Popularne artykuły

#27 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Bifido Micro
Badania suplementów

#27 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Bifido Micro 

Mikrobiota jelitowa człowieka to niezwykle złożony, ale także delikatny ekosystem drobnoustrojów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Liczebność gatunków bakterii tylko w jelicie grubym szacuje się na kilka tysięcy. Zaburzenie struktury mikrobioty, określane jako dysbioza skutkuje wieloma powikłaniami zdrowotnymi. Jednym ze sposobów przywrócenia równowagi jest suplementacja probiotykami. Dzisiaj przyglądamy się dwóm szczepom bakterii znajdującym się w Apollo’s Hegemony Bifido Micro.


Zalety stosowania probiotyków

Światowa Organizacja Zdrowa definiuje probiotyki jako żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają pozytywny wpływ na zdrowie gospodarza. Rolę probiotyków w naszej diecie trudno przecenić. Działają one hamująco na rozwój patogenów. Zapobiegają wzdęciom, biegunkom i zaparciom. Wykazują działanie immunomodulujące, wzmacniając odporność organizmu.

Badania naukowe potwierdzają antynowotworowe działanie niektórych probiotyków (m.in. zmniejszają ryzyko wystąpienia raka jelita grubego i pęcherza moczowego), a także ich dobroczynny wpływ na profil lipidowy i gospodarkę cholesterolową. Probiotyki są istotne w diecie każdego z nas, niezależnie od płci, wieku czy stopnia obciążenia organizmu. Dzisiaj wiadomo już, że mogą one „uszczelnić” układ pokarmowy, zwiększając przyswajalność mikro- i makroelementów z pożywienia. Dlatego po suplementy probiotyczne powinni sięgać również sportowcy, aby poprawić regeneracją organizmu i zadbać o formę.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Bifido Micro?

W suplemencie diety Apollo’s Hegemony Bifido Micro występują dwa gatunki bakterii probiotycznych:

  • Bifidobacterium animalis subsp. lactis - BS01™ (LMG P-21384);
  • Bifidobacterium breve - BR03™ (DSM 16604).

Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych o dobroczynnym wpływie na organizm. Badania potwierdzają jej silnie przeciwzapalny efekt oraz działanie łagodzące względem alergii pokarmowych oraz wziewnych. Z kolei Bifidobacterium breve działa hamująco na rozwój patogenów w organizmie (badania dotyczyły E. coli). Produkuje kwasy organiczne i kwas mlekowy zmniejsza zasadowy odczyn panujący w jelitach, redukując dolegliwości wynikające z zakażenia bakteryjnego przewodu pokarmowego oraz działającej wyniszczająco antybiotykoterapii.

Apollo’s Hegemony Bifido Micro – badanie suplementu

Aby zweryfikować skład suplementu Apollo’s Hegemony Bifido Micro poddaliśmy go badaniom na obecność substancji czynnych z wykorzystaniem cytometrii przepływowej.

Zgodnie z wynikami badań w każdej kapsułce znajduje się łącznie 5,17 x 1010 komórek probiotyków (wartość wyrażona w AFU ang. arbitrary fluorescent units). Jednocześnie producent deklaruje na opakowaniu suplementu, że każda kapsułka zawiera po 5 x 109 AFU komórek, czyli łącznie 10 miliardów komórek. Badania przeprowadzone przez akredytowane laboratorium jednoznacznie potwierdzają, że w rzeczywistości kapsułki suplementu Apollo’s Hegemony Bifido Micro zawierają więcej substancji czynnej, niż wynika z opisu produktu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *