Suplementacja dla kobiet w ciąży – wstęp || cz.1

Aleksandra

Dla każdego suplementacja jest ważna, jednak nie dba o ten aspekt nikt tak bardzo, jak kobieta czekająca na dziecko 🙂

Preparaty witaminowe są świetnym sposobem, aby uzupełnić dietę, szczególnie jeśli jest uboga w warzywa i owoce lub kiedy osoba będąca w ciąży ma celiakie czy inne choroby związane z pożywieniem.

Od czego jednak należy zacząć? Od zbadania się czy rzeczywiście danych witamin potrzebujemy. Często przyszłe mamy chcą zadbać o dziecko jak najlepiej i idą do apteki czy zamawiają ze sklepu internetowego wszystkie możliwe suplementy dla kobiet w ciąży i przyjmują je myśląc, że jeśli zapomną o którymś ich dziecko nie będzie się rozwijało właściwie. Właśnie takie myślenie może zaszkodzić i wywołać odwrotny skutek do zamierzonego, nadmiar witamin bowiem może być tak samo szkodliwy jak niedobór.

Kiedy już zrobimy badania możemy skupić się na doborze suplementacji. Są też suplementy, które przyszłe mamy mogą stosować od razu : jeszcze przed ciążą kobieta starająca się o dziecko powinna zacząć przyjmować kwas foliowy. Również witamina D3 będzie zalecana, jako że żyjemy w klimacie, w którym praktycznie każdy ma niedobory tej witaminy.

Zgodnie z ogólnymi wytycznymi, ciężarna kobieta powinna przyjmować 400 μg kwasu foliowego oraz minimum 600 μg witaminy D3 przez całą ciążę, lecz są to umowne liczby i dla wielu osób może być to za mało, dlatego też najlepiej jak lekarz powie jakie dawki tych suplementów powinna przyjmować kobieta, która stara się o dziecko lub taka która już zaszła w ciążę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kobieta w ciąży powinna dbać o to, żeby jak największą ilość witamin dostarczać z pożywienia, więc sposób gotowania i przyrządzania potraw będzie tak samo ważny!

Również jakość suplementów dla kobiet w ciąży jest istotny: stąd właśnie są różnice w cenach w poszczególnych sklepach, czasami producenci dają różne dawki witamin i łatwo to przeoczyć robiąc zakupy.

Tagi: ciąża, dieta, kobiety, suplementacja, suplementy, zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *