłku, gdyż zapewnia mu to dobre warunki do działania w jelicie. Jest tak zwłaszcza, gdy posiłek był zasobny w prebiotyki. Rzadziej natomiast wspomina się o temperaturze samego posiłku towarzyszącego probiotykom. Jak się łatwo domyślić, nie powinien on być gorący. Fatalnym niedopatrzeniem byłoby przyjęcie probiotyku po gorącym daniu, które niestety może uśmiercić bakterie, na sam koniec tej długiej podróży. Analogicznie w przypadku napojów, nie popijamy probiotyków ciepłymi płynami.

  Podsumowując, musimy przykładać dużą uwagę nie tylko do zapewnień producenta na temat działania danego preparatu, ale też szukać sklepu, który zadba by otrzymany przez nas suplement faktycznie dysponował takimi właściwościami. Kupując probiotyki w sklepie Muscle Zone można skorzystać nie tylko z największego wyboru w Polsce, ale i z ekskluzywnej na ten moment dbałości o utrzymanie dobrej kondycji produktu, co ciężko spotkać w jakimkolwiek innym sklepie na naszym rynku.

  Powiązane artykuły

  2 Comments

  1. Ewelina

   Za to uwielbiam wasz sklep – zawsze jesteście kilka kroków przed innymi. Probiotyki w pudełkach trzymających temperaturę to na prawdę świetny pomysł. Wiele osób o tym zapomina niestety, że wysokie temperatury zabijają bakterie. Asortyment rzeczy prozdrowotnych sklepu muscle-zone jest coraz większy – fajnie, że idziecie w tą stronę.

   Pozdrawiam

  2. Maciej

   Świetna sprawa, super ochrona dla bakterii podczas transportu.

  Dodaj komentarz

  Wymagane pola są zaznaczone *